SEO-просування: як навчитися швидко перейти до практики

31

Від автора: хороші фахівці в області SEO-просування заробляють у Росії в середньому 100 000 руб. за успішно реалізований замовлення. Якщо у вас є бажання отримувати відмінні гроші, працюючи при цьому з будь-якої точки світу, то чому б не спробувати себе в галузі пошукової оптимізації? У цій статті ми детально розберемо SEO-просування: як навчитися, скільки часу знадобиться і т. д.

Прочитавши викладену інформацію нижче, ви не зумієте по клацанню пальців стати мега-спеціалістом в галузі пошукової оптимізації, однак, отримаєте рекомендований список подальших дій для розвитку в цій тематиці. Відкиньте негативні думки з приводу того, що щось може не вийти з-за браку досвіду. Представлений нижче покроковий план заточений конкретно під новачків, які стартують з повного нуля. Тому дотримуйтесь інструкції, і все у вас вийде.

Крок 1. Вивчення теоретичної бази

Ідеальний сценарій для новачків, що стартують з нуля — це відразу записатися на дорогі курси СЕО-просування до досвідчених фахівців, які передадуть максимальний багаж знань за відведений період навчання. Однак, зрозуміло, головна проблема тут полягає в питанні ціни. Рідко можна знайти хороші спеціалізовані уроки з SEO-просування сайту від досвідчених гуру цього напрямку, які розміщуються в інтернеті в безкоштовному доступі. Тому ми підемо іншим шляхом.

В першу чергу, потрібно знайти перевірений джерело основних технічних знань, після засвоєння яких вже можна буде переходити до спроб застосувати нову інформацію на практиці. Підберіть кілька варіантів і прочитайте відгуки учнів, розвиваються за запропонованими методиками.

На вивчення основ SEO-просування сайту знадобиться досить тривалий відрізок часу — як мінімум 2-3 місяці. Тому вам доведеться запастися терпінням і Дошираком з місцевого супермаркету, щоб вижити протягом етапу навчання. Хоча цілком можна присвячувати цьому вільний від основної роботи час, а потім просто перейти в нову справу цілком, як тільки воно почне приносити прибуток.

СЕО — це не той напрямок, де можна відразу діяти і вже по ходу розбиратися, що та як. Тут замовники спираються на знання фахівців і вкладають серйозні бюджети, щоб просунути свої сайти в топ пошукових систем. Не можна ризикувати грошима клієнтів, однак, і затягувати з навчанням теж не варто. Прочитайте кілька книг або пройдіть кілька курсів, засвоївши певну базу, і тоді відразу переходите до практики.

Крок 2. Застосування отриманих знань на практиці

По ходу навчання ви поринете у величезну кількість всіляких тонкощів СЕО, а також виділіть для себе кілька технік пошукової оптимізації, які використовують провідні фахівці. Тим не менш, не поспішайте тішити себе ілюзіями з приводу того, що стали розбиратися в темі.

Знати та вміти застосувати засвоєне — це дві абсолютно різні речі. Можна провести аналогію з автотематикой. Людина, яка ідеально обізнаний про правила дорожнього руху і управління машиною, але не сидів за кермом, свідомо буде гірше їздити, ніж водій з практичним стажем. Це говорить про те, що, якщо дійсно хочете займатися пошуковою оптимізацією, тоді потрібно не бояться застосовувати отримані знання на практиці, паралельно дотачивая власну майстерність.

Почати можна з створення власного блогу чи іншого роду інтернет-майданчика (сайту), яку будете пробувати самостійно просувати в пошуковій системі. Це більш тривалий шлях практичного навчання, але і найменш стресовий — адже ви займаєтеся поліпшенням позицій не клієнтського ресурсу, а свого, тому не страшні помилки і невдачі. Багато вкладень не потрібно, достатньо оплати покупки хостингу і недорого домену.

Крок 3. Пошук наставника

Величезний ривок ви отримаєте, якщо відразу після практичного застосування засвоєної бази інформації знайдете собі досвідченого наставника. Він зуміє скорегувати поточні помилки, що важливо на старті для новачка. Таким чином, ви зможете заощадити місяці, а то й роки самостійного навчання, адже уникнете прикрих проколів, які переховувались у вас під носом.

Також наставник підкаже, з чого почати в SEO-просування вивчення більш глибоких тонкощів, і коли краще за це взагалі братися. Отримана вчасно інформація може не тільки не укластися в голові, але і сплутати всі поточне розуміння процесу пошукової оптимізації, що явно буде вам ні до чого.

Довго вибирайте людини на роль наставника і подумайте, чим ви можете його зацікавити (грошима, перспективою, наступною покупкою курсів тощо). Довірившись фахівця, тотально довіряйте йому і ніколи не сперечайтеся. Просто робіть все, що він говорить. Лише отримавши певний досвід успішного впровадження отриманих знань, можна пробувати експериментувати.

Крок 4. Вступ у співтовариство фахівців у сфері SEO

Не залишайтеся нікому не відомим сеошником-одинаком. Спробуйте знайти тусовку фахівців з цієї сфери в своєму місті або створити її самі, проявивши ініціативу. Знайомтеся, заводьте нові зв’язки, обмінюйтеся цінним досвідом з іншими людьми. Також завдяки живим зустрічам ви можете скооперуватися з початківцями сеошниками і відкрити власне агентство по комплексного просування сайтів з нуля.

Крок 5. Відстеження тематичних новин, статей, навчальних курсів

Після того, як ви виконали попередні кроки, продовжуйте практикуватися і поступово нанизувати нові знання на стрижень свого досвіду. Не варто при навчанні впиратися строго лише в один напрямок — стандартне СЕО просування. Спробуйте вивчити суміжні тематики, які потім можна буде пропонувати клієнтам в якості додаткових послуг, наприклад, прискорення завантаження сайтів.

Головне — не стійте на одному місці. Постійно розвивайтеся і ставте нові цілі в цьому напрямку. Проходьте корисні навчальні курси, підпишіться на корисні розсилки від популярних гуру СЕО-оптимізації, підберіть для себе кілька новинних сайтів за близькою тематикою (маркетинг, ecommerce і т. д.) і слідкуйте за цікаву інформацію. Будьте завжди в темі!

Впевнені, ви почерпнули для себе масу корисних знань з цієї статті. Не відкладайте впровадження представленої покрокової інструкції на завтра або на наступний місяць, а застосовуйте отриману інформацію сьогодні. Вже через кілька місяців наполегливої роботи у вас може вийти вийти на досить непоганий заробіток.

Почати пошук клієнтів можете з створення власного блогу. Використовуйте його для прямих продажів або в якості майданчика, на якій будете ділитися з людьми навчальними матеріалами з цієї тематики.

На цьому все! Підписуйтесь на наш блог, і кожен день ви будете отримувати все більше цікавого і корисного. Удачі і до нових зустрічей!