SEO-копірайтинг: що це таке?

282

Від автора: я вітаю вас. Сьогодні ми детальніше розглянемо SEO-копірайтинг. Що це таке, як навчитися цій справі, а також застосувати ці навички при просуванні сайтів, або при роботі на замовлення.

Отже, зайшовши практично на будь-яку біржу контенту, де можна продавати і купувати статті, ви можете зауважити, що є різні типи тексту. Наприклад, рерайт, копірайт, seo-копірайт, переклад, текст, що продає і т. д.

Що таке копірайтинг? По суті, це створення унікального авторського тексту. Зазвичай при написанні такого тексту автор не переписує своїми словами з інших джерел, а використовує свій досвід і висловлює свою думку. За рахунок цього текст ставати більш цінним і цікавим, тому за копірайтинг зазвичай сплачують більше, ніж за рерайт. Якщо автор і використовує інші джерела, то тільки для того, щоб не помилитися при написанні якихось складних частин статті, щоб урізноманітнити свою думку цікавими фактами і т. д.

Чим же відрізняється SEO-копірайтинг? Тільки тим, що при цьому автор повинен при написанні свого тексту виконати ряд додаткових вимог. Ці вимоги ставляться для того, щоб згодом опублікований матеріал став видно в пошуку по певних запитах і люди могли знаходити його і ознайомлюватися.

Відповідно, написання тексту з подальшою оптимізацією під пошуковики оплачується ще краще, тому що вимагає від вас додаткової кваліфікації. Мало просто написати красивий і унікальний текст, потрібно ще і вставити в нього органічно ключові слова, не перевищити параметр нудоти, домогтися високого рівня релевантності за найбільш пріоритетним ключовикам.

Саме тому SEO-копірайтинг — це справжнє мистецтво, якому можна вчитися все життя. Взагалі SEO — це абревіатура. Розшифровується вона так: Search engine optimization.

Ця розшифровка дуже допоможе нам. По суті, SEO — це оптимізація під пошукові системи. Це велика наука, тому що оптимізувати можна багато параметрів. SEO-копірайтинг ж, це один з напрямків, яке відповідає за оптимізацію тексту і медіафайлів.

Перший етап SEO-копірайтингу

Найважливіше в такому копірайтінгу — ключі, тобто ключові слова. Зазвичай це фрази, що складаються з декількох слів, які люди найчастіше вводять в пошуковик. Саме підбір ключів — перший і дуже відповідальний етап. Щоб зрозуміти, наскільки він важливий, уявіть, що у вас є свій інтернет-блог і ви вирішили написати в ньому якусь статтю.

Наприклад, ви нещодавно успішно запустили комп’ютер, самостійно зібравши його по частинах. Можливо, ви хочете поділитися своїм досвідом з іншими. Але якщо ви не будете звертати увагу на пошукову оптимізацію, шанс, що хоч невелике число людей прочитає вашу статтю, дуже малий. В інтернеті сотні тисяч блогів, тільки якщо у вас є постійні передплатники і читачі, вони прочитають ваш текст. Але це пройде, а потім статтю буде лежати мертвим вантажем. Якщо на неї зайдуть 2-3 людину в рік, то вже добре.

Чи влаштовує вас така ситуація? Навряд чи. Саме тому все більш популярним стає seo-копірайтинг, коли стаття пишеться не просто для того, щоб її оприлюднити і забути на багато років, а щоб після написання на неї регулярно заходили люди. Люди з пошукових систем.

Як цього домогтися? Першим ділом потрібно підібрати запити, які люди часто вводять в пошуковик. Як їх можна підбирати? Ось які інструменти у вас є:

Власна голова

Яндекс.Wordstat

Софт начебто Букварикс (безкоштовний) або KeyCollector (для більш професійної роботи)

Голова це добре, але ви не можете знати наперед, вводять той запит, який ви придумали чи ні. Тому потрібно використовувати хоча б Wordstat. В голову одразу приходить ключова фраза: “як зібрати комп’ютер”. Введіть її в Вордстат і він покаже всі ключі, в які входить ця фраза.

Сама по собі фраза добре, її вводять тисячі людей, але занадто конкурентна, це зрозуміло навіть так, без оцінки конкуренції. За конкуренцію, все-таки не зайвим буде перевірити. Для цього можна використати безкоштовний сервіс: websiteprofit.ru/seo

В першу чергу нас повинна цікавити конкуренція в Яндексі, тому що 70% відвідувачів йде саме з цього пошуковика. Вписуємо ключову фразу, яку ви хочете перевірити, і ставимо галочку InTitle. Пошуковик буде шукати всі сторінки в індексі, у яких в заголовку є ця фраза. Також обов’язково візьміть саму фразу в лапки. Це дуже важливо.

