Про що створити сайт

212

Від автора: вітаю вас на нашому блозі, дорогий читачу. У нас ви можете побачити багато навчального матеріалу по веб-технологіям, але сьогодні давайте поговоримо трохи про іншу тему. Зокрема, про ніж створити сайт?

Ми часто говоримо про те, як створити сайт, але, мабуть, перед цим важливо задати собі питання: а навіщо, з якою метою? Про що він буде? Якої мети буде служити? Без відповідей на ці питання не варто братися за розробку. Відповідь: “Розберемося в процесі”, теж не можна назвати оптимальним.

Отже, перш ніж приступати до створення, ви повинні подумати, на яку тему буде ваш інтернет-проект. Якщо ви проста людина, то напевно вам підійде сайт-блог.

Це такий веб-ресурс, який відображає ваші особисті думки, на ньому ви можете писати про що завгодно. Насправді, якщо у вас немає ніяких серйозних цілей і планів, то вам необов’язково замислюватися про те, на яку тему буде сайт. Ви можете писати туди те, що вам заманеться.

Але справа, що таке бездумне ведення не принесе вам ніяких результатів. Навіть якщо ви не ставите ніяких цілей, адже все одно, для якої мети ви пишіть на сайт якісь статті. Навіщо? Напевно, щоб люди їх читали. Але на сайті, який не можна віднести до якоїсь загальної тематики, де немає порядку в структурі, чи затриматися люди, так і без правильного написання контенту на нього просто не прийдуть відвідувачі, так що єдиним відвідувачем будете ви.

Першим ділом дізнайтеся, які взагалі існують тематики. Для цього можна скористатися будь-яким хорошим каталогом сайтів або рейтингом. Наприклад, liveinternet.

Як вибрати тему для створення сайту?

Отже, ми приходимо до висновку, що просто необхідно продумати тематику, мета вашого блогу. Вам ніхто не забороняє ділитися на ньому новинами зі свого життя, розповідати щось цікаве від себе, але все це повинно бути у відповідній рубриці, все має бути структуроване і основний відсоток інформації повинен бути з тієї теми, яку ви обрали.

Дуже багато людей приходять в інтернет, для того, щоб заробити грошей. Відповідно, виникає справедливе питання, а про що можна створити сайт для заробітку? Я вас готовий заспокоїти, тематика тут не є головним чинником, що заробити можна практично в будь. Набагато важливіше, що підходить саме вам.

Рекомендації при виборі тематики

Особистий блог має на увазі, що писати статті будете ви особисто. З цього вже можна зробити висновок, що ви повинні вибрати ту тему, в якій розбираєтеся або вона вам подобається. Давайте розглянемо 4 варіанти виводу. Обдумуючи кожну тематику задавайте собі питання: “Розбираюся я в ній і подобається вона мені?”

Я розбираюся в даній тематиці і вона мені подобається. Відмінно! Вибирайте її і не прогадаєте. Вам буде чим поділитися зі своїми майбутніми читачами, ви будете писати зі знанням, але в той же час не будете втрачати інтерес до цієї справи. Таким чином, у вас великі шанси створити успішний інтернет-проект. Ви, напевно, з великим інтересом будете писати матеріал і відповідати на коментарі та навіть якщо ваші знання зараз не ідеальні, ви завжди зможете їх поповнити.

Я розбираюся, але мені не подобається (набридло, набридло). Мабуть, і таке може бути. Припустимо, ви працюєте в сфері IT і напевно могли б поділитися з читачами тими корисними знаннями, які самі маєте. Але в житті всяке буває, і, можливо, ваша робота вам не так вже й подобається — ви відчуваєте, що не витримаєте довго писати про це.

Що ж, я можу сказати, що життя в цілому непроста річ, і якщо ви хочете заробляти гроші на майбутньому проекті, то знання вам дійсно потрібні. Ви повинні чесно проаналізувати свої можливості і сказати собі, чи я зможу працювати, якщо мене буде долати лінь і небажання писати на цю тему. Можливо, вже в процесі роботи вона вам здасться не такою вже й нудною.

