Посилання в Joomla

247

Від автора: вітаю Вас, дорогий друже. Посилання — невід’ємний атрибут будь-якого хорошого сайту. При цьому вони можуть перенаправляти користувачів на зовнішні ресурси так і вести на певні внутрішні сторінки сайту, тобто виконувати так звану перелінковку, яка дуже важлива з точки зору SEO оптимізації. Тому в даній статті ми поговоримо про те, як реалізується в Joomla посилання на матеріал.

Для створення посилання на матеріал в Joomla, насамперед, необхідно перейти в панель адміністратора, потім менеджер розширень і вибрати цікаву статтю для редагування.

Якщо Ви використовуєте стандартний візуальний редактор TinyMCE, то в центрі панелі інструментів, Ви побачите кнопку “Матеріал”, яка як раз і використовується для створення посилання на певний матеріал. Тому поміщаємо курсор у потрібне місце тексту і клікаєм по вищевказаній кнопці. При цьому на екран, з’явиться спливаюче модальне вікно, для вибору матеріалу, на який буде сформовано посилання.

В даному вікні натискаємо по заголовку матеріалу, що цікавить, і тим самим створюємо посилання.

Тепер Ви знаєте, як в Joomla зробити посилання на матеріал. Якщо ж Ви використовуєте в якості візуального редактора JCE – кнопка створення посилання для конкретного матеріалу, про яку ми з Вами говорили вище, так само доступна під текстової областю редактора. Але візуальний редактор JCE надає власний інструмент, який більш зручний, для генерації посилань, а отже, немає сенсу використовувати цю кнопку.

Тому, для створення посилання на матеріал, необхідно виділити текст, який буде заголовком наступного посилання і клікнути по спеціальній кнопці – “Вставити/Редагувати посилання”.

При цьому відкриється наступне віконце.

В полі URL можна вказати шлях для наступного посилання, але нам це не потрібно, так як ми створюємо посилання на окремий матеріал Joomla. А значить, нижче, ми бачимо компоненти для яких можлива генерації посилань. Звичайно ж, нас цікавить компонент Content, відповідно клікаєм по його заголовку і бачимо, що відкривається його вміст – це категорії, до яких прив’язані статті. Відповідно клікаєм по темі категорії, і знову ж таки відкривається список її вмісту, а це вже ніщо інше, як окремі матеріали. Далі, досить клацнути по потрібному матеріалу і в полі URL, про який згадували вище, буде доданий шлях майбутньої посилання.

Після цього, використовуємо кнопку “Insert” для остаточного формування посилання. Тепер, хотів би навести відповідь на питання як змінити посилання на кнопку в Joomla, який дуже часто задають новачки. Власне, зробити це досить просто, використовуючи все той же редактор JCE.

Насамперед необхідно виділити цікаву посилання (я виділю посилання, яка тільки що була створена) і клікаємо по кнопці “Вставити/Редагувати посилання”, у цьому випадку ми здійснюємо редагування створеної посилання, а отже, перейдемо на вкладку “Advanced”.

На даній вкладці можна задати додаткові атрибути при формуванні посилання, на прикладі стилі, класи і т. д. Відповідно давайте в полі “Style” додамо правила CSS, і тим самим змінимо вигляд посилання — як би “перетворимо” її на кнопку. Я вказав наступні прості правила:

padding:10px;
background-color:gray;
border-radius:5px;
color:white

Зберігши зміни, ми побачимо наступний результат.

Тобто вийшла, цілком повноцінна кнопка, яку Ви завжди зможете при необхідності доопрацювати, вказавши певні правила CSS.

І останнє, про що я хотів би поговорити в даному уроці це — як прописати CSS клас посилання в Joomla. Хоча думаю, Ви і самі зможете відповісти на дане питання, так як додавання класів, при формуванні посилання, здійснюється на розглянутої вище вкладці “Advanced” в полі “Classes”. Тобто через пробіл додаєте необхідні класи для наступного посилання.

Більш докладно робота з вищевказаним візуальним редактором розглянуто в курсі Joomla-Майстер. З нуля до преміум шаблону. На цьому дана стаття завершена. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!