Отже, дивимося результат праворуч (кількість результатів)

Яндекс знайшов 5 тисяч сторінок, у яких в заголовку є ця фраза. Фактично, це 5 тисяч ваших конкурентів. Зрозуміло, що 95% і більше ви зможете обійти за рахунок грамотної оптимізації тексту, але все ж місць в топ 10 і потрапити на першу сторінку все одно буде вкрай важко.

Що зазвичай робить оптимізатор в такому випадку? Він просто уточнює ключ! Раз “як зібрати комп’ютер” дуже конкурентний, можна спробувати “як зібрати комп’ютер самостійно”. Давайте перевіримо:

Вже 1 тисяча результатів. По суті, вже в 5 разів менша конкуренція. Але як і раніше дуже багато і є сенс пошукати щось менш конкурентна. Наприклад:

Відмінно, всього 4 результату, що говорить про практично повну відсутність конкуренції. А раз так, то ми знайшли оптимальний основний ключ. Хоча поспішати не треба, бо треба ще перевірити, як часто його вводять в пошук. І тут ми маємо ось що:

Все чудово, як мінімум 300-400 пошуків в місяць. Тепер залишилося знайти ще 3-20 ключів, які будуть використані в тексті статті і будуть додатковими. Після цього можна починати писати статтю.

Написання SEO-тексту

Отже, після підбирання у вас є 5-15 ключів десь в окремому файлі або в excel-табличці. По мірі написання статті ви використовуєте їх. При цьому зазвичай дотримуються таких правил:

Ключі не повторюються більше одного разу.

Основний ключ включається в заголовок (h1), заголовок і перший абзац тексту. В деяких випадках навіть в description і url-адресу, але це вже за бажанням і не завжди необхідно.

Додаткові ключі пишуться у сам текст. Вставляти їх треба дуже органічно, не купою відразу, а рівномірно по тексту.

Найголовніше правило: краще використовувати помірна кількість ключів (до 5-10 текст 5-6 тисяч символів), ніж вліпити побільше і отримати в майбутньому фільтр від пошукової системи.

Готову статтю перевіряють на унікальність, академічну нудоту, релевантність. Якщо всі показники в нормі, готовий текст публікується.

SEO-копірайтинг: це просто вставити ключі і розрахувати показники?

В тому-то й річ, що ні. Завжди пам’ятайте про те, що ви пишете для людей, а не для роботів. З точки зору показників все може бути чудово: ключі вставлені, всі перевірки в нормі. Це ще не означає, що ви написали шикарний текст. Чому?

Останнім часом пошукові системи серйозно враховують поведінкові фактори (ПФ). А цей показник неможливо розрахувати його визначають люди, які зайдуть на вашу статтю. Коротко спробую пояснити, що таке хороші ПФ і погані.

Хороші ПФ: люди довго знаходяться на сторінці, внизу в коментарях відбувається обговорення матеріалу, статтю ретвіти і репостят в соціальні мережі, на неї навіть з’являються посилання з інших джерел.

Погані ПФ: великий відсоток відмов (це коли чоловік провів на сторінці менше 15 секунд і закрив її). Люди проводять мало часу на сторінці обговорення немає, ніхто не дочитує статтю до кінця, немає природних посилань і соціальних сигналів.

І це настільки потужно впливає на позицію у видачі, що отримати хороші ПФ стає найбажанішою метою оптимізаторів і веб-майстрів. Але для людей не рассчитаешь за точною формулою, яку потрібно написати статтю, щоб їм сподобалося. Хоча загальні рекомендації такі:

Намагайтеся робити текст не сухим, писати жваво і цікаво. Постійно доводьте, що статті пише не робот по зведенні правил, а жива людина. Якщо треба, розповідайте щось від себе, жартуєте, ставте смайлики і т. д. :)

Читабельність статті. Неймовірно важливий фактор. Не повинно бути великих полотен тексту, використовуйте підзаголовки, цитати, списки, зображення і навіть відео. Стаття повинна бути оформлена максимально привабливо.

Підсумок

Як бачите, оптимізація тексту під пошуковик — завдання не з простих. Але що ви отримуєте натомість? Десятки і сотні переглядів ваших публікацій з пошукових систем. І все це на автоматі, без вашої участі. Природно, на цьому можна добре заробляти.

Більш докладно ця тема розкривається в нашому курсі з розкручування і оптимізації сайту з нуля до заробітку в 20-30 тисяч в місяць. Таких результатів можна досягти за 8-15 місяців роботи. Щоб максимально швидко отримати їх, можете спробувати вивчити (і обов’язково застосувати!) інформацію з нашого платного курсу – ось посилання.

Сподіваюся, мені вдалося відповісти сьогодні на ваше запитання, що таке seo-тексти, як це працює і як їх писати.