SEO оптимізація Joomla. Частина 3. JoomSEF – створення ЧПУ

222

Від автора: у черговому уроці по SEO оптимізації Joomla ми з Вами поговоримо про створення дружніх посилань. Звичайно, в CMS Joomla в базовому функціоналі вже реалізована дана функція і досить непогано. Але проблема полягає в тому, що ми не можемо управляти видом утворюваних посилань. Тому в даному уроці ми з Вами розглянемо дуже потужний компонент, який дозволяє створювати ЧПУ і дуже гнучко налаштовувати їх структуру.

скачать исходникискачать урок

Установка компонента

Хотів би зазначити, що компонент досить потужний і його установка може зменшити швидкодію Вашого сайту. Але при розробці сайтів, виникають різні задачі і Ви як розробники, все ж повинні знати про даному компоненті і вміти з ним працювати.

ВАЖЛИВО: Перед установкою даного розширення обов’язково створіть повну резервну копію сайту. Так само я б не рекомендував використовувати дане розширення на індексованого сайті, так як це може вплинути на рейтинг в пошукових системах.

Отже, переходимо на офіційний сайт Joomla розділ extensions: http://extensions.joomla.org.Далее відкриваємо категорію Site manegment і в розділі популярне знаходимо розширення JoomSEF, переходимо на сторінку опису і тиснемо кнопку Download. Далі нас перенаправляють на сайт розробника даного розширення.

Потім завантажуємо останню версію компонента, на момент запису уроку це версія JoomSEF 4.5.2. Далі встановлюємо як будь-яке стандартне розширення Joomla. Для роботи компонента у Вас повинні бути включені всі налаштування за базовим формуванню дружніх посилань, у відповідності зі скріншотом:

Хотів би зазначити, що як тільки ми встановимо даний компонент, він відразу ж включитися в роботу і таким чином відразу ж буде змінена структура посилань нашого сайту. Для сьогоднішнього уроку я використовую тестовий сайт з локальним адресою http://localhost/lessons/joomla а тепер зверніть увагу на посилання одного з матеріалів даного сайту:

Посилання на даний матеріал сформована таким чином: http://localhost/lessons/joomla/joomla/cms/joomla/osnovnye-vozmozhnosti-joomla.html де,

http://localhost/lessons/joomla/ — локальний адресу сайту (якщо б сайт був на реальному сервері в інтернеті, тут був би домен сайту);

joomla – назва пункту меню сторінки;

cms – назва батьківського категорії;

joomla – назва категорії до якої прив’язаний матеріал;

osnovnye-vozmozhnosti-joomla.html – псевдонім матеріалу (псевдонім).

Як Ви бачите, URL став більш інформативним, в порівнянні з базовою версією ЧПУ, але далі по ходу уроку ми з Вами подивимося, як можна налаштовувати формування посилань.

Огляд панелі керування компонентом

Отже, переходимо в панель керування компонентом JoomSEF:

Тепер давайте розглянемо вкладки.

Вкладка URLs Manegement – вкладка управління посиланнями (менеджер посилань), містить інструменти з управління посиланнями.

Manage SEF URLs – інструмент управління дружніми посиланнями:

Містить всі згенеровані ЧПУ сайту. Клікнувши по одній з посилань — можна виконати її редагування. Зверніть увагу, що менеджер показує сформовану дружню посилання, а також реальний шлях посилання (той який необхідний для движка Joomla). Використовуючи даний менеджер — посилання можна видалити, зняти з публікації, а так само заблокувати.

Manage Custom URLs – менеджер по створенню і управлінню користувальницьких посилань.

Manage Meta Tags – менеджер мета-тегів і заголовків.

Даний менеджер показує нам всі доступні сторінки і посилання на них і надає можливість вказати для кожної з них заголовок (title) і мета–теги (Meta description і Meta keywords).

Manage Internal 301 Redirects — менеджер 301 редиректів. Використовуючи даний менеджер, ми можемо створити перенаправлення з неіснуючих сторінок, на будь-яку сторінку сайту. При створенні редиректа, необхідно вказати шлях до неіснуючої сторінці (у вигляді ЧПУ, без домену сайту), і потім шлях сторінки, на яку буде виконано перенаправлення.

Вкладка JoomSEF Configuration – містить інструменти настроювання компонента JoomSEF.

Global Configuration – основні параметри компонента.

Як Ви бачите налаштувань досить багато і до них ми ще повернемося.

Extensions Management – налаштування компонентів та сторонніх розширень. Як Ви знаєте дані в Joomla виводяться в основному за допомогою компонентів (com_content, com_contact і т. д), крім цього посилання так само формуються в цих компонентах. І для зручності налаштувань в компоненті JoomSEF налаштування связаннее з генерацією посилань компонентів Joomla винесені в даний інструмент.