У будь-якому випадку, тут не можна зробити точний висновок. Дуже багато кидають розвиток своїх проектів саме з причини того, що втрачають інтерес до них. Ви повинні сісти і подумати, не кину я ресурс коли-небудь просто тому, що мені набридло?

Як протестувати себе?

Перед тим, як описати наступні 2 варіанти вашого відношення до теми, я хотів би розповісти, як перевірити себе. Спробуйте написати статтю на обрану тему. Якщо процес вам сподобався, значить, тема вас захоплює. Чесно порівняйте її з іншими статтями і ви побачите, наскільки вона професійно написана, щоб зрозуміти, наскільки добре ви розбираєтеся в цьому.

Дуже добре, коли у вас багато конкретних порад у статтях, це говорить про ваш професіоналізм. Зайдіть на будь-яку біржу контенту (наприклад, etxt) і подивіться, які взагалі існують теми, там їх дуже багато, як раз ви можете щось підібрати.

Я не розбираюся в темі (погано розбираюся), але мені так сильно хотілося писати на цю тему! Тут питань немає. Якщо вам хочеться, але не можеться, потрібно робити! Бажання є дуже потужним стимулом. Справа в тому, що навіть якщо ви зараз повний 0 в темі, але у вас є бажання, у вас, можливо, навіть більше шансів на успіх, ніж у попередньому варіанті.

Інтерес до тематики буде спонукати вас здобувати знання, дізнаватись більше і ділитися цим з іншими. А найголовніше, ваші статті, напевно, не будуть сухими. Якщо людина цікавиться якоюсь справою, це буде видно навіть в стилі його письма.

Наведу свій приклад. Є дуже вигідні тематики в мережі, такі як: будівництво, фінанси і т. д. Здавалося б, саме по них треба створювати блог, наповнювати його і отримувати прибуток. Але що робити, якщо мене нудить від таких слів, як: інвестування, банки, відсотки, вклади і т. д. Значить все, обходите цю тему десятою дорогою, навіть якщо ви в ній не новачок.

Інша справа, якщо вам подобається. Наприклад, я нічого не розумію в баскетболі, але якщо мені сподобався матч, я можу подивитися ще парочку, подивитися словник термінів, послухати роз’яснення самого коментатора, сходити на який-небудь форум. Таким чином, через короткий час я вже буду розкидатися направо й наліво спортивними термінами, про які інші не знають. Ось так багато значить бажання та інтерес.

Я не розбираюся і мені не подобається. Ну тут все очевидно, навіщо писати взагалі про це? Якщо у вас немає ні знань, ні інтересу, то взагалі треба обходити десятою дорогою такі тематики. Але чи знаєте ви, що багато новачків вибирають тему для своїх сайтів саме так?

Наприклад, скільки взагалі блогів в рунеті про заробіток в інтернеті? Їх незліченну безліч, здається, це сама популярна тематика, чи не кожен другий новачок створює блог на жту тему. Але що, якщо у нього немає ні знань, ні бажання дізнаватися в цій темі нове? Все, невдача йому забезпечена! Від сили така людина напише пару статей, на цьому його бажання, швидше за все, вичерпається.

Скільки людей пишуть про те ж заробітку, але при цьому самі не мають жодних результатів у цій справі, та що там, рекламують на своїх сайтах відверто жалюгідні способи заробити. Це лише один приклад, подібне може бути в будь-якій тематиці.

Якщо ви не розбираєтеся в автомобілях і у вас не лежить серце до їх ремонту, чи варто створювати блог на цю тему тільки заради того, що там дорога реклама і хороші партнерські програми.

Багато вибирають тему виходячи з того, наскільки багато в ній крутиться грошей. Але я вам скажу, що це має бути один з чинників, але ні в якому разі не вирішальний.

Підсумок

Отже, підсумуємо. Ваше бажання – це найпотужніший чинник. Ваші знання – ще один потужний, але не такий важливий. Фінансова перспектива тематики – середній за важливістю чинник, який варто враховувати, але він не повинен вирішувати все.

Сподіваюся, тепер ви не зробите помилки при відповіді на запитання: “Про що можна створити сайт?”. Не варто вирішувати це за кілька хвилин. Зрештою, ваш інтернет-проект може стати вашим майбутнім, до вибору треба поставитися максимально серйозно і відповідально.