Повільний сайт — це катастрофа!

300

Від автора: Швидкість завантаження – дуже важливий параметр, що характеризує сайт, т. к. відвідувачі втрачають інтерес до сайту, не отримавши від нього відповіді протягом трьох секунд. А ви знаєте, як швидко завантажується ваш сайт? Вимірюєте ви швидкість завантаження сайту? Оптимізуєте ви свої сайти для більш швидкого завантаження?

У даній статті я розповім вам, чому швидкість завантаження сайту важливий параметр, що впливає швидкість завантаження і в чому повільні сайти програють швидким.

Бернацкий Андрей

Автор: Андрій Бернацький

Один з авторів проекту «Основи Самостійного Сайтобудування». Адреса в мережі — www.WebForMyself.com

Даний проект являє собою добірку якісних матеріалів: повчальних статей, книг, курсів, відеоуроків — як зарубіжних, так і вітчизняних фахівців в області сайтобудування.

Бернацький Андрій вільно володіє такими техніками, як: HTML, CSS, JavaScript, jQuery, AJAX, PHP&MySQL.

Сайт: http://webformyself.com – «Як створити свій сайт. Основи Самостійного Сайтобудування.»

Дослідження і тести про вплив швидкості сайту

Компанія Akaimi періодично проводить дослідження впливу швидкості завантаження сайту на користувачів. І ось деякі результати:

47% користувачів очікують, що сторінка буде вантажиться не довше 2-х секунд;

40% не дочекаються завантаження сторінки, якщо та відкривається довше 3-х секунд;

52% покупців стверджують, що швидкість завантаження сторінки важлива для їх лояльності;

14% підуть на інший сайт, якщо він буде повільним, 23% просто зупинять процес покупки або взагалі відійдуть від комп’ютера;

64% користувача навряд чи повернутися в магазин, якщо залишаться незадоволеними його роботою.

При цьому було помічено, що молоді люди (до 25 років) менш терплячі і зазвичай чекають не більше 2-х секунд.

Тут варто також відзначити те, що в 2006 році дані були зовсім інші. Наприклад, чекати завантаження сторінки відвідувачі в 2006 році були готові до 8 секунд.

Тобто за результатами дослідження можна зробити висновок, що чим швидше швидкість завантаження сайту, тим більше відвідувачів буде у сайту, тим більш комфортно відвідувачі будуть почувати себе на сайті, тим більше буде лояльність відвідувачів і довіру до сайту.

За даними Aberdeen Group затримка при завантаження сайту на 1 секунду призводить до:

зменшення кількості переглядів на 11%

зменшення кількості задоволених клієнтів на 16%

до зниження конверсії на 7%

А зараз пропоную перейти від результатів різних досліджень і розглянути результати оптимізації сайту на конкретному прикладі:

На графіку представлений результат оптимізації shopzilla.com з якого видно, що час завантаження сайту було скорочено з 7 до менш ніж 1 секунди. І це прискорення завантаження дало наступні результати:

збільшення конверсії становило від 7 до 12%

на 25% збільшилася кількість показів

в 2 рази скоротилася інфраструктура (замість 402 серверів стало достатньо 200)

Цей приклад, як і результати досліджень, показує, що один раз оптимізувавши сайт, і не проводячи ніяких додаткових маніпуляцій, можна на довго збільшити конверсію сайту, підвищити його відвідуваність, поліпшити поведінкові фактори і скоротити витрати на сервера і їх обслуговування. Непогано, чи не правда?

Пошуковики люблять швидкі сайти

Крім цього варто також відзначити, що швидкість завантаження сайтів враховується пошуковими системами при ранжуванні сайтів. Google вже давно (у 2010 році) відкрито заявила, що швидкість завантаження — це один з факторів, який враховується в пошуковій видачі. Пізніше власники сайтів і веб майстри почали помічати, що швидкість завантаження впливає на видачу не тільки google, але і інших пошукових систем, у тому числі Яндекс.

Швидше за все пошукові системи використовують швидкість завантаження сайту, як понижуючий фактор. Тобто якщо сайт завантажується дуже повільно, то це буде негативно впливати на ранжирування. Це підтверджує той факт, що з урахуванням швидкості в ранжируванні пошукачами, трафік знизився. У деяких втрати становили до 80%. З іншого боку зовсім не означає, що висока швидкість завантаження сайту розглядається, як основний фактор при ранжируванні. Найбільш ймовірно, що при інших рівних пошукова система віддасть перевагу більш швидкому сайту.

Але не можна забувати про те, що швидкість завантаження впливає на поведінкові фактори. На більш швидких сайтах відвідувачі проводять більше часу, переглядають більшу кількість сторінок, кількість відмов на швидких сайтах знижується. І саме ці фактори враховуються при ранжуванні і здатні суттєво впливати на позиції сайту в пошуковій видачі.

Відвідувач любить швидкі сайти

Gomez Peak Time Internet Usage Study провели своє дослідження із 1500 споживачів, що підтверджує негативний вплив низької швидкості сайту:

у години пік 75% відвідувачів пішли на сайти конкурентів не дочекавшись завантаження сайту;

88% користувачів висловилися, що навряд чи повернутися на сайт після невдалої спроби його відкриття;

більше половини висловили менш позитивне думка про компанії в цілому, чий сайт повільно відкривався;

більше третини поділилися негативним враженням зі знайомими.

І навпаки вивчення проблеми на прикладі Aptimize показали, що прискорення сайту Geekzone дало наступні результати:

35.10 відсоткове збільшення часу перебування на сайті;

13.63 відсоткове збільшення числа переглянутих сторінок за одне відвідування;

3.7 відсоткове скорочення кількості відмов.

Мають значення навіть мілісекунди

У завершенні статті хочу показати вам ще декілька фактів, які показують, що в швидкості завантаження важливі частки секунди

Кожні додаткові 100 мс завантаження Amazon.com знижували продажу на 1% (Kohavi and Longbotham 2007).

У Google виявили, що зі збільшенням кількості відображуваних результатів пошуку з 10 (сторінка відкривалася за 0.4 сек) до 30-ти (завантаження = 0.9 сек) привела до зниження трафіку і доходів від реклами на 20% (Linden 2006).

також в Google помітили, що затримка 400 мілісекунд призвела до втрати 0.59% користувачів. Більш того, навіть після того як затримка була усунена, з втрачених користувачів майже половина не повернулася. Це доводить, що повільну завантаження сайту користувачі сприймають як довгострокове явище.

Висновок

Загальний висновок зі статті напрошується сам собою — швидкі сайти краще повільних. Можна навіть сказати трохи інакше: чим швидше сайт, тим краще. Чим швидше сайт, тим вище конверсія, тим більше лояльність відвідувачів і довіру до компанії в цілому, тим більше ми отримуємо задоволених відвідувачів, тим вище позиції сайту в пошуковій видачі і т. д.

А ви при розробці сайтів звертаєте увагу і враховуєте те, з якою швидкістю він буде завантажуватися? Чи, може, після прочитання статті почнете звертати увагу на швидкість завантаження?

P. S. сервіси для перевірки швидкості завантаження сайту: google, pingdom.