Посилання mailto: нехай користувач вибирає сам

197

Від автора: ще зовсім недавно навколо mailto посилань велося бурхливе обговорення, зокрема про те, як заборонити відкривати такі посилання старим поштовим клієнтом. Бувають випадки, коли mailto посилання роблять те, що я хочу. Взагалі прекрасно, коли вони заповнюють довгі адреси або тему листа за мене. Однак у більшості випадків я краще скористаюся веб-клієнтом Gmail… і я не один такий.

Метт Даунінг створив спеціальний блокуючий інструмент для mailto посилань, який став розширення для Google Chrome NoMailto:. Якщо розширення знайде на сторінці mailto посилання з’явиться спливаюче вікно, де вам буде запропоновано скопіювати адресу або відкрити її клієнтом пошти за замовчуванням.

Ссылки mailto: пусть пользователь выбирает сам

Mailto посилання не викликали б стільки проблем, якщо б ми завжди знали на що клікаєм. Найчастіше у таких посилань імена мають специфічне забарвлення. Приміром, на деяких сайтах в меню бувають посилання «Зв’яжися зі мною» або «Напиши мені». По кліку на них я хочу перейти на сторінку з контактною інформацією, а не в Outlook.

Рішення

Є кілька способів убезпечити користувача від такої поведінки. Перший спосіб полягає в тому, щоб дати користувачеві чітко зрозуміти, що при натисканні на посилання. Замість «Зв’яжися зі мною» можна написати «Відправ мені email» або взагалі просто вказати адресу email [email protected] Може це не так красиво, зате ви заощадите користувачеві годину-другу на синхронізації Apple Mail.

Другий і, можливо, більш важливий спосіб – дати користувачеві вибір. Як у розширенні NoMailto:, коли користувач клікає на контактну посилання, давати йому вибір скопіювати адресу або відкрити клієнт пошти за замовчуванням. А що якщо у користувача немає клієнта за замовчуванням? Можна додати кнопку для відкриття посилання улюбленим поштовим клієнтом.

Демо

З досвіду роботи з mailto посиланнями і своїм думкам я написав демо, в якому реалізований спосіб, про який ми говорили вище.

А ви бачили додатки, які добре обробляють mailto посилання? Якщо так, пишіть в коментарях. Вихідні матеріали можна скачати за посиланням.