Розвінчання 6 міфів про SEO

257

Від автора: новачок ви в SEO, є у вас якийсь досвід роботи або ж ви досвідчений ветеран, не має значення. Швидше за все, у вас в голові склалися деякі помилкові міркування на цю тему, або ж ви просто маєте вже застарілою інформацією, яку почули колись давно під час вивчення SEO. На жаль, є шанс того, що, на вашу думку, ви все робите правильно, але насправді тільки ускладнюєте маркетинг. Ми наближаємося до сезону святкових покупок (ми вже в 4 кварталі), тому вам варто відкинути всі ці помилкові уявлення і по максимуму використовувати цифровий маркетинг.

1. SEO – це всього лише щільність ключових слів

Цей міф можна назвати рудиментом епохи, що пішла. Давним-давно за допомогою такого контенту з множиною ключових слів і синонімів ви могли обдурити пошукові системи і змусити їх думати, що ваша сторінка має високу релевантність. Потрібно було всього-то пара сотень слів на сторінку. Такий тип SEO фактично перестав існувати після виходу оновлення Google Panda, яке навчилося відрізняти контент низької якості з безліччю дублів. Сайти з хорошою оптимізацією сильно просіли в рейтингу і по трафіку. Якщо ви все ще думаєте, що щільність ключових слів працює, вам, швидше за все, доведеться попотіти, щоб залишитися у видачі на перших рядках. Крім того, це дуже поганий користувальницький досвід.

Але це не означає того, що не потрібно оптимізувати свій сайт під певні ключові слова. Просто треба робити це нормально і пам’ятати про якість наданого контенту. Місця, де ще потрібно використовувати ключові слова:

URL: пошукові сервери і користувачі дивляться на URL і уявляють, що вони побачать на сторінці. URL відіграє велику роль в SEO. Найкраща оптимізація URL – ключові слова в початку, тире в якості роздільника, ключові слова повинні як можна сильніше збігатися з заголовком сторінки.

Тег title: один з найважливіших SEO факторів на сторінці. Теги title – найсильніша підказка пошуковцям про те, що знаходиться на сторінці. Як і з URL, використовуйте на початку заголовка ключові слова. Заголовки дуже легко перевантажити, тому подумайте, чи варто розміщувати більше одного ключового слова в заголовку чи ні. Так можна поступати в тих випадках, коли це може статися насправді. Ключові слова в таких випадках повинні бути дуже близькі за змістом. В іншому випадку візьміть одне ключове слово. Якщо одне ключове слово вставити кілька разів, Google неодмінно подумає, що ви поширюєте спам.

Заголовки і підзаголовки: заголовки (h1) і підзаголовки (h2-h6) надають контенту порядок і структуру, що спрощує інтерпретацію для пошукових движків і полегшує читання для користувачів. Теги H1 мають величезну важливість, так як вони виконують функцію заголовка контенту. Тим не менш, не треба їх плутати з тегом title. Ключові слова в таких місцях скажуть користувачеві, чого очікувати від секції з контентом. Проте надмірне використання ключових слів у заголовках знизить ваш рейтинг в пошуковій видачі.

Коли справа доходить до написання контенту сторінки, не думайте про кількість написаних ключових слів. Пошукові механізми дивляться на них зовсім не так. Якщо використовувати занадто багато ключових слів, текст буде жахливим. Краще вставляйте ключові слова у місцях, описаних вище, і по всій сторінці. Ось тут дуже важлива довжина контенту. У вас є набір ключових слів, і по тексту поступово почнуть проскакувати семантично схожі слова, що зробить сторінку тільки краще. Перевірити плавність ключових і схожих слів можна за допомогою сервісу WooRank:

2. Зображення і відео не впливають на SEO

Зображення і відео грають роль в SEO в двох важливих місцях: у звичайній пошуковій видачі і видачу з зображень/відео. Зображення і відео покращують SEO на сторінці двома способами:

Покращують користувальницький досвід. Ніхто не захоче переходити на сторінку, де його чекає гігантська стіна тексту без розділень. Фотографії, картинки, фото та інші зображення підвищують привабливість сторінки і розбивають текст для кращого засвоєння. Графіка збільшує час перебування на сторінці і знижує коефіцієнт відходів. Саме ці два чинники використовує Google для складання рейтингу. Зниження ваги зображень прискорить час завантаження сторінки, а це ще один важливий фактор при ранжируванні у UX і SERP.

Велика релевантність до ключових слів. Пошуковики не бачать, що на зображенні, однак вони можуть сканувати HTML теги на сторінці. Використовуйте це, оптимізуйте зображення за допомогою додавання альтернативного тексту і імен файлів. Текст повинен бути зрозумілим, описувати тематику і використовувати ключові слова.

