Робота з таксономією в Drupal

337

Від автора: вітаю Вас друзі. Будь створюваний сайт в першу чергу повинен бути зручний його відвідувачам, як в плані читання матеріалу, так і в плані навігації по контенту, особливо якщо сайт великий і наповнений величезною кількістю контенту. Тому в даній статті ми з Вами розглянемо такий інструмент як Drupal таксономія, завдяки якому можна гнучко розділити контент за групами, прив’язати теги до матеріалів справи, а значить і сформувати правильну систему навігації по вмісту.

Для початку хотів би зазначити, що робота з контентом CMS Drupal, організована дещо не звично, тому як, здавалося б, все як завжди – є матеріали (статті), є теги, але немає досить важливого поняття – категорії, або розділи. Таким чином, може скластися враження, що движок просто не підготовлений до створення величезної кількості матеріалів, що без поділу на окремі групи, що власне і передбачають категорії, дуже незручно, як для читачів, так і для модераторів і адміністраторів, що здійснюють перевірку та редагування. Але, хотів би запевнити Вас, що це тільки на перший погляд, бо в CMS Drupal введений дуже потужний механізм по роботі з контентом абсолютно будь-якого типу, який називається таксономія.

Таксономія – це спеціальний механізм по роботі зі словниками системи управління контентом Drupal. У свою чергу, словник – це хоч і не книга в нашому звичному розумінні, але все такий же набір елементів, або деяких рядків, які можуть використовуватися для розділення вмісту сайту на окремі групи за тематикою, або будь-яким іншим ознаками. По суті всім відомий принцип поділу на категорії — це таксономія. А назви кожної категорії – це складові елементи словника під назвою — Категорії. Причому словників можна створювати скільки завгодно, а значить, немає обмеження за ознаками поділу контенту на окремі групи, що дуже добре і надає великі можливості для проектування логічної структури вмісту. Тепер давайте перейдемо до практичної частини та реалізуємо механізм категорій, використовуючи можливості таксономії Drupal.

Отже, переходимо в панель адміністратора в розділ” Структура”, який містить у собі інструменти управління структурою всього сайту в цілому.

Работа с таксономией в Drupal

Далі, як Ви, напевно, здогадалися, нас цікавить підрозділ “Таксономія”, або хто використовує англійську версію — Drupal taxonomy.

Работа с таксономией в Drupal

В даному розділі будуть відображатися всі створені словники і для створення нового – клікаємо по кнопці “Додати словник”.

Работа с таксономией в Drupal

Далі вказуємо назву майбутнього словника, його короткий опис, у відповідні поля форми і натискаємо зберегти для додавання в базу даних.

Работа с таксономией в Drupal

Тепер необхідно додати елементи в тільки що створений словник, бо без них він абсолютно даремний, а значить, використовуємо відповідну кнопку.

Работа с таксономией в Drupal

Тепер вказуємо назву категорії, тобто нового елемента майбутнього словника, далі короткий опис, якщо потрібно і по суті можна зберігати зміни. Але якщо Вам необхідно сформувати багаторівневу систему категорій, то використовуючи параметр “Батьківські терміни”, Ви можете задати батьківську категорію, по відношенню до створюваної. Текстове поле “Синонім URL” необхідно для додавання користувача URL сторінки відображає список матеріалів, прив’язаних до поточної категорії. Якщо це поле залишити порожнім, шлях буде формуватися автоматично.

Таким чином, за аналогією необхідно додати всі потрібні категорії. Причому ми зараз з Вами працюємо з версією 8 движка, але таксономія в drupal 7, повністю аналогічна, так що якщо хтось з Вас ще використовує дану версію, не засмучуйтеся, проблем у Вас бути не повинно.

Тепер, коли категорії створені, необхідно прикріпити новий словник потрібного типу матеріалу. Тому, переходимо в розділ “Структура” і клацаємо по посиланню “Типи матеріалів”.

Работа с таксономией в Drupal

Далі вибираємо цікавить, тип матеріалу, наприклад, стандартний – Стаття і переходимо в розділ додавання нових полів.

Работа с таксономией в Drupal

Потім клікаємо по кнопці “Додати поле”, для додавання нового поля вибору заданих категорій.

Работа с таксономией в Drupal

При цьому, в якості типу, створюваного поля, вибираємо посилання на термін таксономії, вказуємо довільну мітку – тобто заголовок поточного поля і натискаємо кнопку “Зберегти та продовжити”.

Работа с таксономией в Drupal

Далі, нас перенаправляють на сторінку розширених настройок створюваного поля. По суті, тут необхідно лише вказати необхідний словник для майбутнього поля. Для цього в групі “Тип зв’язку”, активуємо відповідний чекбокс налаштування Доступні словники” (звичайно — це категорії).

Тепер переходимо на вкладку “Управління відображенням форми” і для нового поля вибираємо тип відображення – “Список вибору”.

Работа с таксономией в Drupal

Після збереження змін, давайте перейдемо на сторінку створення матеріалу і подивимося, що змінилося.

Работа с таксономией в Drupal

Як Ви бачите, для кожного матеріалу ,ми можемо задавати категорію, що дуже зручно. Відповідно реалізувати дану можливість нам допомогла в drupal 8 таксономія, і як Ви бачите, це дуже корисний інструмент.

Звичайно, для кожного терміна Ви можете створити спеціальне меню таксономії в drupal 7 або drupal 8. Але за великим рахунком – це цілком звичайне меню, в якості пунктів якого використовуються посилання на сторінки відображення матеріалів прив’язаних до відповідним термінам словників. Правда вручну, меню подібного роду створювати важко, так як доводиться вручну приписувати шлях для кожного посилання. І тому, якщо необхідно реалізувати меню для конкретного словника, найбільш зручно використовувати модуль, під назвою drupal taxonomy menu, завдяки якому можна автоматично додати абсолютно всі терміни словника в необхідне меню за лічені секунди.

Власне на цьому дана стаття підійшла до кінця, більш детально, робота з таксономією движка і модулем “taxonomy menu drupal” показано у відео уроках преміум-курсу Курс з Drupal. Основи. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!