Просування по низькочастотних запитах

326

Від автора: просування по низькочастотних запитах дає ряд переваг. Саме основне – можливість не витрачати великий бюджет на просування сайту. Докладно про просування по низкочастотникам поговоримо сьогодні.

Теорія

Але перш ніж почати розмову, необхідно визначиться з тим, що ж таке низькочастотний запит. Взагалі пошукові запити поділяють на ВЧ, СЧ і НЧ. Причому люди по-різному визначають, до якої групи віднести запит. У будь-якому випадку, низькочастотний запит – це той, який вводять в пошуковий рядок рідше, ніж середньочастотний. Просування під НЧ вважається самим простим, тому що найменше конкуренції.

Зазвичай в НЧ відносять всі запити, які вводять в пошуковик не частіше 300-1000 раз в місяць. Якщо ви почитаєте різні статті на цю тему, то, швидше за все, можете побачити там інші цифри.

Але це не настільки важливо. Частотність кожного конкретного запиту ми можемо подивитися. Найголовніше, що потрібно розуміти про низькочастотних ключах це те, що за ним зазвичай завжди менша конкуренція.

Це просто очевидний факт. Погодьтеся, що набагато більше компаній і веб-майстрів захочуть просунутися під популярні запити, щоб отримати більше трафіку. А ще багато новачки роблять помилку, коли пишуть виключно під ВЧ. Конкуренція на такі запити величезна.

Сотні, а в деяких випадках тисячі і десятки тисяч сайтів будуть конкурувати за місця в пошуковій видачі, яких всього 10. Адже практика показує, що якщо сторінка поза ТОП-10, то особливого трафіку на неї чекати не слід.

Наприклад, в одній тільки Москві сотні фірм по установці пластикових вікон. Відповідно, якщо ви захочете потрапити в топ за запитом “установка пластикових вікон в Москві”, то стримайте свої амбіції. Вам доведеться конкурувати з великою кількістю інших компаній. Причому вони, швидше за все, будуть здатні виділити великий бюджет на просування і seo-фахівців, а ви?

Суть просування по низькочастотних запитах

Звернути увагу на низькочастотні запити варто хоча б тому, що вони дозволяють отримувати все ж невеликий, але трафік. Давайте розглянемо 2 сайту, які обрали різні стратегії для просування. Зараз не буде ніякої конкретики, просто приклади.

1 молодий сайт вирішили просувати по ВЧ, інший – по НЧ. Проходить час, і у другого проекту з’являється трафік з пошуку. Швидше за все, він буде невеликим, в районі 10-100 людина, але він буде. Перший сайт може навіть не зайняти позиції в першій десятці, не те що там вийти на перші 3 місця. Швидше за все, доведеться витрачати гроші на те, щоб просунути сайт.

Ключова відмінність в тому, що в разі просування під ВЧ завжди є ризик, навіть витративши непогані гроші так і не просунути сайт і не отримати трафіку взагалі, або він буде мінімальним, тому що мало хто з людей клацає далі 5-й позиції в пошуку.

Якщо ж ви оптимізуєте і затачиваете контент під НЧ, то практично нічим не ризикуєте. З часом, якщо немає ніяких серйозних помилок на сайті, його сторінки будуть з’являтися в топі. І хай це принесе набагато менше трафіку, він буде стабільним.

Які ще є переваги у просування під НЧ?

Взагалі не потрібно купувати ніяких посилань на сайт. Можете про це забути. Вийти в топ по НЧ можна і потрібно за рахунок якісних текстів і хорошою внутрішньої оптимізації. Єдине, посилання можна отримувати вручну, якщо ви знаєте як.

Можна не витрачати гроші на спеціаліста з просування сайтів, якщо ви готові самі трохи підучитися. Просування – не така вже складна наука. Все, що вам потрібно – це отримати хоча б трохи знань у цій сфері. Розбиратися в таких поняттях, як входження ключів, релевантність, унікальність, нудота, дублі сторінок і т. д.

Якщо у вас сайт на wordpress, то вам буде ще простіше, адже сьогодні сотні веб-майстрів в своїх безкоштовних статтях дають купу корисних порад, як просувати сайт, а також як його правильно налаштувати технічно. У цій статті я не буду нічого говорити про тех. налаштуванні, тому що це окрема тема. Але ви повинні для себе чітко зрозуміти, що нічого складного в цьому немає і базову оптимізацію будете здатні провести і ви, навіть якщо ви поки повний чайник.

Просування по ВЧ – справа зовсім інша. Тут не може бути гарантій навіть у тому випадку, якщо ви наймаєте спеціаліста.

