Простий скрипт на PHP, городні пристрасті і сусід редиска

270

Від автора: як можна просто відповісти на глобальні поняття? Не знаєте? Ось і я теж. До мене днями сусід по дачі підійшов і попросив навести приклади найпростіших PHP-скриптів. Але так як з допомогою картоплі і бур’яну пояснювати програмний код не зовсім зручно, то я пообіцяв, що присвячу цій темі окремий матеріал.

Зворотна сторона совісті

Пообіцяти то я пообіцяв, але коли приїхав додому, то зрозумів, що виконати це буде не так просто. Саме по собі програмування ніколи не було «тривіальним». І деколи пояснення коротких прикладів може вилитися в огляд цілого розділу програмної науки.

Був би радий забути обіцяне, та тільки на совість дає. Та й сусід («редиска») склерозом як на зло не страждає. В загальному, так і народився цей матеріал. Завдяки моїй совісті та сусідові :) .

Простіше простого

Ну, напевно, за що склалася в середовищі розробників традиції, спочатку привітаємо всіх «чайників». Виведемо відповідну пропозицію на екран.

Але щось якось нудно і дрібнувато виглядає наше привітання. Трохи «розфарбуємо» його за допомогою вбудованих стилів і HTML. Для цього потрібно PHP код помістити в розмітку веб-сторінки.

Але так прості скрипти PHP не пишуться! У програмуванні саме поняття «простий» означає, що код оптимізований і може бути використаний багаторазово. Тому нам доведеться «привітання» реалізувати у вигляді функції. Трохи підправимо наш приклад:

До чого я все це? А до того, що в процесі реалізації навіть самий простий скрипт на PHP стає складним. Якщо більш романтично, то у програмуванні, як і в поезії, будь-яка перша строчка породжує наступну :) .

Більш складні речі

Але вистачить романтики. Давайте я краще покажу вам, як виконати в PHP запит MySQL. Не буду заглиблюватися в бік СУБД, а просто наведу код реалізації. Розмітка прикладу:

Name

Login

Password

Після цього піде простий скрипт реєстрації за допомогою PHP і MySQL. Код розмітки можна розмістити як в окремій веб-сторінці, так і у файлі з програмним кодом. Ось так форма виглядає у браузері.

У цьому скрипті PHP MySQL використовується запит до найпростішої таблиці, структура якої складається з чотирьох стовпців: id, username, userlogin, passw. В даному прикладі головне принцип реалізації. При цьому тут не використовується жодної перевірки. Наприклад, якщо юзер вже зареєстрований. Хоча цей модуль повинен бути присутнім обов’язково.

Як бачите, не так вже й легко знайти в PHP скрипти прості приклади. Так як це програмування, і при доповненні функціоналу початковий код збільшується в розмірах. А що сусід? Поки я писав статтю він (не забуваємо, що «редиска») продав дачу і зник у невідомому напрямку. І навіщо мене тільки совість мучила!