Добре оптимізовані зображення і відео теж відкривають новий канал трафіку для ваших сторінок: результати пошуку по зображеннях і відео. Такий тип SEO вбиває двох зайців: оптимізує медіа файли для підвищення в пошуковій видачі, а також підвищує рейтинг у видачі по зображеннях. З точки зору оптимізації в мультимедіа потрібно дивитися на дві важливі речі:

Ім’я файлу. Використовуйте імена файлів в URL на сторінці. На початку вставляючи ключові слова, окремі слова з допомогою тире, описуйте тематику і використовуйте якомога більше деталей.

Альтернативний атрибут. Атрибут alt дозволяє описати медіа файл, якщо щось не вмістилося в його імені. Прописуйте атрибут alt так, ніби ви описуєте зображення сліпій людині – саме це і робить альтернативний текст. Пошуковики сильно покладаються на атрибут alt, так як вони не можуть просканувати зображення і зрозуміти, що там.

Перевірте оптимізацію ваших зображень за допомогою сервісу WooRank, щоб зрозуміти, чи правильно прописаний атрибут alt.

Перевірте, щоб пошукові сервери правильно сканували і індексували ваші зображення і відео за допомогою розширень image і video XML карти сайту. Якщо на вашому сайті багато зображень і відео, зробіть картки з зображеннями та відео і додайте їх на сайт у файл index карти сайту.

3. Розширені описи погано впливають на маркетологів

Розширені описи, як граф знань, так і блок відповідей, є частиною зусиль Google щодо посилення пошукової видачі за допомогою інтерпретації мети пошуку та надання необхідної інформації безпосередньо в SERP з допомогою семантичної пошукової інформації, зібраної зі всього інтернету. Такі шматки тексту змушують деяких маркетологів рвати на голові волосся. Граф знань збирає інформацію з інтернету, тому він не завжди буде залишати посилання на ваш сайт.

Крім того, блок відповіді практично відмовляє користувача від переходу на ваш сайт, так як він вже отримав відповідь на своє питання. Тим не менш, є і переваги. Найочевидніше полягає в тому, що ви можете перестрибнути вашого конкурента, який працює в тій же тематиці (граф знань) або випереджає вас за ключовими словами (блок відповідей). Більш того, сторінки, які з’являлися в блоці відповідей, помітили значне зростання трафіку.

На жаль, поява у графі знань не дає такого ж великого приросту в трафіку. Але ви все ще можете змусити його працювати на вас, оптимізуючи місця, звідки граф буде отримувати дані, щоб мати можливість контролювати інформацію, яка відображається користувачам.

Так як засвітитися в розширених описах? Залежить від типу опису. Блоки відповідей більше дивляться на контент сторінки і авторитет сайту, а для графа знань потрібно зосередитися на оптимізації SEO факторів.

Блок відповідей. Google вирішує, хто з’явиться в блоці відповідей на основі того, наскільки добре контент на сторінці відповідає на питання користувача, а також на основі довіри і авторитету вашого домену. Крім хорошої відповіді, щоб з’явитися в блоці відповідей, необхідно структурувати контент таким чином, щоб це говорило Google, що ви відповіли на питання. Тут вам допоможуть заголовки, підзаголовки і семантична розмітка з сайту Schema.

Граф знань. Google будує граф знань на основі ключових слів. Хочете ви цього чи ні, але краще контролювати інформацію, а не боротися з нею. Так як ми розмовляємо з Google, то, насамперед, потрібно оптимізувати вашу сторінку на Google+. Чим краще ваша присутність на Google+, тим більше Google довіряє вам. Після цього дуже важливо провести оптимізацію на Wikipedia і Wikidata (колишній Freebase, який застарів). Оптимізуйте запису на Wikidata і відкрийте Wikipedia для поліпшення контенту у графі знань.

4. Посилання потрібно заробити, а не будувати

Цей міф з’явився в SEO після входу оновлення Google Penguin, яке покарало не чистих на руку власників сайтів, які займалися різними техніками побудови посилань. Цей крок разом із зростанням популярності контент-маркетингу змусив деяких фахівців SEO заявити про те, що дні побудови посилань підійшли до кінця, а найкраще заробляти посилання можна, створюючи відмінний контент. Сенс не зовсім неправильний, так як написання корисних статтею, створення відео та інфографіки до цих пір є самим важливим способом отримання посилань. Однак ідея того, що контент буде отримувати посилання в залежності від якості та взаємодії з соціальними мережами не пройшла.

