SEO оптимізація WordPress блогу

141

Від автора: WordPress вважається однією з тих систем управління контентом, яка швидко підніме ваш блог в SERP (Search Engine Result Pages – сторінках результатів пошуку) google’а, але підйом на вершину – це зовсім інша історія. Вебмастера постійно перебувають у пошуках Святого Грааля по SEO оптимізації WordPress і це (прямо як у випадку з цим Граалем) ніколи не закінчиться завдяки присутності велетня – пошуковика Google.

seo оптимизация wordpress

Google майстерно не залишає каменя на камені від SEO-оптимізаторів WordPress, намагаються перемудрувати складні алгоритми, які є головною основою системи google’а. Ми (веб) зі шкіри геть ліземо, щоб просунути свої сторінки в топ ВИДАЧІ google’а, а він скидає їх, якщо ті не вражають. Вебсайти потребують благословення google’а, щоб вижити в конкурентному віртуальному світі, і ця стаття дасть вам певне уявлення про те, як це зробити. Google любить чесність і я навчу вас, як «з розумом» SEO оптимізувати блоги на WordPress для того, щоб побити інших (не таких розумних, але чесних) конкурентів.

Прийоми SEO оптимізації WordPress блогів

Сувора реальність

SEO-оптимізація WordPress блогу – це концепція нескінченного руху. Це нескінченний океан експериментування, що вимагає не одну людино-життя спроб. Ось де потрібно розуміти, що терпіння – ключ до успіху. У мене все відпрацьовано на практиці, так що, не вагаючись, довірю своїм читачам найдорожче:

Буде потрібно час, перш ніж ви зможете зіставити кожну підказку з цієї статті. Зробіть на них закладки і проводите експерименти з SEO, звіряючись з цим постом. Позитивні результати я гарантую!

В цілому SEO для кожного поста блогу більш важливо, ніж окремі покажчики. Має значення баланс і якість, так що, будь ласка, не перестарайтеся.

Застосовуйте наше керівництво до пошуку за ключовими словами для того, щоб знайти найкращі з можливих ключових слів для своєї ніші і блогу (на протязі цієї статті я буду використовувати ключове слово як типовий приклад).

Спочатку пермалинки

Перед тим, як з головою зануритися у зміст свого поста і почати прикрашати його під трафік, давайте почнемо з посилання, яка буде занесена в результати пошуку Google – пермалинка (постійної посилання). Думаю, ми вже знаємо, що WordPress пропонує за замовчуванням чотири структури пермалинка і дає вебмайстру можливість самому спробувати користувача постійне посилання. Я зазвичай пропоную нижчеподану структуру, так як в ній повно місця під SEO:

/%category%/%postname%/

Примітка: це потрібно робити на новому блозі. Якщо робити зміни в старому блозі з великою кількістю постів, то їх URL зміниться на ваш новий користувальницький пермалинк і Google поверне помилку 404 сторінка не знайдена» (404 not found). Недобре з точки зору перспектив SEO. Якщо ви серйозно налаштовані змінити структуру пермалинка в масивному блозі, то застосуйте плагін переадресації, який допоможе вам при зміні ДО а посту автоматично додавати редирект 301. Тепер втрат SEO не буде!

URL поста

Хоча можна сперечатися про те, що пермалинки і ДО и посту – це одне і те ж, насправді вони дуже різні. Вище ви за замовчуванням змінили структуру пермалинка, але все ще не оптимізували URL посту, який автоматично генерується після створення назви поста в блозі. Важливо оптимізувати цей URL допомогою наведених нижче вказівок:

Уникайте застосування стоп-слів на кшталт прийменників і т. д. Вони вам в умовах SEO не помічники і використовують даремно цінне місце вашого ДО а.

Постарайтеся зробити URL коротким. Пошукові движки у своїх результатах закриють частину ДО а, звідси випливає, що йому потрібно бути коротким.

Один раз застосуйте своє ключове слово в самому ДО е.

URL поста

Назва посади

Назва поста знаходиться в двох місцях – всередині веб-сторінки (позиція 1 на зображенні внизу) і в рядку заголовка браузера (позиція 2 на зображенні внизу).

Название поста

Дозвольте мені спочатку зупинитися на позиції 2 назви вашого поста. Вміст назви посту залежить від теми, яку ви використовуєте. У деяких з не настільки оптимізованих тим WordPress назва поста знаходиться у наведеному внизу форматі:

Назва блогу | Назва посади

А в інших тем WordPress назва посади може опинитися в наведеному внизу форматі:

Назва поста | Назва блогу

Краще всього працює з SEO останній зазначений формат. Якщо у вашій темі застосовується перший, я запропонував би вам встановити плагін wordpress’а All in One SEO Pack. Цей плагін допоможе зробити необхідні зміни.

УВАГА: з цим я стикався двічі, так що хочу, щоб ви були в курсі. Якщо ви застосовуєте Thesis Framework або будь-яку іншу аналогічну інфраструктуру в установці свого wordpress’а, то пропоную перевірити її властивості. Здебільшого у цих інфраструктур є свої власні засоби оптимізації SEO. В результаті може втрутитися застосування іншого плагіна SEO для виконання тієї ж задачі, що послужить кінцем вашому ранжирування. Знайте про це!

All in One SEO Pack

Якщо ви встановили плагін All in One SEO Pack, то під час створення нового посту побачите вищевказані опції на тій же сторінці «Створити новий пост» («Create New Post»). Прокрутіть вниз, і повинні побачити щось схоже на зображення вгорі. Я перерахую список того, що потрібно включити в кожну позицію згідно з вищенаведеним зображень:

Ось назва вашого поста, яке читається відвідувачами, які відвідують ваш пост. Воно може містити ключове слово і повинно бути досить помітним, щоб відвідувачі залишалися, будучи зацікавленими, на вашій сторінці.

