Роскомнагляд заборонить рекламу наркотиків в месенджерах

241

Від автора: проект закону, що регулює діяльність месенджерів в Росії, обговорюється Роскомнаглядом з участю представників провайдерів зв’язку. Про це повідомив керівник держвідомства Олексій Жаров.

Роскомнагляд і вітчизняні оператори зв’язку обговорюють проект закону про регулювання діяльності месенджерів. Авторство документа належить МКС (Медіа-комунікаційного союзу). Зокрема, законопроект забороняє трансляцію в месенджерах реклами наркотиків і поширення незаконної інформації.

Наприкінці минулого року заступник голови комітету Держдуми з інформаційної політики в Роскомнагляд звернувся з проханням відреагувати на часті випадки «просування» наркотичних засобів через рекламу та розсилки в месенджерах.

Керівник Роскомнадзора у своїй відповіді парламентарію зазначив, що сукупна аудиторія месенджерів в Росії становить кілька десятком мільйонів користувачів. При цьому діяльність цих сервісів ніяк не регулюється чинним законодавством.

Щоб виправити це, відомство спільно з МКС та операторами зв’язку проводять обговорення поправок, які треба буде внести в існуючу нормативну базу. У разі прийняття проекту закону від МКС месенджери не зможуть просто так здійснювати масову розсилку інформації. Для цього вони змушені будуть укладати договори з тими провайдерами зв’язку, на основі яких працюють.