Просування сайту: з чого почати і на що звернути увагу?

225

Від автора: ви створили свій сайт. І абсолютно неважливо, що це за сайт: продає, інформаційний або розважальний — швидше за все, він створювався, щоб бути на виду. Більше того — щоб бути популярним. Саме час поговорити про те, що таке просування сайту, з чого почати розкрутку і можна здійснити її самостійно.

Без грамотного розкручування вашого web-творіння так і залишиться в тіні. Ви можете вдатися до допомоги фахівців, але за якісний і швидкий результат вам доведеться заплатити кругленьку суму. А, оскільки ваш сайт поки ще не розкручений і не приносить очікуваний прибуток, витрати на просування, оптимізацію та розкрутку, швидше за все, істотно вдарять вам по кишені.

Просування можна здійснити і самостійно. Це буде корисно не тільки для вашого сайту, але і для вас. Ви дізнаєтеся основи просування сайтів і зможете просувати чужі ресурси, звісно, за винагороду. Для того щоб стати фахівцем у цій сфері, звертайте увагу на курси по просуванню сайтів, які можна знайти в інтернеті.

Що передбачає розкрутка і просування?

Для початку, не плутаємо поняття «розкрутка» і «просування». Розкрутка — це повний комплекс робіт щодо всебічного розвитку ресурсу. Це і реклама, і збільшення відвідуваності, і підвищення впізнаваності бренду. Просування — це комплекс заходів, спрямований на поліпшення позицій сайту в пошукових системах.

Також виділяють оптимізацію — поліпшення технічної складової веб-ресурсу (це розробка зручної навігації, поліпшення юзабіліті, прискорення завантаження і т. д.), що дозволить збільшити його віддачу.

З чого почати просування? Почнемо з того, що у вас повинен бути повний доступ до структури сайту. Якщо він належить вам, це само собою розуміється, але, якщо ви взялися за розкрутку чужого ресурсу, подбайте про доступ заздалегідь.

Припустимо, ви маєте повний доступ до сайту і можете робити з ним все, що тільки забажаєте. З чого ж почати просування нового сайту? Для того щоб ваші дії по розкрутці були вірними і привели до бажаного результату, слід правильно визначити цілі, які ви переслідуєте. Такими цілями можуть бути:

наявність web-сайту в пошукових системах;

високі позиції в пошукових системах по певних запитах;

пошук аудиторії, для яких інформація на сайті буде представляти інтерес;

збільшення відвідуваності ресурсу;

заробіток на рекламі;

бажання заявити про себе і своїх інтересах всьому світу.

Послідовне досягнення однієї або декількох з перерахованих цілей і передбачає просування. Припустимо, ви визначили для себе цілі і готові до неї приступити. Йдемо далі.

Етапи грамотного розкручування

Для того щоб підвищити коефіцієнт корисності даної статті, ми послідовно розглянемо ті етапи розкрутки, без яких позиціонування сайту в мережі просто неможливо.

Складання семантичного ядра.

У новачків в сфері SEO це словосполучення викликає подив, за яким послідує однозначний висновок: занадто складно. Але не поспішайте з висновками — це не настільки складно, як звучить.

Складання семантичного ядра полягає в тому, щоб виявити групу актуальних запитів, які будуть підходити до тематики вашого сайту. До речі, для цього існують спеціальні програми, які за вас виявлять потрібні ключові фрази (от бачите, не так все жахливо).

Якщо у вас невеликий сайт, і ви уявляєте собі його цільову аудиторію, то складання семантичного ядра ви зможете виконати, навіть не вдаючись до допомоги програм. Наприклад, ваш ресурс присвячений навчанню новачків розкручування і просування. Тоді запити, що становлять семантичне ядро, будуть виглядати приблизно так: просування сайту з чого почати, самостійне просування сайту для початківців, навчання просування сайту і так далі.

Але це вже зовсім ідеальний, «пробірковий» випадок. Я рекомендую в будь-якому випадку скористатися Яндекс.Вордстатом, Key Collector і іже з ними.

Аналіз конкуренції.

Тут все досить просто: вбийте в пошуковик по черзі ваші ключові запити, і ви побачите, які веб-ресурси за даними «ключам» знаходяться на перших місцях. Часто при аналізі конкурентів виявляються деякі нововведення, згідно з якими необхідно відкоригувати попередні пункти плану просування.

На деяких умовно-безкоштовних платформах SEO-аналізу (наприклад, Megaindex) є відмінні сервіси з аналізу конкурентів, оцінку динаміки приросту їх посилань і т. д.

Коригування (аудит).

На основі отриманої інформації з аналізу конкурентів вам належить дізнатися сильні і слабкі сторони вашого «піддослідного». Зокрема, з’ясувати, як пошукові системи сприймають: є фільтри, які індексують і т. д.

Внутрішня оптимізація.

Це досить великий і важливий етап. Завдання полягає в тому, щоб зробити сайт видимим для пошукових систем і підготувати його до подальшого просування.

По-перше, під кожну групу ключів слід вибрати окремі веб-сторінки, адже використовувати тільки одну головну сторінку вкрай недоцільно. Тому виберіть сторінки, які ви будете оптимізувати під певні запити.
Як правило, головна сторінка оптимізується під основні та найпоширеніші ключі, на те вона і головне. Інші сторінки, наприклад, підрозділи з описом, слід оптимізувати під менш часті запити.

Ми поступаємо таким чином, тому що більшість движків, які використовуються для створення сайтів, роблять наголос саме на головну сторінку, а не на другорядні, що знаходяться в декількох кліках від «боса».

По-друге, слід провести оптимізацію контенту для того, щоб він максимально відповідав ключовим запитам. Для цього потрібно оптимізувати тайтли, відредагувати сам текст (або написати новий, SEO-оптимізований) і його заголовки, а також атрибути для зображень.

Якщо ваш сайт є продають, то необхідно створити умови, які б мотивували до дії потенційних клієнтів — наприклад, кнопка «Купити!» повинна бути добре видна і доступна.

По-третє — це оптимізація внутрішньої перелінковки. Простіше кажучи, сторінок, які будуть затребувані найбільше, слід приділити найбільше уваги. У магазинах найбільш ходовий товар виставляють на найвидніші місця. При SEO-оптимізації справа йде приблизно так само.

Зовнішня оптимізація.

Для того щоб підтримувати позиції сайту в пошукових системах, зовнішню оптимізацію слід проводити постійно. По суті, зовнішня оптимізація — це реклама ресурсу через посилання. При цьому місця для розміщення таких оголошень» можуть бути як безоплатними, так і платними.

Ви можете домовитися з блогерами, що висвітлюють ту ж тематику, що й ви; крім того, можна розмістити посилання у групах в соціальних мережах і і на різних форумах. Тут важливо не перестаратися і не перетворювати свою рекламу в спам. Адже одна посилання в хорошому місці буде виглядати солідніше, ніж безліч спамний посилань.

І наостанок

Як ми знаємо, інтернет постійно розвивається, тому методи просування можуть застарівати. Тому, якщо ви не вдосконалюєте свої навички в області SEO і не розвиваєтеся разом з інтернетом, вам не допоможуть навіть приватні уроки просування сайтів.

У статті ми розглянули основні етапи, з яких починається розкрутка будь-якого веб-ресурсу, але на власному досвіді ви відкриєте для себе набагато більше. Тому прагнете бути завжди в тренді і постійно прокачуйте себе і свій сайт.
На цій надихає нотці я закінчую свою статтю. Підписуйтесь на оновлення нашого блогу, і будемо надихатися частіше. До нових зустрічей!