SEO оптимізація Joomla. Частина 1. Базові можливості

289

Від автора: мета кожного сайту – це відвідувачі, тобто користувачі, які будуть приходити на його сторінки і знайомитися з контентом. Але якщо сайт новий, якщо він тільки що викладений на реальний сервер в інтернеті, як же користувачі дізнаються про його існування? Зазвичай користувачі дізнаються про існування того чи іншого сайту з пошукових систем, виконуючи пошук по різних запитах. Тому наступний етап після розробки сайту – це його просування. В цьому і наступних уроках ми з Вами будемо говорити про технічну оптимізації Joomla з точки зору SEO.

скачать урок

Постановка задачі

Хотів би відзначити, що ми не будемо розглядати теорію SEO і власне прийоми оптимізації статей. Ми розглянемо технічні заходи, які потрібно виконати на сайті, створеному з використанням CMS Joomla. І в цьому уроці ми розглянемо SEO оптимізація Joomla, використовуючи її базові можливості. Отже, насамперед визначимося з терміном SEO.

SEO – це абревіатура від Search Engine Optimization, що в перекладі означає оптимізація під пошукові системи. Тобто це виконання певних заходів на Вашому сайті які надалі впливатимуть на його рейтинг в пошукових системах.

Дружні посилання (ЧПУ)

Вид і структура посилань сайту – дуже важлива для його рейтингу в пошуковій системі. І визначати її потрібно ще на етапах створення сайту і вже надалі — бажано ніколи не міняти. Особливо після індексації сайту пошуковими роботами. Інакше, при зміні виду посилань, вони втратять свою вагу, так як сторінок, куди ведуть ці посилання більше немає. Більш того, пошукові системи можуть не правильно виконати індексацію і вважатимуть, що нові посилання ведуть на дублюючі сторінки. А це не дуже добре для рейтингу сайту.

Тому якщо потрібно змінити вигляд посилань – змінюйте ще до індексації сайту. На даний момент дружні посилання досить добре розуміються пошуковими системами і впливають на рейтинг сайту в пошуковій видачі. Особливо якщо в URL присутній ключове слово сторінки.

При формуванні посилань потрібно враховувати, що URL певної сторінки, повинен коротким і лаконічним. В ньому не повинні бути присутніми різні параметри, які необхідні для відображення сторінки на екран. URL повинен складатися з ключового слова, яке характеризує тут чи іншу сторінку. При цьому розуміються як кириличні URL (як домен, так і сама посилання), так і URL з використанням трансліту. Тобто рядок, яка формує URL, створюється шляхом транслітерації ключового слова.

Тепер давайте перейдемо на тестовий сайт і розглянемо вид URL без застосування ЧПУ:

Як Ви бачите URL досить складний, тому давайте це виправимо. Переходимо в панель адміністратора в розділ налаштування. І в категорії Налаштування SEO активуємо налаштування Включити SEF, при цьому посилання нашого сайту приймуть наступний вигляд:

Як Ви бачите, тепер посилання набагато красивіше. Далі зараз в адресі присутній рядок index.php, яку так само бажано прибрати. Тому в панелі адміністратора активуємо налаштування Перенаправлення URL, при цьому обов’язково необхідно перейменувати файл htaccess.txt в .htaccess. В такому разі на екрані ми побачимо наступне:

Для додавання суфікса .html URL потрібно активувати налаштування Додати суфікс до URL. У цьому випадку URL зміниться наступним чином:

Псевдонім (Alias)

Псевдонім (Alias) дуже важливий з точки зору SEO, так як саме він безпосередньо відповідає за формування дружніх посилань. Спочатку якщо це поле залишити порожнім, то воно буде створено шляхом транслітерації назви матеріалу.

При створенні псевдоніма Ви повинні враховувати, що:

Кожен псевдонім повинен бути унікальним;

Псевдонім повинен містити ключове слово сторінки;

Після індексації сайту не бажано міняти псевдонім, так як зміниться вигляд URL.

Мета-теги keywords і description

Мета-теги keywords і description, хоч і не так важливі як раніше для пошукової оптимізації, але все ж ефект від них є. Особливо тега description, який призначений для створення опису сторінки. Даний опис може бути виведено в якості короткого опису сторінки в пошуковій системі. Щоправда це правило працює в основному для Google і то не завжди. Досить часто пошукові системи в якості оеписания показують уривок тексту цієї сторінки, як найбільш релевантний запитом. Але все ж, Google офіційно рекомендує використовувати мета-тег description для опису сторінок:

Перелінковка сторінок

Перелінковка – це обмін посиланнями на сторінках сайту. Тобто коли на одній з сторінок виводяться посилання на іншу сторінку. Перелінковка буває двох видів: внутрішня – коли ссилочку посилаються на сторінки одного сайту і зовнішня – посилання посилаються на зовнішні ресурси.

Для чого ж потрібна перелінковка? Кожна сторінка сайту має свій статичний вагу, яка прямим чином впливає на її рейтинг в пошукових системах. Тобто , чим більше статична вага, тим краще. Частина статичної ваги можна передавати іншим сторінок за допомогою посилань. І ця частина дорівнює приблизно 10% загального значення статичної ваги.

Хотів би відзначити, що сумарний статичний вага, передається посиланнями, не залежить від кількості посилань. А значить, чим більше посилань в матеріалі, тим меншу вагу кожна посилання передає.

Призначення внутрішньої перелінковки – це перерозподіл статичної ваги між сторінками сайту. Перелінковку можна створити різними способами. Наприклад, навігаційні посилання, переходу до наступної статті:

Дані посилання активуються у налаштуваннях менеджера матеріалів – настройка навігація.

Так само як перелінковки можуть виступати різні модулі. Наприклад хлібні крихти і модуль Пов’язаних матеріалів. У модулі Пов’язані матеріали, зв’язки визначаються за ключовими словами, введеним в параметрах матеріалу.

Файл robots.txt

Даний файл необхідний для індексації сайту роботами пошукових систем. Він безпосередньо вказує певні параметри щодо індексації. Ось його вміст за замовчуванням:

User-agent: *
Disallow: /administrator/
Disallow: /bin/
Disallow: /cache/
Disallow: /cli/
Disallow: /components/
Disallow: /includes/
Disallow: /installation/
Disallow: /language/
Disallow: /layouts/
Disallow: /libraries/
Disallow: /logs/
Disallow: /media/
Disallow: /modules/
Disallow: /plugins/
Disallow: /templates/
Disallow: /tmp/

Для правильної індексації, потрібно перевірити, що в даному файлі не була відключена для індексації папку з зображеннями Joomla – images(директива Disallow). В старих версіях Joomla дана папка була заборонена для індексації.

На цьому даний урок я завершую. Ми з Вами розглянули базову оптимізацію Joomla з точки зору SEO. Всього Вам доброго і вдалого кодування.