Retroarch

16

Retroarch — найпростіший і найзручніший спосіб грати в будь-які старі консольні ігри на комп’ютері або мобільному пристрої. Програма об’єднує емулятори всіх відомих консолей і дозволяє запускати ігри для nes, sega megadrive, super nintendo, sony playstation, sega saturn, nintendo64 і десятків інших консолей. Серйозний проект в дусі вільного софта з кипучою активністю ентузіастів.

Retroarch-це оболонка, яка об’єднує десятки сторонніх емуляторів, забезпечуючи єдиний інтерфейс управління емуляторами і колекцією ігор. Все завдяки модульній структурі програми – для кожної консолі автоматично завантажується ядро-емулятор, розроблений сторонніми розробниками. Це, як правило, вільні і добре відомі емулятори, поширювані вільно і не мають прямого відношення до retroarch. У програмі міститься величезний вибір емуляторів для всіх відомих консолей і навіть деяких пристроїв і операційних систем (наприклад, palmos). Більш того, для кожної консолі доступний не один, а кілька емуляторів, що дозволяє вибирати оптимальний, виходячи з переваг. Список емуляторів доступний в спеціальному розділі програми, а їх завантаження відбувається повністю автоматично, що дуже зручно. Програма включає ряд налаштувань емуляції – як загальні, так і індивідуальні для кожного окремого емулятора. Це дозволить ретельно налаштувати гру і отримати максимально можливу якість картинки, звуку і швидкості.

На жаль, там немає емуляторів із закритим кодом, багато з яких вважаються оптимальними для певних консолей. Ядер відkega fusion (sega megadrive),epsxe (playstation) абоproject64 (nintendo64) там не знайти, але є дуже хороші альтернативи. Ось кілька емуляторів популярних консолей, які є в складі retroarch і рекомендуються slo.ru: nes-nestopia; megadrive — blastem; snes —snes9x; playstation — beetlepsx; nintendo64 — parallel, nintendo wii —dolphin.

Користувачеві залишається тільки завантажити дампи ігор (роми), знайти які не складе ніяких труднощів — в інтернеті є маса колекцій ігор для будь-якої консолі.

Retroarch є відкритим мультиплатформенним проектом. Можна завантажити retroarch для windows, gnu / linux, android і ios. Також доступні версії програми для консолей. Крім того, є онлайн-версія retroarch працює прямо в браузері (з деякими обмеженнями).