Секретна інформація: як і скільки заробляють оптимізаторів сайтів

220

Від автора: однією з найбільш прибуткових інтернет-професій досі залишається SEO-спеціаліст. У сьогоднішньому матеріалі ми детально розглянемо, як і скільки заробляють оптимізаторів сайтів в Росії, а також порівняємо ці показники з доходами зарубіжних майстрів.

Діяльність з просування інтернет-магазинів та інформаційних порталів — надзвичайно затребуване напрям з тієї причини, що вона не прив’язана до конкретного місця розташування. Також великий плюс в тому, що стеля вартості, яку можна виставити за свої послуги, залежить виключно від вашої майстерності.

З кожним місяцем попит на оптимізаторів сайтів зростає, так як користь від результатів роботи очевидна — майданчик просувається в пошукових системах, на «автопілоті» залучаючи нових клієнтів у бізнес.

Яким чином заробляє оптимізатор?

Процес того, як заробляють оптимізаторів сайтів, ми вже обговорювали в попередніх статтях, однак, давайте коротко повернемося до цього питання для доповнення загальної картини.

Займатися цією професією можна у вільному польоті, будучи фрілансером або відкривши власне агентство. Основний ваш дохід в цьому випадку буде надходити з різних сайтів-бірж, на яких клієнти викладають замовлення на просування конкретного ресурсу, пропонуючи свою ціну за виконання цієї послуги. Якщо ви будете позиціонувати себе як повноцінна компанія, вийде поборотися за більш цікаві чеки.

Також, працюючи самостійно, ви можете співпрацювати з дизайнерами або маркетинговими агентствами, які займаються SEO-оптимізацією, прискорення завантаження сайтів або суміжними напрямками. Додаткові фахівці їм потрібні, щоб передавати замовлення і отримувати від цього певний відсоток.

Скільки можна заробити оптимізатором сайтів, працюючи на себе, сказати складно. Цінник ви можете виставляти в залежності від власного рівня при наявності професійного портфоліо, або ж брати оплату виключно за пройдений результат. Другий варіант трохи складніше, адже підсумок буде видно не відразу, а через певний відрізок часу. Та й відслідковувати результат важко.

Іншим форматом заробітку на оптимізації сайту ведення цієї діяльності компанії. Тобто ви не просто співпрацюєте з яким-небудь маркетинговим агентством, а влаштовуєтеся до них на постоянку.

Умови оплати можуть передбачати розрахунок за певною ставкою або ж відсоток від прибутку. У цьому випадку, навіть якщо ви володієте досить високим рівнем знань і навичок, дохід буде істотно нижче, ніж від прямої угоди з клієнтом, адже великий відсоток від оплачуваної замовником суми йде в скарбничку агентства.

Тим не менше, подібний принцип має великий плюс — у вас буде налагоджено стабільний потік замовлень. Працюйте в конвеєрному режимі і зможете вийти на хороший дохід.

Скільки заробляють оптимізаторів сайтів в Росії і за кордоном?

У різних країнах середня зарплата сеошників помітно відрізняється. Нижче я представлю вам наочну статистику для більш зручного порівняння. Ми не будемо розглядати оптимізаторів сайтів самого високого рівня, а також «спеців», які за сумісництвом і копірайтери, і лінгвісти, і маркетологи.

Розглянемо класичних сеошників, які працюють в агентствах, що пропонують SEO-послуги. Цифри бралися з декількох джерел — публічних вакансій, відомостей від реальних керівників і співробітників подібних фірм.

Буквально пару років тому цей напрямок було слабо розвинене у Білорусі, тому найнижчі ціни були саме там — 200-400 доларів у молодших СЕО-фахівців. Зараз же ситуація на ринку трохи змінилася. Найнижчими показниками відрізняється Україна (від 300 до 500 доларів) залежно від кількості реалізованих за місяць проектів і робочого стажу. Якщо середньостатистичний український сеошник захоче попити кави за 2$, на жаль, доведеться потрудитися цілу годину.

Провідні фахівці в оптимізації заробляють вже досить добре. Місячний дохід сеошника з московської компанії оцінюється в середньому в 1000 доларів, за які вже можна більш-менш пристойно проживати в столиці. Фахівці з регіонів не можуть похвалитися такими результатами, однак, їх дохід також на достатньому рівні, що дозволяє їм не скаржитися на високі ціни за комуналку і нестача їжі в холодильнику.

Найбільші цифри можна зустріти в місячному звіті керівників відділу СЕО-напрямків. Але слід розуміти, що на їхніх плечах лежить велика відповідальність, адже доводиться керувати цілою командою. Максимальний результат показують представники американських компаній — мінімальні показники по доходу приблизно в 10 разів перевищують зарплати аналогічних робочих місць в країнах СНД.

Як заробляти більше?

Для збільшення власного заробітку, в першу чергу, необхідно підвищувати особистий рівень професіоналізму, розвиватися як вузьконаправлений фахівець. Щоб отримувати гідну оплату, за вашою спиною вже повинно бути чимала кількість успішно реалізованих проектів з просування в топ по конкретних пошуковим запитам.

Наприклад, до вас зверталася компанія, яка займається навчанням людей монетизації сайтів від розкрутки до виходу на хороший і стабільний дохід, та отримала бажаний результат. Збираєте точні показники у керівників, берете відгук і запаковуєте підсумок в портфоліо.

Готові результати відображають рівень кваліфікації фахівця і стають ключовим фактором при виборі кандидатури на відповідну вакансію у великій компанії. Також на цей пункт дивиться більшість клієнтів перед замовленням послуг оптимізації в агентстві.

Щоб добре реалізовувати проекти, ви повинні не тільки багато практикуватися, але і постійно навчатися. Ринок СЕО-просування стабільно піддається різним змінам, тому те, скільки заробляє оптимізатора сайтів, залежить від його знань пошукових алгоритмів та інших мікро-фішок. Отже, постійний розвиток стане ключем до збільшення поточного заробітку.

Сподіваюся, сьогоднішня інформація була корисною, і ви тепер приблизно орієнтуєтеся в тому, як заробити на оптимізації сайтів, і який дохід в середньому отримує фахівець з цієї сфери. В цілому досить високооплачувана професія. Все залежить виключно від особистих старань і прагнення до саморозвитку.

Якщо з якихось причин напрям пошукової оптимізації вам не підходить, то можете спробувати себе в іншій інтернет-сфері, наприклад, заробіток на створенні прибуткових блогів.

Професій безліч, однак, ви повинні розуміти, що в будь-якій області необхідний важка праця, щоб домогтися успіху. Не варто відразу кидати розпочате, якщо щось не виходить. Можливо, це як раз ті самі терни, через які потрібно пройти, щоб досягти зірок.

До нових зустрічей, друзі!

P. S.: Сподіваюся, ви не забули підписатися на оновлення нашого блогу :)