Як визначити і зібрати НЧ фрази

Взагалі цим займається людина, яка становить семантичне ядро. По-простому це список ключових фраз, під які буде просуватися сайт. Саме він ознайомлений з усім необхідним для цього інструментарієм. Але все ж я розповім вам про деякі базові інструменти, які корисно використовувати.

Наприклад, я сам просуваю свої сайти. А всього лише 2 роки тому я нічого не знав про це. Абсолютно нічого. І просування йде успішно. А відбувається так тому, що я вибираю в основному тільки СЧ і НЧ.

Добре, переходимо до того, як такі ключі знайти. Для початку ви повинні знати про такий сервіс, як WordStat. Це вже став легендарним сервіс по підбору ключових слів.

Наприклад, я ввів сюди фразу “як зібрати комп’ютер самостійно”.

Як бачите, вордстат показав кількість показів за цим запитом на місяць – 996 разів. Але тут потрібно розуміти, що він показує так звану широку частотність. Простий приклад: якщо ввести в wordstat слово “кухня”, то він покаже величезну цифру – здається, кілька мільйонів показів в місяць.

Але давайте подумаємо, чи можливо це насправді? Набагато частіше люди шукають щось конкретніше. Хтось цікавиться ремонтом кухні, а хтось просто шукає однойменний серіал. Загалом, ці мільйони показів включають в себе всі запити, в яких вживається слово “кухня”, причому в різних відмінках.

Так от, щоб дізнатися точну частотність слова або фрази, треба весь текст цілком написати в лапках, а перед кожним словом поставити знак оклику. Ось так: «!як !зібрати !комп’ютер !самостійно»

Як бачите, тепер WordStat показує достовірну інформації. Цю фразу точно вводять в пошуковик 216 раз в місяць. Звичайно, ця статистика змінюється кожен місяць, але це приблизні цифри, на які можна орієнтуватися.

Отже, можна вважати цей запит низькочастотним? Звичайно, тому що по ньому менше 300 пошуків. Здавалося б, все чудово – запит низькочастотний, залишається написати під нього статтю і з часом піде трафік. Але ми не враховуємо ще однієї важливої деталі – конкуренції. Справа в тому, що вона може бути високою навіть у НЧ.

Як перевірити конкуренцію

Тут я пропоную використовувати 2 сервісу. Обидва дозволяють чітко побачити рівень конкуренції.

websiteprofit.ru/seo/

mutagen.ru

Перший безкоштовний, другий – платний, якщо ви плануєте перевіряти більше 10 фраз в день. Давайте спочатку розберемося з безкоштовним. Цей сервіс дозволяє перевірити конкуренцію в Google і Yandex. Зокрема, нас більше цікавить саме Яндекс.

Введіть у поле ключ. Якщо він складається з декількох слів, то фразу потрібно взяти в лапки, це підказує нам сам сервіс. Далі поставте галочку на InTitle і тисніть кнопку перевірки. InTitle означає, що яндекс видасть вам сторінки, у яких в заголовку присутній вказане ключове слово.

Введемо нашу фразу і бачимо результат:

Аж 1000 сторінок, у яких заголовок оптимізовано під цю фразу. Це говорить про те, що вийти в топ по цьому запиту буде важкувато. А з цього висновок: Не всі НЧ ключі є низкоконкурентными!

Більш оптимальними варто вважати менше 100 результатів. Але все ж, навіть якщо буде більше, це не означає, що немає сенсу рухатися, тому що:

Ви можете зробити і оптимізувати краще, ніж інші

Якщо є сумніви, дивись пункт 1)

Ви повинні зрозуміти, що немає нічого неможливого. Потрапити в топ при великій конкуренції складно, але можна. Причому навіть без бюджету. Багато що залежить від вас і вашого бажання вчитися, а також від якості ваших текстів.

Наприклад, очевидно, що за цим запитом людина шукає максимально докладну і зрозумілу інструкцію по збору комп’ютера. Якщо ви надасте йому її у всіх подробицях і з фотографіями, то отримаєте великі шанси виходу в топ.

Але все ж у даному випадку наша фраза для просування не є оптимальною. Тут я можу вам порадити наступне: краще провести кілька годин у пошуках відмінною ключової фрази, ніж кілька годин писати статтю під неперспективні ключі. Ось такі справи.

