Процес створення сайту за етапами

278

Від автора: вітаю вас. У цій статті ми з вами розглянемо етапи створення сайту, як пройти шлях від ідеї до реального інтернет-проекту в мережі, який приносить вам користь.

Ідея

О так, це і є самий перший етап і їм ні в якому разі не варто нехтувати, тому що якщо створювати сайт без первісних цілей на нього, то в результаті може виявитися так, що ви просто даремно витратите гроші, так і не знайшовши застосування своїм ресурсу. Чи буде так, що ви його закинете, тому що немає ідей по розвитку та ведення. У будь-якому разі ідея потрібна, без неї просто нікуди, забудьте про подальші етапи, поки не сформована чітка ідея, інакше в них немає ніякого сенсу.

На цьому ж етапі ви вже можете придбати доменне ім’я для сайту, щоб воно було заздалегідь. До речі, це дуже важливий і відповідальний момент. Бажано, щоб вже в домені відобразилась основна суть вашого проекту. В цьому плані можете рівнятися на наш сайт. Я не хвалюся, просто webformyself – реально класне ім’я ресурсу про сайтобудуванні. У зв’язку з цим, рекомендую вам як мінімум кілька годин провести за підбором імені.

Для тих же, хто готовий заплатити, є й інший варіант – влаштувати на який-небудь фріланс-біржі конкурс на кращу назву для вашого проекту, самому краще заплатіть гроші. Звичайно, більшість з вас скажуть: “так я краще сам придумаю”, і я не маю нічого проти, але у такому разі прикладіть всі зусилля для підбору оптимального назви. Добре, з ідеєю все зрозуміло. Розглянемо інші етапи створення сайту з нуля.

Починаємо розробку: визначається план створення створення сайту

Це теж важливо, куди ж без плану. Отже, з якими пунктами потрібно розібратися в першу чергу:

На якому движку буде працювати сайт? Для початку варто визначитися з цим, почитати хоча б про основні безкоштовних движках (WordPress, Joomla, Drupal), причому потрібно вибирати виходячи з типу сайту. Наприклад, блог легко зробити і налаштувати на WP, інтернет-магазин – на Opencart і т. д.

Як буде реалізовуватися зовнішній вигляд сайту і його працездатність? Реалізувати сам сайт можна по-різному. Тут я бачу як мінімум кілька варіантів:

Замовлення розробки сайту з нуля фрілансерам, в який входить малювання унікального дизайну, верстка всього цього добра та інтеграція коду під конкретний двигун. У підсумку, можливо, ви отримуєте якісний ресурс, повністю готовий до роботи, а за додаткову плату вам його ще й можуть налаштувати. Обійдеться все це як мінімум 10-15 тисяч рублів, багато студії роблять в рази дорожче.

Замовлення розробки тільки чогось одного, а наступний етап ви виконуєте самостійно. Наприклад, ви вмієте верстати та інтегрувати в движок, але хочете класний дизайн. Замовляєте тільки його, решта самі. Можна і заощадити, хоча реально класні дизайни коштують від 15 тисяч рублів. Знову ж таки, залежить від типу сайту, якщо зовнішній вигляд на вашу думку не буде грати дуже важливу роль, можна обійтися і без допомоги професіонала.

Реалізація всього і вся самостійно. Тут теж багато варіантів. Якщо ви майстер на всі руки, то можете самі намалювати сайт, зверстати його і зробити повністю працездатним, посадивши на будь-движок. Можна поступити і по-іншому – взяти безкоштовний або платний шаблон для потрібної CMS, після чого доопрацювати його під свої потреби. Мабуть, це самий швидкий і економний варіант, якщо ви робите сайт особисто для себе.

Використання допоміжних програм. Багато редакторів коду також оснащені візуальними налаштуваннями, які багато дозволяють зробити автоматично. Наприклад, створити меню, кнопки і т. д. Програма Adobe Muse взагалі генерує весь код за вас, але роботу з нею теж треба вивчати. Дуже багато всього створено, щоб спростити працю веб-розробника.

Де буде зберігатися сайт?

Це наступний важливе питання, тому що до цих пір ми з вами говорили, по суті, про створення необхідних файлів для майбутнього сайту, якими способами це можна зробити. Але ж файли повинні десь зберігатися?

Коли проект готовий до того, щоб почати працювати, йому потрібно знайти місце в мережі, де він буде розташовуватися. Тут є 3 варіанти: звичайний платний віртуальний хостинг, віртуальний виділений сервер виділений сервер. Що вибрати?

Просто платний віртуальний хостинг хтось на просторах інтернету порівняв з общагой, і я повністю згоден з цією людиною. Це коли на одному сервері може знаходитися багато сайтів, крім вашого там може бути до 20-50 інших! Відповідно, це сусідство не завжди корисно, основна проблема в тому, що IP-адреса вашого сайту, по суті, стоїть і у тих сайтів, так що якщо ви хочете тримати серйозний проект на віртуальному хостингу, обов’язково замовте послугу окремого IP.

Віртуальний виділений сервер – це більш просунутий варіант, це як окрема кімната, і там маєте повне право перебувати тільки ви. Таким чином, у вас буде унікальний IP-адресу і власна віртуальна машина, якою можна керувати. Для більшості проектів рекомендується брати саме віртуальний виділений сервер.

Нарешті, виділений сервер – це окремий віддалений комп’ютер, який виділяється спеціально вам і ви можете використовувати його міць у своїх цілях. Це все одно, що мати власний будинок, де ви вже єдиний і повноправний господар.

Виділені сервера потрібні для високовідвідуваний сайтів. У середньому, такий сервер може витримати трафік в кілька сотень тисяч відвідувачів в день. Є різні тарифи, які змінюються в залежності від конфігурації системи. Чим більше місця на диску, чим більше оперативки і чим швидше процесор, тим дорожче тариф.

Відповідно, для себе ви повинні визначити, де зберігати свій проект. Найоптимальніший вибір – відразу купити VDS. Якщо ваш ресурс коли-небудь стане сверхпосещаемым, ви цілком зможете змінити його на виділений сервер.

Установка на хостинг, зв’язка з доменом і старт роботи проекту

Коли ви визначили місце, де будуть лежати файли вашого сайту, потрібно сплатити послуги і встановити сайт. Якщо ви замовляли розробку під ключ, то все це можуть зробити за вас. У будь-якому випадку, базові знання вам не завадять. Наприклад, непогано було б знати, як встановити потрібний движок, поставити на нього шаблон, змінити dns-адреси домену і т. д.

Після цього, по суті, ваш сайт стає повністю робочим. Залишається тільки…

Налаштування готового проекту

Так, залишається налаштувати движок, на якому буде працювати ресурс. Після цього кроку можна буде сказати, що все готово до роботи і життя проекту. Зазвичай займаються настройкою сео-спеціалісти або досвідчені веб-майстри. В одному з наших курсів ви можете знайти 12 уроків по установці і настройці корисних плагінів для WordPress, які серйозно поліпшать ваш сайт.

Налаштування – це те, що може тривати довго. Можна вести блог або створити інтернет-магазин, а потім через півроку щось там налаштувати. Але чим раніше ви правильно технічно налаштуєте все, тим краще.

Отже, це були етапи створення web-сайту. Ідея – план – реалізація дизайну і верстки згідно з планом – реєстрація домену і купівля місця під сайт на хостингу – установка движка, зв’язка з доменом і подальша настройка ресурсу. Читаючи матеріали нашого блогу, ви можете отримати знання, які спростять вам роботу на всіх цих етапах. На цьому я з вами прощаюся і бажаю успіху в реалізації своїх інтернет-проектів.