Популярні програми для веб-дизайну з растровою і векторною графікою

332

Від автора: для успішного проектування і створення сайтів вам обов’язково знадобляться спеціальні програми для веб-дизайну. Останнім часом з’явилися тонни нових додатків, але які з них дійсно підвищують продуктивність праці веб-дизайнера? У цій статті ви дізнаєтеся, як правильно вибрати програму для створення дизайну сайту, в залежності від поставленого завдання і типу графіки — растрова або векторна.

Як кажуть різні відомі дизайнери, «мозок і руки — це головні наші інструменти». І все ж, вони трохи лукавлять. Хіба можна створити дизайн веб-сайту, не користуючись ніякими програмами та інструментами? Звичайно, мозок — це потужний биокомпьютер, який дозволяє за лічені секунди намалювати складну картинку і ідеальний сайт, але, на жаль, лише в своїй уяві.

Щоб втілити свої геніальні думки в реальність, вам знадобляться сучасні графічні редактори. На мій погляд, однією з найбільш приємних особливостей роботи веб-дизайнера є можливість самостійно приймати рішення з приводу того, які використовувати програми для web-дизайну, наприклад, для побудови та компонування сторінок сайту, оптимізації графіки, створення банерів і т. д.

Основний критерій класифікації всіх графічних редакторів — це тип графіки. На всяк випадок, розберемося в цих основоположних для веб-дизайну поняттях.

Що таке растрова і векторна графіка?

Кожен поважаючий себе веб-дизайнер повинен обов’язково розбиратися в цих термінах. Зображення в растровій графіці складається з пікселів — неподільних одиниць, які створюють своєрідну мозаїку. Пікселі дуже малі, тому око сприймає мозаїку як єдине зображення.

Головним достоїнством растрової графіки є можливість створювати будь-який по складності малюнок, застосовуючи при цьому будь-яку кількість всіляких півтонів, плагінів і фільтрів. Растровий формат GIF дозволяє досить легко створити анімацію.

Векторна графіка поширена в поліграфічному дизайні і створенні макетів сайтів. Цей тип графіки не може передати тони і півтони, однак, є більш кращим, якщо мова йде про створення текстів, простих форм, контурних фігур.

Векторні програми для дизайну сайту використовують принцип створення контуру на системі координат, яку становить робоча область. Будь-яка фігура в такій системі описується координатами опорних точок, які з’єднують відрізки і характеристики заливки (колір, патерн, градієнт). Іншими словами, векторне зображення — це, насамперед, математична формула.

Щоб зрозуміти, до якого типу графіки відноситься те або інше зображення, зверніть увагу на його розширення:

растрова графіка — JPEG, BMP, PICT, GIF, TIFF, PSD, JPG, PNG, PCX;

векторна графіка — EPS, PSD, CMX, CDR, SVG.

Вибір графічного редактора

Растрові редактори (Adobe Photoshop, Corel-Paint, Irfan View, GIMP, Krita та ін) представляють графіком в пікселях, кількість яких по ширині і висоті задається при створенні зображення. Збільшення розмірів вже створених растрових зображень небажано — це може привести до перекручувань і нерівностей графіки;

векторні редактори (Xara, Corel DRAW, Adobe Illustrator, Sketch та ін) передбачають створення ліній і фігур за певним математичним алгоритмом, завдяки чому векторні зображення можна скільки завгодно масштабувати без втрати якості та ідеальної чіткості контурів. Векторні програми для веб-дизайну рекомендується застосовувати для створення логотипів, емблем тощо

Adobe міцно утримує свої позиції

Найбільш популярним графічним редактором для роботи з растровою графікою вже багато років є Adobe Photoshop. Спочатку, це додаток розроблялося для обробки і ретушування фотографій, але потім він вийшов за уготовленные йому рамки і став зручним інструментом для роботи з web-графікою.

Не всі знають, але в Photoshop можна працювати з векторною графікою, наприклад, створювати векторні об’єкти або додавати їх з інших програм, наприклад, Adobe Illustrator. Останній редактор є все ж кращим для роботи з векторами. У ньому ви можете створювати будь-які зображення для веб-сайту, мобільних пристроїв, відео, друку, анімації і т. д. Інтерфейс Adobe Photoshop:

Sketch — програма майбутнього?

Це векторна програма для веб-дизайну, заточений виключно під дизайн інтерфейсів в операційній системі MAC OS. Цю прогу рекомендується використовувати вже «бувалою» дизайнерам з двох причин:

якщо ви новачок у веб-дизайні, то для початку вам варто навчитися робити звичайні, растрові творіння, що складаються з безлічі кліпів та квітів, а потім вже переходити до серйозної векторної графіки;

вартість найдешевших варіантів Apple (на які ставиться MAC OS), починається від 60 000 руб. Сама програма Sketch коштує $99,99. Будучи новачком, навряд чи ви отримаєте якісь вигоди від таких інвестицій

Однак, цей інструмент вже полюбився багатьом творчим особистостям. Основні фішки даної програми для веб-дизайнера:

для відтворення контенту Sketch не використовує власні ресурси — це завдання покладено на вбудовані функції MAC OS X: Core Animation, Quartz Extreme, QuickTime, ColorSync, Core Image, OpenGL. Завдяки цьому, сама потужна версія проги займає всього 42 Мб пам’яті (шанувальники важкого Фотошопа, не падайте в непритомність);

файли можна експортувати в будь-які формати, від PNG до SVG;

в одному документі можна промалювати десятки екранів додатків, без шкоди продуктивності;

автоматична прив’язка контенту до сітки, завдяки чому вдається уникнути нерівних, розмитих країв.

Інтерфейс Sketch:

Висновок

Для того щоб розібратися в існуючому різноманітті додатків і веб-програм для веб-дизайну, зовсім не обов’язково відвідувати якісь спеціальні курси. В мережі є чимало відеороликів і комплексних відеоуроків, які «розшифрують» кожен інструмент і детально пояснять кожна дія в графічному редакторі. Це дозволить вам надалі максимально широко застосовувати свої знання і вміння на практиці.

Для початку вам буде «по вуха» хапати інструментарію Photoshop, проте, в найближчі кілька років, у цього монополіста можуть з’явитися серйозні конкуренти, наприклад, програма веб-дизайну Sketch. Тому не варто жорстко зв’язувати себе багаторічними звичками з певними інструментами. Розглядайте альтернативні варіанти, весь час вчіться чомусь новому, освоюйте нові додатки.

На цьому буду прощатися. Бажаю вам удачі та успіхів на веб-дизайнерському ниві! Якщо ви тільки почали цей нелегкий, але дуже захоплюючий шлях, раджу для початку підписатися на оновлення нашого блогу, де ви знайдете купу свіжої та цікавої інформації в області веб-дизайну і веб-розробки. До нових зустрічей, друзі!