Зверніть увагу навпроти кожного компонента, в останній колонці вказано, яке розширення обробляє створення дружніх посилань. Для всіх стандартних компонентів — це JoomSEF extension.

Edit .htaccess – інструмент редагування файлу .htaccess – доступна тільки в платній версії компонента.

Check Updates — інструмент оновлення компонента.

Вкладка Maintenance – технічне обслуговування елементів компонента JoomSEF. На цій вкладці ми можемо оновити створені посилання (Update URLs), якщо вносились зміни в конфігурацію. Так само можемо видалити і заново згенерувати всі посилання (Purge SEF URLs), очистити кеш (Clear Cache), переглянути журнали помилок і звернень до неіснуючих сторінок.

Настроювання компонента

Як Ви вже помітили налаштувань у компонента JoomSEF величезна кількість і звичайно розглянути всі за один урок ми просто не зможемо. Ми поговоримо про деяких основних налаштуваннях і подивимося як змінити вигляд сформованих URL. Отже, глобальні параметри компонента.

Вкладка Basic.

Main Configuration

JoomSEF Enabled? — включити в роботу JoomSEF

Disable creation of new SEF URLs? — якщо ТАК, буде відключено створення нових URL.

Enable Professional mode — включити професійний режим (буде доступно більше налаштувань, в даній вкладці, а також з’явиться додаткова вкладка Advanced).

Basic Configuration

File suffix — суфікс, який буде доданий до заслання (зазвичай додається .html);

Use Title or Alias? — який параметр використовувати в засланні, псевдонім, або заголовок сторінки (рекомендую використовувати Full Title);

All lowercase? — якщо ТАК, то посилання буде сформована тільки малими літерами;

www and non-www domain handling – використовувати www у формуванні URL.

Вкладка Cache – містить налаштування по управлінню кешування. Для прискорення роботи сайту, краще включати кешування.

Вкладка 404 Page – дозволяє налаштувати власну сторінку показу помилки 404 (відсутність запитуваної сторінки).

Тепер давайте навчимося змінювати вид сформованих дружніх посилань. Наприклад, у нас є посилання на матеріал:
http://localhost/lessons/joomla/joomla/cms/joomla/osnovnye-vozmozhnosti-joomla.html. Пропоную заборонити додавання назви пункту меню в URL. Для цього переходимо на вкладку JoomSEF Configuration в розділ Extensions Management.
Нас цікавить компонент content, так як саме він формує посилання на матеріал.

Потім відкриваємо вкладку Common шукаємо параметр Add Menu Title to URL, і встановлюємо його значення НЕМАЄ (тобто відключаємо додавання заголовка меню URL). Потім після налаштування переходимо на вкладку Maintence і натискаємо на кнопку Update URLs. Тим самим оновлюємо згенеровані посилання, щоб нові налаштування вступили в силу. І перевіряємо URL розглянутої сторінки.

Як Ви бачите, тепер у формуванні URL не бере участь заголовок пункту меню. Тепер відкиньмо заголовок батьківської категорії. Для цього переходимо на вкладку JoomSEF Configuration в розділ Extensions Management, потім компонент content і зараз нас цікавить вкладка Extension. На якій треба відшукати налаштування Add categories to URL і встановити значення Only one last, що означає виводити тільки категорію до якої прив’язаний матеріал. Далі як звичайно оновлюємо сформовані URL, і дивимося, що вийшло:

Тобто, як Ви бачите, все успішно працює – тепер посилання на матеріал складається з назви категорії, а так само з трансліту його заголовка. Тепер давайте подивимося ще одне посилання – посилання на сторінку контактів:

Зверніть увагу, URL складається з назви пункту меню, назви категорії і звичайно ж заголовка сторінки. Давайте зробимо так, що б URL складався тільки з назви сторінки. Для цього переходимо на вкладку JoomSEF Configuration в розділ Extensions Management. Тепер нас цікавить компонент contact, так як саме він формує посилання на сторінку контактів.

На вкладці Extension в параметрі Add categories to URL встановлюємо значення NO, тобто відключаємо додавання назви категорії до URL. Далі на вкладці Common параметру Add Menu Title to URL присвоюємо значення NO – відключаємо додавання назви пункту меню. Далі оновлюємо посилання і дивимося, що вийшло:

Тепер посилання на сторінку контактів виглядає набагато красивіше. Ось таким чином і виконується настроювання формування URL. Рекомендую Вам переглянути всі налаштування компонента JoomSEF, поекспериментувати і таким чином дізнатися для чого потрібна кожна з них. На цьому даний урок я завершую.

Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!