Професія контент-менеджер: навчання та специфіка роботи

864

Від автора: всім привіт! Професія контент-менеджера ідеально підійде тим, хто мріє позбутися від офісної рутини і традиційного графіка і прагне реалізувати себе у творчості. У моїй статті ви знайдете відповіді на такі запитання, як: «Де може пройти навчання контент-менеджер?», «Які навички і знання необхідно знайти?» і «Як стати фахівцем даній області?».

Специфіка професії контент-менеджера

Основним обов’язком контент-менеджера вважається контроль за достовірністю та актуальністю інформації, розміщеної на сайті. Адже сайт може бути цікавий своїм відвідувачам лише в тому випадку, якщо він буде постійно поповнюватися свіжими матеріалами і оновлюватися.

Також в обов’язки спеціаліста по вмісту входить підтримка форуму: коригування тим, видалення спаму, контроль за цензурою і, звичайно ж, відповіді на запитання відвідувачів. Крім того, дана професія передбачає забезпечення приросту кількості відвідувачів сайту та зміцнення партнерських відносин з сайтами схожої тематики. Робиться це все з використанням традиційних та новітніх інструментів інтернет-маркетингу.

Якщо вас цікавить питання, як стати контент-менеджером, то вам слід ознайомитися зі специфікою даної професії. Основне завдання контент-спеціаліста — зробити сайт конкурентоспроможним, що передбачає залучення більшої кількості клієнтів та визначення нових тенденцій на ринку.

Робота менеджера по контенту залежить від напряму і виду діяльності організації. Прості сайти зазвичай наймають працівника, вміє обробляти картинки і верстати, а ось багатофункціональні ресурси (електронна газета, інформаційний портал та ін) співпрацюють з контент-менеджерами з досвідом роботи в журналістиці і знанням PR-менеджменту. Отже, давайте з вами розглянемо, що входить в обов’язки контент-спеціаліста:

просування і популяризація сайту в мережі Інтернет;

контроль текстового наповнення сайту, регулярне оновлення інформації, перегляд усіх публікацій на сайті, видалення і редагування матеріалів, які не відповідають загальним правилам і концепції користування сайтом;

підтримка основної концепції сайту, внесення пропозицій щодо її доопрацювання;

контроль за дотриманням відвідувачами етичних норм та правил користування сайтом;

розміщення на сайті виключно перевіреною і достовірною інформації, усунення неточностей (при необхідності);

аналіз інформації, отриманої від відвідувачів сайту, впровадження та розробка нових сервісів для підвищення ефективності сайту;

внесення змін у роботу ресурсу з урахуванням кон’юнктури ринку.

Недоліки та переваги роботи контент-спеціаліста

При виборі будь-якої професії дуже важливо приділити увагу не тільки її переваг, але і недоліків. Говорячи про професії контент-спеціаліст, можна відзначити такі мінуси: одноманітність роботи, ненормований робочий день, графік не передбачає вихідних днів (конкурувати з іншими сайтами можна тільки працюючи по максимуму) і неспівпадіння смаків менеджера по контенту і замовника.

Плюси в цій роботі теж є: можливість працювати віддалено, можливість поєднувати роботу з навчанням, постійне вдосконалення своїх знань в предметній області web-сайту.

5 навичок, якими повинен володіти фахівець по контенту

1) SEO

Якщо ви вирішили стати контент-менеджером, але не знаєте з чого почати навчання, то раджу насамперед приділити час вивчення SEO-оптимізації. Кожен поважаючий себе контентер просто зобов’язаний вміти підбирати ключові слова, розуміти, що з себе представляють пошукові системи, правильно формувати пошукові запити і мати базові знання про те, як працювати з Google Adwords і Яндекс.Вордстат. Досконально вивчати SEO-оптимізацію не варто, але основні поняття вам точно знадобляться.

2) Обробка вмісту

Кожен поважаючий себе контентер повинен знати, а головне вміти користуватися всіма інструментами і сервісами роботи з контентом. Наприклад, бувають такі ситуації, що необхідно замінити якесь слово більш відповідним синонімом, але в голову нічого путнього не приходить, то тут вам допоможе онлайн-сервіс з пошуку синонімів sinonimus.ru.

Обов’язково навчитеся користуватися сервісами з перевірки унікальності, такими як: advego.ru, etxt.ru/antiplagiat, text.ru. Перевірка тексту на унікальність дуже важлива, адже фахівець по контенту повинен видавати унікальний матеріал, інакше який толк від його роботи.

І ще один, не менш корисний для контентера сервіс — orfogrammka.ru. Фахівець, який працює з контентом, повинен бути грамотним, а даний сервіс допоможе вам знайти всі помилки, допущені у вашому матеріалі.

3) Копірайтинг та рерайтинг

Освоєння професії контентера відбувається саме з рерайтингу. Вам слід попрацювати в цій ролі хоча б місяць. Повірте, навчившись робити рерайт, ви з часом зможете писати свої статті.

4) HTML і програмування

Щоб бути фахівцем своєї справи, слід знати програмування і HTML хоча б на початковому рівні. Ці навички ніхто не буде вимагати при прийомі на роботу, але для просування по кар’єрних сходах вони вам знадобляться.

5) Знання англійської мови

Ви повинні знати англійську мову на такому рівні, щоб читати і розуміти тексти середньої складності. Для розвитку цього навику можна пройти курси англійської або зайнятися самостійним вивченням за відеоуроків.

Де можна отримати освіту?

Привабливість професії контент-менеджера полягає в тому, що для роботи підходить і гуманітарну і технічну освіту. Це буде залежати від профілю організації та проекту. Однак більшість контентеров, як правило, є випускниками факультетів філології, психології, журналістики та PR-менеджменту.

Якщо можливості отримати профільну освіту у вузі у вас немає, не турбуйтеся, ви можете пройти курси контент-менеджера. Як підказує досвід, освіта не має ніякого значення в сфері інтернет-професій. Професіонали «народжуються» завдяки терпінню, бажанню та вмінню працювати з великим об’ємом інформації.

Практично всі успішні контентеры є самоучками. Освоїти цю професію можна самостійно. Вам в допомогу відеоуроки по контенту і тематична література.

Шукаємо роботу по спеціальності

От, ви отримали всі необхідні знання в області вмісту, тепер виникає головне питання: «Де шукати роботу?». Тут вам надається два варіанти пошуку замовників. Перший — шукати роботу за фахом у веб-студіях, що пропонують послуги з наповнення сайтів, розсилати резюме в різні організації або звертатися туди напряму.

Другий, більш складний — почати кар’єру з ролі копірайтера на текстових біржах. Отримавши певний досвід, можна спробувати знайти замовника, який зацікавиться вашим стилем листи і захоче співпрацювати з вами на постійній основі.

Як ми вже зрозуміли, контент-менеджер повинен бути ерудованим і всебічно підкований, мати гнучкий розум і володіти широким спектром навичок, адже замовник може доручити виконати не лише завдання, пов’язані з наповненням сайту, але і роботу програміста, коректора, перекладача і навіть дизайнера! Фахівці даного профілю з кожним роком все більш затребувані на ринку праці, тому бажаю вам, друзі, з задоволенням вчитися і вбирати в себе всі знання, що зустрічаються на життєвому шляху! Підписуйтесь на мій блог і діліться з друзями! До нових зустрічей!