Гаразд, давайте її знайдемо, цю оптимальну фразу, а заодно спробуємо в роботі другої сервіс – Мутаген. Взагалі в ньому потрібно зареєструватися, перш ніж почати користуватися безкоштовно, але я це вже зробив, тому просто вставляю цікаву для мене фразу:

Мутаген показує точну частотність. Як бачите, вона дорівнює 215, що приблизно стільки ж, скільки у попередньої фрази. Крім цього, сервіс відразу ж показує рівень конкуренції.

Це значення розраховується за класифікацією самого сервісу, де 1 – найменша конкуренція, а 25 – найбільша. Таким чином, нам потрібно намагатися знаходити ключі з конкуренцією менше 10-15. Саме під такі фрази є шанс просунутися без додаткових витрат.

У нашого ключа ж конкуренція всього 5! Це дуже добре, давайте перевіримо його ще безкоштовним способом:

Як бачимо, всього 1 результат! Про що це говорить? Про те, що конкуренція за запитом дуже низька, її практично немає. Це означає, що навіть мінімальна оптимізація з вашої сторони під цей запит призведе до того, що можна буде просунутися в топ по ньому. Природно, якщо у вас сайт відповідної тематики.

Отже, ми знайшли нашу оптимальну фразу. Скажу чесно, знайдена вона мною методом тику. Також вам можуть допомогти:

Підказки пошуковій системі при введенні запитів

Підказки wordstat

Ну і в мутагене вони теж є (підказки)

Загалом, так, можна швидко знайти фрази, за якими слабка конкуренція. Також скажу, що чим довша фраза, тим менше в ній, ймовірно, конкурентів. Тому що НЧ запити в основному складаються з 3-7 слів.

Як оптимізувати сайт і окрему сторінку під низькочастотні запити

Гаразд, з пошуком НЧ ключів все більш менш зрозуміло. Що робити потім? Брати і писати під них текст. На кожній просуває сторінці варто використовувати 1-3 НЧ ключа, причому один ви повинні виділити як головний (по якому більше пошуків). Його потрібно вписати в title, по можливості в description, а також згадати його в тексті. Бажано як можна ближче до початку – де-небудь в першому абзаці.

Також по можливості ви повинні знайти додаткові НЧ ключі, за якими пошуків менше і писати під них статтю немає сенсу. Ви можете включати їх у текст. Наприклад, як вам такий ключ:

Загалом подібних ключів ви можете знайти безліч. Ваш головний друг в підборі таких запитів – ваша голова. Подумайте про основну тему статті і спробуйте уявити, що ще цікавить людей по цій темі. Наприклад, якщо їм цікаво навчитися збирати комп’ютер з комплектуючих, то напевно їх зацікавить заміна окремих частин комп’ютера.

В одній статті не варто використовувати занадто багато ключів. Тут є таке правило – чим більше текст, тим більше ключових слів в нього можна вставити. На маленьку статтю не потрібно більше 1-3, на велику можна спробувати більше трьох.

Написаний текст потрібно перевірити на нудоту, щоб точно визначити, чи не перестаралися ви з оптимізацією. Також до кожної статті потрібно прописати унікальний title і description, куди вписати основний ключ. А взагалі є люди, які примудряються вставляти органічно по кілька ключів. Але тут важливо не переспамить, краще писати для людей, ніж для пошукових роботів. Тим більше роботи вміють визначати обман.

Підсумки

Гаразд, я тут подумав, що в такому дусі можу писати ще довго, але головне зрозуміти основну суть, а інше ви закріпіть на практиці, коли будете підбирати ключі і писати під них тексти (або замовляти статті у копірайтерів).

У цій статті я спробував донести до вас те, як виглядає приблизно просування нч запитів. Якщо повторити загальні принципи, то вийде приблизно ось що:

НЧ ключ набирають 0-300 раз на місяць

Нас цікавить в першу чергу точна частотність кожної фрази, а не широка

Те, що ключ є НЧ ще не говорить про те, що під нього буде легко просунутися

Для пошуку оптимальних ключів та визначення конкуренції використовуйте сервіси, зазначені у статті

Оптимізуйте кожну статтю на своєму сайті під один або кілька НЧ ключів.

Вам залишається тільки пробувати і спостерігати за результатом. Просунути ресурс по низькочастотних фразам не так вже й складно, сьогодні це вже виходить у тисяч веб-майстрів. Використовуйте поради і вийде у вас! А щоб гарантовано стати гуру в питаннях просування, можете подивитися наш курс по просуванню особистих блогів. Якщо у вас такий блог дуже є, то ви зможете з часом вивести його на дохід від 20 тисяч рублів, якщо будете застосовувати фішки, які там описані.