Приклади помилок в юзабіліті на сайтах. Страшний ТОП-7

198

Від автора: готові до ТОП-7 страшних помилок, які не можна ні під яким приводом допускати на своєму сайті? Не полінуйтеся і приділіть 5 хвилин свого дорогоцінного часу на прочитання цієї статті, в якій побачите приклади помилок в юзабіліті на сайтах. Напевно вам цікава ця тема, тому обов’язково ознайомтеся з наведеними мною 7-ю ключовими пунктами, щоб полегшити життя собі та відвідувачам веб-сторінки.

Примеры ошибок в юзабилити на сайтах. Страшный ТОП-7

Якщо людина хоч трохи «в темі» і проходив якісь курси з веб-дизайну, то на кожному кроці в інтернеті він може зустріти просто кошмарнейшие приклади неправильного юзабіліті сайту. Причому найцікавіше, що, як правило, власники цих веб-сторінок на 350% впевнені, що їх дітище саме красиве. Ех, як би вони здивувалися, якщо зібрали б кілька відгуків у своєї цільової аудиторії. Ну да ладно, давайте від лірики до справи.

Нижче представлено 7 найстрашніших помилок юзабіліті і внутрішньої оптимізації. Настійно рекомендуємо уникнути їх при проектуванні веб-сайту, щоб максимально спростити для клієнта процес покупки або ознайомлення з пропонованою інформацією, що в свою чергу неминуче призведе до грошей.

Занадто настирливі банери.

Це напевно одна з основних помилок юзабіліті сайту, яку зможе зрозуміти навіть людина, що не має ніяких спеціальних знань в даній області. Проблему з настирливими банерами зараз можна вважати досить розповсюдженою, так як власники інтернет-магазинів і новинних порталів вважають, що таким чином вони зуміють вичавити максимум з відвідувачів і спровокувати їх на потрібну дію. Однак ця політика до необхідного результату призводить вкрай рідко.

Так вас самих напевно страшно бісить, коли заходиш на сайт ознайомитися з цінами, асортимент подивитися, а вам тут же в обличчя 43 спливаючих пропозиції по типу: «підпишись», «знижка 101%» і т. д. Ви начебто і придбати були не проти, але на всяк випадок біжите звідти подалі, щоб не прибило ще цими банерами ненароком.

Відсутність оптимізації під смартфони та планшети.

Практично половина відвідувачів приходить на сайт через мобільні пристрої і ноутбуки, планшети. Це обов’язково потрібно враховувати при розробці веб-сторінки, якщо ви хочете, щоб користувачам було зручно знаходити потрібну продукцію або яку-небудь інформацію в найкоротший термін. Не забувайте про тестування сайту після його створення на декількох видах пристроїв. Це допоможе відразу ж зрозуміти, де є якісь косяки.

Примеры ошибок в юзабилити на сайтах. Страшный ТОП-7

Перенасиченість анімацією.

Анімаційні зображення — штука досить симпатична і цікава, однак, якщо з нею переборщити, то можна знайти собі на голову велику кількість непотрібних веб-болячок. Наприклад, серйозно сповільниться загальна швидкість завантаження сайту, або люди будуть постійно випадково натискати на картинки, перебрасывающие їх на інші майданчики, коли це їм зовсім не потрібно.

В цілому анімація являє собою досить корисний візуальний інструмент, однак, знову-таки, використовувати його потрібно грамотно і акуратно.

Елементи на сторінці, що вводять в оману.

Тема досить складна, її зазвичай добре розжовують на курсах по веб-дизайну. Тим не менш, давайте коротко торкнемося і цей напрямок. Не надто часто, але все ж зустрічаються ситуації, коли начебто бачиш якийсь активний елемент на сайті, натискаєш на нього, а нічого не відбувається.

Всі вже звикли до основних принципів текстового оформлення і розуміють, що підкреслені пунктиром слова означають посилання, а яскраво виражений кольоровий прямокутник кнопку з дією, а вони не працюють. Які перші думки приходять в голову в такому випадку? Зламалося, напевно, значить не слідкують за сайтом, піду-но я краще звідси. Отже, намагайтеся не вводити користувачів в оману і занадто не перегинати з експериментуванням на предмет нестандартного застосування елементів на сайті.

Примеры ошибок в юзабилити на сайтах. Страшный ТОП-7

Перенасиченість інформацією.

Ще одна поширена помилка юзабіліті — це спроба зробити на першому екрані максимум пропозицій, щоб людина хоч на що звернув увагу. Не зовсім вірна стратегія, враховуючи, що за статистикою відвідувача краще навпаки обмежити у виборі і прокласти йому чіткий інтуїтивно зрозумілий тунель.

Тема ця досить складна, тому якщо говорити коротко, то постарайтеся хоча б не надто навантажувати людей текстовими блоками і великою кількістю картинок. Іншими словами, не намагайтеся запропонувати користувачам більше, ніж вони зможуть «переварити».

Приховані посилання.

Один з найстрашніших кошмарів на сайтах — це приховані посилання. Не варто використовувати подібну стратегію рекламування власних або замовлених продуктів. Так, користувачі можуть попастися в ваш капкан, однак, вибравшись з нього, ймовірність того, що вони повернуться на місце події, вкрай мала.

Візуальний дисбаланс.

Ну і останній огріх в юзабіліті багатьох сайтів, який ми сьогодні розглянемо — це візуальний дисбаланс. Мова йде про занадто великий насиченості зображень та інших елементів на квадратний сантиметр веб-сторінки. Так, ці різноманітні барвисті рейтингові зірочки та інша дурниця може здатися гарною, однак, подбайте про те, щоб ключові кнопки і підзаголовки були чітко видні на тлі другорядних елементів.

Зайшов на сайт людина повинна чітко розуміти, які дії необхідно виконати для певної мети, щоб він не забивав собі голову зайвою інформацією, а концентрувалася виключно на вибір пропонованих продуктів. Для тіста можете покликати до себе в «лабораторію» знайомих і поставити їм певне завдання перед тим, як вони перейдуть на веб-сторінку. Якщо довго шукати потрібні кнопки, то очевидно, що все потрібно спрощувати.

Ось так, друзі, чітка і інтуїтивно зрозуміла навігація, зручний пошук, прості і лаконічні тексти — все це базові параметри юзабіліті, які в 100% випадках повинні бути присутні на сайті. Якщо ви, звичайно, хочете, щоб він був не тільки зовні симпатичний, але і ефективний.

Вистачить «грати зі шрифтами», не мучте дизайнера і відвідувачів сайту. Краще подбайте про те, щоб зайшов користувач міг за частку секунди зрозуміти, де знаходиться інформація або продукт, за яким він, власне кажучи, і прийшов.

Примеры ошибок в юзабилити на сайтах. Страшный ТОП-7

Сподіваємося, ми надали достатню кількість цінної інформації, і вже сьогодні ви що-небудь та застосуйте на практиці. Як доповнення можете ознайомитися з корисним онлайн-курсом по розкрутці та монетизації власного блогу, який дозволить вам збільшити ваш заробіток вже найближчим часом.

Поділіться посиланням на цю статтю з друзями, якщо вважаєте, що вона буде їм корисна. До нових зустрічей!