Що це означає? Посилання все ще важливі. Це видно з останнього оновлення алгоритму Penguin 4.0. Вам все ще потрібно будувати посилання вручну, керуючись стратегією щодо створення посилань. У вашу стратегію повинні бути включені наступні частини:

Контент. Створюйте контент з упором на побудову посилань. Подивіться, який контент вже репостит ваша аудиторія (можна скористатися Buzzsumo і Ahrefs). Використовуйте ідеї з цього контенту для побудови нової, оновлення старої інформації або надання нової перспективи. Щоб ви не робили, не копіюйте дублювання контенту погано позначається на сайті.

Шукайте нові джерела. Не чекайте, що репости ваших сторінок в соціальних мережах зроблять всю роботу за вас. Побудова посилань вимагає від вас пошуків правильної аудиторії, щоб не тільки збільшити ваш успіх, але і отримати можливість гарної редакторської посилання. Для створення списку блогерів можна скористатися сервісами AuthorCrawl і BlogDash. Використовуйте Majestic для пошуку сайтів, які вже посилалися на ваш контент. Чи цей сервіс можна використовувати для пошуку посилань конкурентів, щоб спробувати забрати ці посилання.

Зроби сам. Люди відразу відрізняють заготовлене лист. Автоматизація спілкування з аудиторією призведе до того, що всі ваші листи будуть потрапляти в кошик (якщо взагалі пройдуть спам фільтр). Для отримання максимальної віддачі пишіть листи самі, використовуючи приблизний шаблон для спрощення процесу.

5. Підвищення в пошуковій видачі вирішить всі проблеми

Для багатьох сенс SEO не в тому, щоб посісти перше місце у видачі. Якщо ж це ваша основна задача, то ви стали жертвою міфу, що перше місце – чарівна пігулка для цифрового маркетингу. В цьому є частина правди. Однак щоб побачити бажаний результат, потрібно проводити оптимізацію в рамках загальної компанії. Бути першим по фразі «жіноче взуття» не приведе вас до успіху, якщо більшість людей шукає модельні туфлі, а ваша лендінгем пейдж оптимізована під спортивну взуття.

Замість поганій оптимізації вашого сайту приділіть час і розробіть потужну SEO стратегію. Хороша SEO стратегія:

Визначає цілі. Ви не можете судити про успішність чи провал компанії, не знаючи способів вимірювання. Перед оптимізацією URL і написанням постів у блозі вирішите, чи хочете ви підвищити конверсію або ж просто залучити побільше очей.

Визначає ідеального глядача. Хто ваш потенційний покупець? В ідеалі, ви вже повинні знати відповідь. Але якщо не знаєте або ще формально не вирішили, то створіть потенційного покупця: вік, стать, інтереси, цілі, де живе. Google Analytics допоможе дізнатися демографічну складову та інтереси вашої аудиторії.

Знаходить правильні ключові слова. На якомусь етапі в процесі покупки людина визначить, які ключові слова використовувалися в пошуковому рушії. Люди можуть просто шукати відповідь на питання, вивчати тематику або шукати товари, які хочуть купити. У всіх випадках ключові слова будуть відрізнятися. Крім того, кінцева мета всієї компанії змінить спосіб оптимізації лендінгем пейдж, а також той контент, який ви створюєте для таких сторінок.

Відстежує і модифікує. Аналітика – дуже важлива складова цифрового маркетингу, особливо в тому випадку, якщо потрібна постійна тонка настройка, як в SEO. Аналітика повинна оцінювати не тільки трафік. Збільшення трафіку не сильно допоможе, якщо це не впливає на досягнення кінцевої мети. Тому перевіряйте конверсії. Якщо вам не подобається конверсія, це може бути знак того, що ключові слова підібрані не для оптимальної аудиторії, або ж ваші сторінки не переводять відвідувачів в покупці.

6. Контент править балом

Якщо ви вже досить давно у цифровому маркетингу, ви повинні були чути цю мантру «контент понад усе» знову і знову. Корисний контент високої якості сам підніме вас в пошуковій видачі без допомоги SEO. Якщо прийняти це висловлювання за чисту монету, здається, що все так і є. Кожне оновлення пошукового алгоритму намагається все більше вичищати з видачі сайти з контентом низької якості і спамом. Проте звичайна публікація хорошого контенту не помістить вас на перші рядки в Google, особливо якщо ви працюєте в високо конкурентній ніші.

Хороший контент все ще дуже важливий компонент у ранжируванні, але як пошуковики зрозуміють, що хороший контент без оптимізації? Більш того, якщо ваш сайт зовсім не оптимізований, пошуковики можуть взагалі не знайти контент, тобто його взагалі не буде в пошуковій видачі. Основне завдання SEO в тому, щоб упевнитися, що пошукачі донесуть ваші сторінки до правильної аудиторії. Хоча контент і править балом, це не абсолютна монархія.