Продаж через інтернет-магазини — перспективи та напрямки

118

Від автора: сьогодні покупками в інтернеті нікого не здивуєш. І з кожним днем зростає кількість товарів, що купуються в інтернеті. Про це свідчать і цифри аналітиків.

Звернемося до даних Рунета. За даними аналітиків РБК і Data Insight щорічний приріст російських інтернет-продажів становить 25%. В новому 2013 році прогнозується обсяг близько $20 млрд.

Які товари найуспішніше продаються в інтернеті сьогодні?

Різна побутова та електронна техніка;

Комп’ютери та всі супутні до них товари;

Одяг і взуття.

автор

Автор: Андрій Бернацький

Один з авторів проекту «Основи Самостійного Сайтобудування». Адреса в мережі — www.WebForMyself.com

Даний проект являє собою добірку якісних матеріалів: повчальних статей, книг, курсів, відеоуроків — як зарубіжних, так і вітчизняних фахівців в області сайтобудування.

Бернацький Андрій вільно володіє такими техніками, як: HTML, CSS, JavaScript, jQuery, AJAX, PHP&MySQL.

Сайт: http://webformyself.com – «Основи Самостійного Сайтотсроения»

Якщо раніше складно було уявити, як можна купувати одяг в інтернеті, то сьогодні ми бачимо, що покупка одягу через інтернет на третьому місці за популярністю серед всіх товарів.

Той факт, що все більше і більше покупок відбувається в інтернеті, підтверджує і те, що в 2010 році частка інтернет-продажів у загальному товарообороті країни становила менше 1%. А сьогодні частка інтернет-продажів у загальному товарообороті країни становить вже 2% і, як прогнозують експерти, до 2015 року буде становити 5%.

объем торговли

Для порівняння, частка інтернет-продажів у загальному товарообігу країн Європи і США сьогодні близько 15%. Пов’язано це насамперед з тим, що в цих країнах досить добре розвинений інтернет. У Росії сьогодні активно розширюється та вдосконалюється зона покриття інтернет.

З усього вищесказаного висновок напрошується сам собою: у найближчі роки гарантовано будуть рости продажу, скоєними в інтернеті. А самі інтернет продаж є одним з найбільш перспективних напрямків розвитку бізнесу в Росії.

Що це дає для бізнесу?

Володіючи інтернет-магазином продавцю не потрібно платити гроші за дорогу оренду приміщень в торгових центрах. Саме тому товари в інтернеті дешевші, ніж у звичайних магазинах, що і стимулює купувати в інтернеті.

Звичайно, для інтернет-магазину необхідна служба доставки. Але сьогодні на ринку працює достатня кількість фірм, готових забезпечити покупців інтернет-магазину послугами доставки. Це робить доставку товару ще більш недорогий, т. к. фірма, чиї послуги полягають у її виконанні, буде оптимізувати роботу, і вартість доставки буде в кінці кінців мінімальної, а послуга — якісною.

интернет-магазин для бизнеса

В даний час всі великі торгові мережі так чи інакше все більше уваги приділяють інтернету. Онлайн-продажі компанії М-Відео для прикладу в 2011 році збільшилися на 90%. І основний упор топ-менеджмент компанії зараз за повідомленнями ЗМІ робить саме на інтернет-сегмент.

Виходячи з вищесказаного можна сміливо сказати, що інтернет-торгівля має перед собою велике майбутнє і є одним з найбільш перспективним напрямком серед всіх інших видів продажів.

Для розробників

Півроку тому за запитом «інтернет магазин» пошукові системи видавали близько 11 млн. показів в місяць, зараз — понад 13 млн. тобто ринок зростає, кількість магазинів постійно збільшується і їх хтось повинен розробляти.

Але ринок розробки інтернет-магазинів не обмежується створенням нових магазинів. Не малу частину доходів становить доробка і переробка існуючих магазинів. Наприклад, інтернет-магазин, який зроблений в 2008 році, сьогодні виглядає морально застарілим і має досить обмеженими функціональними можливостями. Найчастіше, такі магазини переносяться на новий движок і допрацьовуються вже на ньому.

А чим відрізняється розробка інтернет-магазину від розробки будь-якого іншого сайту?

для разработчиков

Розробка інтернет-магазину, як і розробка будь-якого іншого інтернет-сайту, ділиться на наступні етапи:

1. Розробка концепції і структури сайту.

2. Складання технічного завдання, кошторису та плану робіт.

3. Укладення договору на створення сайту.

4. Підбір і реєстрація доменного імені.

5. Розробка ексклюзивного дизайну сайту.

6. Створення HTML-шаблону.

7. Створення сайту на основі системи управління контентом зі всіма необхідними функціональними модулями (стрічка новин, контактні форми, форма замовлення продукції, пошук тощо).

8. Наповнення контентом і графічними елементами.

9. Розміщення сайту на хостингу.

10. Навчання замовника роботі в редакторі адмінки.

11. Підписання акту здачі-приймання робіт.

Для інтернет магазину буде відрізнятися етап №5, тому що для інтернет магазину, як правило, розробляється дизайн не однієї, а трьох сторінок (головної сторінки каталогу і сторінки детального перегляду товару). Відповідно трохи більше часу піде на створення HTML-шаблону (етап №6). І збільшитися час на 7-му етапі, так як магазин, зазвичай, володіє широким функціоналом.

З вище сказаного випливає, що розробка інтернет-магазину дуже мало відрізняється від розробки будь-якого іншого сайту. А розробка інет-магазину «з нуля» і «під ключ» сьогодні коштує від десятків тисяч до двох мільйонів рублів. Чи Не правда, золота жила?

Якщо не брати до уваги розробку великих порталів або особливих рішень для бізнесу, то виходить, що створення інтернет-магазину саме прибуткове заняття.

Давайте подивимося на ціни розробки сайтів однією з веб-студій:

цены создания интернет-магазина

А тепер давайте порахуємо вартість одного робочого дня по створенню сайтів.

Для інтернет-магазину (за мінімальною ціною і термінами) отримуємо:

150.000 / 40 = 3750 руб/день

Для бюджетних сайтів (візитки, блоги, портфоліо тощо) отримуємо:

25.000 / 10 = 2500 руб./день

Як бачимо, розробляти інтернет-магазини виходить прибутковіше всього.

стоимость

Хочу так само відзначити, що в веб-студії, в якій я працював більше 6 років, приблизно 70% замовлень — це замовлення на розробку інтернет-магазинів.

Висновок

З наведених у статті цифр і думок аналітиків, можна зробити висновок, що інтернет торгівля розвивається і буде розвиватися. Інтернет продажі будуть рости, що робить інтернет торгівлю дуже перспективним напрямком, як для бізнесу, так і для розробників інтернет-магазинів.

Якщо у вас є доповнення до статті, ви хочете поставити запитання або просто висловити свою думку про ринок інтернет продажів — буду радий поспілкуватися з вами в коментарях до статті.