Секрети інтернет-професії: як стати коректором і добре заробляти, не виходячи з дому?

288

Від автора: якщо з козирів у вашому рукаві присутній відмінне знання російської мови, уважність і вміння швидко аналізувати текстові блоки, то чому б не спробувати себе в ролі коректора? Професія дозволяє вийти на хороший стабільний дохід, плюс, якщо ви — професіонал, тоді будете завжди затребувані на ринку праці. Сьогодні ми поговоримо про те, як стати коректором, і які навички потрібні для швидкого кар’єрного зростання.

Суть професії полягає в тому, що людині, що займає цю посаду, потрібно вичитувати тексти копірайтерів перед їх безпосередній публікацією. За зміст та посил контенту коректор статей, як правило, не відповідає.

Вам необхідно детально і, бажано, швидко вивчити текст на предмет помилок стилістичного та граматичного характеру. У деяких компаніях буде потрібно ще і стежити за дотриманням технічного завдання, проте це вже додаткові підпункти обов’язків у конкретного роботодавця.

Основні замовники послуг коректора

Незалежно від того, чи будете ви працювати в форматі фрілансера або ж у ролі найманого працівника, як правило, послуга коректора необхідна в трьох сферах. Перша — це засоби масової інформації:

газети;

новинні сайти;

глянцеві журнали;

інтернет-журнали.

Другий профіль — це організації і ресурси, зв’язані з рекламною справою:

рекламні агентства;

копірайтери.

Третій профіль — це друковані видавництва і студії-контенту в інтернеті:

книжкові видавництва;

творці навчальних блогів і всіляких курсів;

контент-менеджери.

Якими навичками повинен володіти коректор?

Щоб стати коректором текстів, необхідно володіти аналітичним складом розуму і мати такі базові навички:

уважність;

посидючість;

стресостійкість;

ідеальне знання граматичних та пунктуаційних правил російської мови;

досконале володіння методикою текстової правки;

знання друкарських принципів (як правильно оформляти текст, що категорично заборонено до публікації тощо);

вміння працювати з додатковими програмами, довідниками та іншими ресурсами, що допомагають поліпшити якість перевірки текстів.

Вище перераховано основний набір навичок. Додаткові пункти залежать від специфіки конкретного роботодавця, тому будьте готові до того, що доведеться підлаштовуватися під формат певного видавництва або організації. Також, навряд чи вдасться обійтися без вищої лінгвістичної або філологічної освіти.

Плюси і мінуси професії

Професія коректор статей — це гарна можливість заробітку для людей, що віддають перевагу виконувати свої обов’язки в тихій і спокійній атмосфері. Її специфіка навіть дозволяє працювати віддалено. Все, що вам потрібно — це доступ до інтернету та ноутбук. Хоча, у деяких коректорів виходить успішно працювати навіть з планшета.

Плюси професії

можливість працювати віддалено;

стабільний дохід, що не залежить від обставин;

шановна професія;

затребуваність на ринку праці;

обсяг роботи набагато менше, ніж у творців контенту.

Мінуси професії

монотонність роботи;

якщо ви стартуєте з нуля, то доведеться витратити велику кількість часу на глибоке занурення у вивчення російської мови;

слабкі перспективи для кар’єрного зростання (хіба що, влаштуватися на більш солідну компанію або вивчати паралельно додаткові напрямки).

Скільки заробляє коректор?

Як правило, хороший фахівець, що працює у видавництві якої редакції, отримує від 50 000 до 100 000 руб. в місяць. Причому, цікавим моментом є той факт, що 2 людини, які володіють приблизно однаковим набором знань, можуть отримувати на посаді коректора в різних компаніях кардинально відрізняються суми доходу.

Важливим фактором, що впливає на розмір вашої зарплати при влаштуванні на роботу, стане уміння продати себе. Як правило, основний пункт, від якого залежить підсумкова ставка — це досвід і наявне освіта (вища та всілякі курси коректорів).

Як добитися швидкого кар’єрного росту в цій професії?

На завершення статті додамо невеликий рецепт швидкого розвитку в коректорської діяльності:

Більше читайте.

Вам необхідно «начитатися» до такої міри, щоб мимоволі народилася справжня любов до читання. Вивчайте складні твори, аналізуйте вживання розділових знаків у них і інші тонкі деталі. Читайте різну літературу і намагайтеся знайти в ній помилки. Не соромтеся надсилати правки автору статей і книг. Бути може, саме вони стануть вашими майбутніми роботодавцями.

Досконально вивчіть специфіку коректорської діяльності.

Продовжуйте консультуватися з більш досвідченими колегами про тонкощі професії. Спробуйте запам’ятати найбільш поширені помилки і постійно «вылавливайте» їх серед загальної маси. Працюйте над концентрацією і увагою.

Опануйте комп’ютером.

Вам доведеться постійно працювати за комп’ютером, тому потрібно володіти ним на вищому рівні. Не стійте на одному місці і освоюйте нові програми, сервіси, гарячі клавіші, які полегшать виконання завдань. Вивчіть нові прийоми в Word, навчитеся користуватися принтером, якщо досі цього не вмієте, спробуйте попрацювати в Orfogrammka і т. д.

Проходьте додаткові курси.

Пряме навчання коректора в нашій країні пройти досить складно, адже рідко зустрінеш тлумачні курси по цій темі. Тим не менш, постарайтеся знайти кілька інформаційних ресурсів, де викладають інформацію про усіляких корисних вебінарах, семінарах та лекціях на тему редактури. Також корисно буде ознайомитися з системою заробітку на своїх блогах, раптом ви захочете відкрити власний ресурс, щоб навчати інших або ділитися якоюсь корисною інформацією.

Вдосконалюйте знання російської мови.

Не рекомендуємо дотримуватися стратегії «всезнайки». Чим глибше ви поринете в специфіку російської мови, тим більше помилок будете зустрічати в текстах. Постійно повторюйте нехай навіть добре засвоєний матеріал. Вивчивши в деталях одну мову, можете братися за інший, таким чином, забезпечивши собі ще більшу затребуваність на ринку праці.

Дякуємо за те, що дочитали статтю до кінця. Тепер ви більш обізнані про професії коректора і знаєте, як діяти, щоб зайняти посаду в хорошій компанії або почати роботу в ролі фрілансера. Якщо вважаєте, що не підходите для цієї діяльності, тоді можете спробувати себе в інших напрямках, наприклад, у створенні сайтів.

Щоб отримати ще більше корисної інформації про різних інтернет-професії і про веб-розробки в цілому, підписуйтесь на наш блог і рекомендуйте його своїм друзям — раптом вони досі перебувають у пошуку свого покликання. До нових зустрічей, друзі!