Приклади PHP скриптів, які працюють правильно

296

Від автора: Я не вірю в містику! Але після того як вся сім’я перехворіла простудних, чомусь «знітився» і мій ПК. Як сказав мені лікар, треба загартовуватися і впроваджувати профілактичні заходи проти ГРЗ. Напевно, для комп’ютерів теж застосовне дане твердження. Сьогодні я наведу приклади PHP скриптів, від яких здоров’я вашого «залізного друга» точно не зіпсується.

Дивна форма

Наведу вам приклад «дивною» веб-форми. Ось її код розмітки:

Пошук людини:

Введіть ім’я та прізвище:

Форма дивна тому, що в ній немає кнопки для відправки даних на сервер. Плюс до цього немає атрибута action, в значенні якого вказується файл обробника. Загалом, цілковита плутанина!

Можливо, але цей додаток буде працювати. Воно являє собою модуль для пошуку людей. Вся інформація поставляються з бази MySQL. При цьому перезавантаження сторінки і відправка даних буде відбуватися автоматично (асинхронно) після введення символів в текстовому полі.

MySQL і обробник

Для початку створимо через phpMyAdmin просту таблицю в два поля. Ось її структура:

Заповніть таблицю «людьми»: введіть імена і прізвища в полі human. Тепер приступимо до написання обробника. Загалом у проекті буде два файлу. Код згаданої вище веб-форми збережіть в index.php. Потім створіть файл, назвіть його search.php і помістіть в нього наступний код:

0){
while($row = mysqli_fetch_object($select)){
$str .= ““.$row->id.”. “;
$str .= ““.$row->human.”“;
$str .= “
\n”;
}
}else{
$str = “Немає таких!”;
}
echo $str;
?>

Якщо потрібно перевірити роботу цього скрипта на Ajax PHP і MySQL прикладу, тоді додайте код форми кнопку Submit і вкажіть файл обробника.

Асинхронизируем

«Оживляти» пошук ми будемо засобами jQuery. Для цього потрібно підключити бібліотеку віддалено або завантажити собі на комп’ютер, а потім вказати шлях до неї. Я використав останній варіант. Повертаємося в index.php і прописуємо шлях, де знаходиться jQuery. Розділ head сторінки вставити наступний рядок:

У мене бібліотека розташована на локальному сервері в тій же папці, де та головна сторінка index.php, тому такий короткий шлях. Під попередньою рядком додайте наступний код:

$(document).ready(function(){
$(“#enter”).keyup(function(e){
e.preventDefault();
poisc();
});
});
function poisc(){
$(“#results”).show();
var search_val=$(“#enter”).val();
$.post(“search.php”, {enter : search_val}, function(data){
if (data.length>0){
$(“#results”).html(data);
}
})
}

Все, тепер наша асинхронна форма готова до роботи. При введенні будь-якої з літер будуть відображатися ті персони, в імені та прізвища яких вона присутня.

Згоден, функціональність трохи кульгає. Але якщо додати ще кілька критеріїв пошуку запит, тоді вийде справжній Яндекс або Google. Ось такий здоровий скрипт вийшов у нас сьогодні :) .