Поєднання кольорів у веб-дизайні як ефективний інструмент маркетингу

368

Від автора: веб-дизайнер має у своєму арсеналі безліч інструментів взаємодії з користувачами за допомогою кольору. Поєднання кольорів у веб-дизайні — це ефективний інструмент маркетингу, однак, його слід використовувати дуже обережно, щоб не отримати дизайн в стилі «вирви-око», який залишає в душі користувачів неприємні відчуття і розхитані нерви.

Це, звичайно, крайній приклад. Головна ідея моєї статті така — дизайн повинен бути не тільки функціональним і корисним, але і емоційно привабливим. Для цього потрібно особливо ретельно продумати колірну палітру сайту, яка являє собою набір квітів, використовуваних при розробці веб-дизайну.

До кольорової гами сайту пред’являються досить серйозні вимоги, так як поєднання кольорів для веб-дизайну не тільки визначає зовнішній вигляд вашого ресурсу, але і буде асоціюватися з вашим брендом в інтернеті. Більшість сайтів має палітру від 2 до 4 кольорів, не рахуючи чорного і білого. Давайте спробуємо розібратися, як створити найбільш привабливе і ефективне поєднання кольорів в дизайні сайту.

Вибираємо основний колір

Якщо у вас вже є готовий логотип, то найкраще один з його квітів використовувати в якості основного. Якщо ж палітру сайту вам потрібно підібрати з нуля, то доведеться скористатися іншим способом. Проаналізуйте цільову аудиторію вашого ресурсу з точки зору соціальних або вікових колірних переваг.

Візьмемо, наприклад, сайт весільної тематики. У нас наречені одягають білі сукні, що символізують невинність і чистоту. В Китаї ж білий колір вважається кольором жалоби, тому китайські нареченої вбираються в червоні сукні, т. к. червоний для китайців — це символ любові, щастя і удачі. Додайте сюди ще жовтої фарби та отримайте колір влади і багатства.

З усіма цими культурними нюансами дуже складно знайти ідеальні поєднання кольорів для веб-дизайну, які дійсно підійдуть вашому сайту і будуть працювати на нього. Тому багато солідні компанії роблять локальні версії сайтів для різних країн і народів.

Найбезпечнішими кольорами є фіолетовий і синій. Фіолетовий скрізь, крім Таїланду, вважається кольором багатства, влади і високого соціального статусу (в Таїланді він є символом скорботи). Синій асоціюється з оптимізмом, впевненістю, щастям. Правда, в Японії він означає злочин, а в Індії — смуток.

Види колірних контрастів

У статті Основні принципи використання кольору в веб-дизайні я обіцяв вам детальніше розповісти про колірних контрастах. Знання і застосування основних принципів контрасту може стати ефективним інструментом у вашому арсеналі веб-дизайнера.

Якщо ви тільки починаєте знайомство з інструментарієм веб-дизайну, раджу звернутися до комплексним видеокурсам, що включає спеціальні уроки по колористиці.

Отже, з допомогою контрасту ви зможете посилити візуальне взаємодія користувача з інтерфейсом вашого сайту, наприклад, змусити звернути увагу на необхідні елементи сайту (розділи, кнопки, банери тощо).

Особливо ефективний контраст, заснований на порівнянні протилежних властивостей. Так, плавні контури виділяються на тлі різких, а темні переходи більш помітні на яскравому або світлому фоні. Можливості використання контрасту обмежуються тільки вашою фантазією.

У своїй книзі «Мистецтво кольору» відомий швейцарський художник і «цветовед» Йоханнес Іттен описує сім видів контрастних протиставлень. У сьогоднішній статті ми не будемо розглядати всі контрастні схеми, зупинимося докладніше на трьох з них:

Контраст тону. Цей вид протиставлення потрібно застосовувати обережно, бажано, в поєднанні з іншими видами контрасту, і тільки тоді, коли це обґрунтовано. Найбільш вираженим контрастом у веб-дизайні вважається поєднання трьох кольорів: червоного, жовтого та синього. Чим далі поєднувані кольори стоять у колірному колі від цих трьох, тим слабкіше контраст тону.

Контраст світлого і темного. Сувора контрастна пара складається, звичайно ж, з білого і чорного кольорів. Серед додаткових кольорів найменший контраст яскравості між зеленим і червоним, найбільший — між фіолетовим та жовтим.

Наш зір більш чутливо не до колірним градаціям об’єктів, а до нюансів їх яскравості. Для веб-дизайнера вміння гармонійно розкласти темні і світлі плями в оформленні сайту — це ключ до ефективного дизайну.

Холодний і теплий. Не дивно, що холодні і теплі тони асоціюються у людини з температурою. Це пов’язано з тим, що земна атмосфера забарвлює віддалені об’єкти в блакитні тони.

Таким чином, чим далі від нас знаходиться якийсь об’єкт, тим більш холодним ми собі його уявляємо. Цим властивістю посилено користуються як художники, так і веб-дизайнери, для того, щоб викликати у користувача потрібні емоції.

Курс на мінімалізм

Сьогодні у тренді яскраві і динамічні відтінки, мінімалізм і одноколірні схеми, не відволікаючі контрастом між квітами. У поєднанні з мінімалістичним стилем (використовують, наприклад, прозорі кнопки або білий жирний шрифт), одноколірну схему легко впровадити в сайт, і на неї приємно дивитися.

Більшість людей віддає перевагу у веб-дизайні поєднання однакових кольорів фону контрастує з палітрою інших елементів. Тому логічно буде використовувати палітру з 1-2 кольорів для фону сайту та фотозйомку палітру для кнопок і інших об’єктів, які закликають до дії.

Ви напевно хоч раз стикалися з веб-сервісом Twitter і помічали, що його колірна палітра складається з декількох відтінків синього. Ви вже знаєте, що синій — це самий безпечний для використання в мережі колір, тому не дивно, що Twitter використовує саме його, особливо, якщо врахувати світову популярність сервісу, підтримку їм величезної кількості мов і, відповідно, культур.

Колір як засіб навігації

Ще один виграшний спосіб використання фонових і акцентують квітів — це створення своєрідної «колірний ієрархії», яка «навчає» користувача тому, що певний колір означає конкретну дію на сайті.

Давайте підведемо підсумки. Колір і вміння поєднувати кольори в web-дизайні — це найважливіший інструмент веб-дизайнера. Якщо його грамотно використовувати і не забувати про юзабіліті сайту, то можна вигідно виділити контент, м’яко і ненав’язливо «направивши» відвідувача на вчинення певних дій.

Уявіть, що ваш сайт будуть відвідувати тисячі і мільйони людей — ось чому варто зробити все можливе, щоб його використання було максимально простим і комфортним.

Сподіваюся, цей матеріал виявився для вас корисним. Підписуйтесь на оновлення нашого блогу, щоб не пропустити найцікавіше. Поки!