Популярні стилі веб-дизайну

309

Від автора: привіт, друзі! Як часто вам доводиться відвідувати сайти, на яких страшно замовляти товари, тому що їх дизайн залишає бажати кращого? Уявіть ситуацію: ви замовляєте таксі, а до вас приїжджає якась «тарантайка», настільки стара, що на ній страшно їхати. Так само і з сайтами. Мені здається, що всі риси дизайну в реальному житті можна перенести і в сферу веб-дизайну. Давайте розберемося разом, які ж існують стилі веб-дизайну, і як їх застосувати на практиці.

Класифікація стилів сайтів

В даний час не існує єдиної класифікації стилів web-дизайну. І це не дивно: кожен ресурс є унікальним по багатьом параметрам, а стильове оформлення сайту не є точною наукою і не має чітко закріплених правил. Виділимо основні критерії, за якими можна класифікувати сайти:

Структура (мінімалістичні, складні, 2-3-х стовпчик);

Колірна гамма (чорно-білі, кольорові, світлі, темні);

Кількість і рівень графіки (стандартні, чисті, художні);

Тематика чи художнє оформлення (журнальний стиль, готика, «мультяшний стиль, футуризм, ретро, класика, гранж і т. д.).

Як ви вже зрозуміли, в дизайні, як і в інших видах мистецтва, існує величезна кількість художніх напрямів, починаючи від романського стилю X століття і закінчуючи футуризмом. Взагалі, в стилях веб-дизайну зараз панує повна плутанина, як на мене.

Деякі думають, що, створивши портал з 3-х колонковою структурою, вони закладають новий напрям в дизайні. А якщо копнути глибше, то виявиться, що вони і знати не знають, до якого конкретно стилю належить їх сайт, та і які вони взагалі бувають. Давайте розбиратися.

Структура сайту

Сайт з мінімальною структурою або сконцентрований на якомусь головному елементі, або складається з однієї 1-колонковою сторінки;

2-х і 3-х стовпчик структури більш поширені. Вони можуть використовуватися в різних типах сайтів: блогах, інформаційних, корпоративних і т. д.;

складні структури зазвичай створюються для інтернет-порталів, веб-сайтів та інших ресурсів, що містять безліч блоків і колонок.

Структура сайту обов’язково повинна відповідати дозволу монітора, на якому його буде переглядати користувач. Майстри веб-дизайну чудово знають, що найпопулярнішим є дозволом 1280х1024, тому саме під нього треба, в першу чергу, підлаштовуватися при створенні стилю у веб-дизайні.

Можна, звичайно, зробити гумовий макет, який буде розтягуватися на всю ширину екрану. Однак цей варіант має свої недоліки, порівняно з фіксованим. По-перше, гумова верстка коштує в рази дорожче. По-друге, на моніторах з великим дозволом всі елементи сайту розповзуться, і інформація на ньому спотвориться.

Більш складною версією гумового є адаптивний дизайн. Він може відображати різну кількість колонок, в залежності від роздільної здатності монітора.

Художнє оформлення

Закликаю всіх, хто продовжує захаращувати свій сайт спецефектами, терміново зупинитися. Ця тенденція давно залишилася в минулому. Сучасний стиль в web-дизайні не вітає ні божевільних фонів, ні імен слайдерів, ні музичних заставок.

Як веб-розробники, і користувачі вже давно пройшли стадію заперечення мінімалізму і зрозуміли, що простота і чистота сайту — це ключ до його максимальної зручності, функціональності і чарівною естетиці. Сайти, позбавлені наворотів, завантажуються в рази швидше і довше утримують увагу користувача у фокусі, що сприятливо впливає на ранжування і конверсію.

Але не варто плутати простоту із нудьгою! Стиль дизайну сайтів повинен бути свіжим, оригінальним, що притягає. Запропоную вам кілька цікавих стилів, які будуть корисні як початківцям веб-дизайнерам, так і досвідченим фахівцям, які перебувають у пошуках натхнення.

Хипстерский стиль гранж)

Цей темний і брутальний стиль — один з найбільш затребуваних на сьогоднішній день у веб-дизайні. Я особисто в захваті від його необтесаних елементів.

Цей стиль ідеально відповідає ідеї мінімалізму. Він характеризується поєднанням різких форм з закругленими кутами і чистих, або суворих урбанистичных фонів.

В межах цього стилю в якості фонових зображень можна також демонструвати реальні саморобні речі (сільські покажчики, цегляні стіни, дерев’яні дощечки, віртуальні стрічки, штампи).

Мінімалізм

Секрет незгасною популярності мінімалістичному сайтів — в їх акцентуванні уваги не на дизайні, а на вмісті. На нейтральному тлі шрифти виглядають чіткіше, а зображення товарів — яскравіше.

Загалом, основна ідея мінімалізму — це контраст. Він досягається за допомогою колірних акцентів, стратегічно розташованих так, щоб максимально керувати поглядом користувача, а також завдяки візуальної ієрархії допомогою протиставлення шрифтів і фону.

Картковий стиль («Metro»)

Дуже цікавий варіант, що ідеально підходить для сайтів, яким потрібно надати значний обсяг інформації в удобоваримом вигляді. В цьому стилі веб-дизайну весь контент розподілений по картках єдиної модульної сітки, як в стартовому меню OS Windows 8.

Яскравий і виразний дизайн «Metro» по своїй суті мінімалістичний, легко завантажується і адаптується під різні види пристроїв, і при цьому примудряється забезпечувати безмежні можливості для творчого пориву. Його характерними рисами є плоскі елементи без тіней і градієнтів, яскраві колірні акценти, плиткова структура, цікаві шрифти.

Ретро (вінтажний стиль)

Сайти в стилі ретро виглядають шикарно, по-старовинному. Цей дизайн часто використовується там, де потрібно підкреслити багату історію якого-небудь продукту або компанії, сформувати у споживача певний образ.

На таких сайтах можна часто зустріти античні, класичні елементи, предмети інтер’єру, декору і т. д. Найчастіше обіграються наступні історичні періоди:

античний період;

початок XX століття;

поствоенный період до 60-70-х років.

Футуристичний дизайн

Ну, це зрозуміло. Тут, в хорошому сенсі, «спекулюють» ідеєю майбутнього, фантастики, роботів, металів, комп’ютерів тощо Футуристичний сайт повинен сприйматися неординарно і неоднозначно, йти врозріз із традиційним сприйняттям дійсності.

Звичайно ж, в даній статті я не описав і малої частини всієї стилів, існуючих в web-дизайні — ця тема гідна, мабуть, цілого трактату. Головне, про що ви повинні пам’ятати, вибираючи оформлення і структуру свого сайту — це те, що буде відрізняти його від інших ресурсів в інтернеті. Ставте перед собою чіткі цілі і завдання. Приділіть час визначення стилю сайту. Не забувайте також враховувати корпоративні кольори й фірмовий стиль компанії, для якої розробляєте веб-дизайн.

Вчіться і розвивайтеся, як у творчому, так і логічному сенсі. Створюйте унікальні дизайни «для людей», з добре продуманою структурою і юзабіліті. Тоді ваше творіння точно не залишиться непоміченим користувачами.

Ну от і всі рекомендації на сьогодні. Підписуйтесь на оновлення нашого блогу і діліться ними з друзями — вони оцінять вашу турботу. До нових зустрічей!