Ось назва сторінки (title), яке показується як заголовок документа в лівому верхньому куті вашого браузера. в назві поста вашого браузера. Як уже пояснювалося, воно повинно бути у форматі «назва | Назва блогу».

Далі слід сама захоплююча частина. Це назва – те, що видно в Google SERP, коли ваш блог показується на певній сторінці результатів пошуку. Google (і більша частина інших пошукових движків) обмежує кількість символів у назвах приблизно до 60. Так що в цьому розділі потрібно застосувати лаконічну назву. Пам’ятайте, воно не буде показано на сторінці вашого поста. Воно буде показано тільки в SERP (ось де починається SEO). А також пам’ятайте про те, що в нього потрібно внести один раз ключове слово.

Це має бути очевидним. Тут йде короткий опис, показане в SERP. Також введіть сюди ключове слово.

Ключові слова! Включіть сюди основне і впихните додатково кілька пов’язаних слів. Використовуйте наше керівництво з пошуку ключових слів для знаходження пов’язаних слова.

Додайте зображення

Це важливо. Google поряд з текстом надає значення естетичного вигляду посту. Ось де присутність зображення стає дуже важливим. Не зрозумійте мене неправильно. Я не маю на увазі, що Google дивиться на красу посту, але він справді турбується про завершеності статті. Зображення в пості – серйозна різниця.

Завантаживши його у свій пост, ви побачите додаткову можливість залишити назву і дублюючий текст:

Назва (Title) – це куди ви можете вставити описовий текст, пов’язаний з вашим зображенням. Пам’ятайте про те, що в нього потрібно включити ключове слово.

Дублюючий текст (Alternate Text) – тут потрібно бути стислим і точним. Пам’ятайте про те, що слід включити в початок цього тексту ключ.

Примітка: переконайтеся, що назва зображення саме по собі є ключовим словом. Якщо плануєте використовувати безліч зображень, то назвіть їх keyword-1.jpg, keyword-2.jpg і т. д.

изображение

Використання H1, H2, H3

H1 – це тег HTML, який означає «Header 1» (Заголовок 1). Його також називають «Primary Header» (основний заголовок). Таким же чином H2 означає «Secondary Header» (вторинний заголовок) і так далі до H6.

У мене немає письмових доказів цього, але я впевнений, що вміст тега H1 і назва вашого посту повинні збігатися. Зазвичай назва посади в будь-якій темі WordPress – це H1, так що якщо ви використовуєте в своєму пості назва (що напевно робите), то вже одного разу застосували тег H1. І в ньому теж є ключове слово, так як я просив вас використовувати його один раз в назві. Пам’ятаєте, так?

Зазвичай у поста є підзаголовок (якщо він досить багатослівний для такого). Надалі ставте всі підзаголовки всередину тегів H2. Може виникнути питання, чи потрібно нам використовувати в тегах H2 ключові слова? Власне, потрібно, але не переборщіть. Google – розумний алгоритм, з яким не варто грати.

Тег H3 і інші залишаються вам на досліди. Використовуйте їх, де це можливо, і включайте в них ключові слова, але ніколи, повторюю, ні за що не перестарайтеся. Нікому не хочеться бути покараним, вірно?

Посилання

В пості можна робити два типи посилань. Спочатку ви повинні подбати про внутрішніх посиланнях, а потім і про деяких зовнішніх. Пам’ятайте про те, що в обох випадках потрібно застосовувати ключове слово як текстове посилання. Слід звернути увагу на деякі моменти:

p>Контент, на який ви посилаєтесь, повинен бути відповідним. Застосування текстового посилання «цемент» для лінка на пост про iphone’ов е для ваших відвідувачів або пошукових движків не буде мати сенсу.

Завжди заповнюйте поле назви посилання. В цілях SEO воно повинно включати ключове слово.

Вміст…

Вміст – це все! Ми відмінно знаємо, як важливий хороший контент, або інакше вся тактика SEO може виявитися марною. Ось кілька маленьких підказок:

У першому реченні свого вмісту один раз використаєте ключове слово.

Один раз використовуйте ключове слово в останньому реченні.

Один раз виділіть жирним шрифтом.

Один раз виділіть ключове слово в контенті курсивом.

Один раз підкресліть його.

p>УВАГА: не перестарайтеся. Інтенсивність попадання ключового слова повинна бути приблизно 5-7%. Так що якщо відчуваєте, що його занадто багато, то або видаліть деякі з ключових слів, або включіть в свій пост більше тексту. Уникайте абсурдних ситуацій.

Пакуємо в яскраві деталі

Ми майже закінчили, але іноді кілька дрібних деталей можуть створити суттєву різницю. Я перерахую їх нижче:

Оптимізуйте текст «Дізнайтеся більше» («Read More») до чого-небудь цікавого. Це добре допомагає!

Оптимізуйте текст «Залишити коментар» («leave a comment»). Вам потрібно змусити їх залишити коментар. Адже ви можете, правда?

Оптимізуйте текст на кнопці «Відправити коментар» («Submit Comment») до чогось особливого.

Замість логотипу, заснованого на тексті, я запропонував би використовувати зображення. Зазвичай текстовий логотип розміщується всередині тега H1 теми, і таким чином може конфліктувати з H1 назви посади. Логотип зображення в таких випадках дуже допомагає.

Висновок уроку по SEO оптимізації блога на WordPress

Це було лише початком. Для оптимізації блогу WordPress можна зробити багато. З часом я розкрию ще більше секретів! Розкажіть мені, а що ви в свою чергу робите для SEO.