Покупки в радість, а не в тягар, або що має бути на сайті інтернет-магазину?

179

Від автора: інтернет-магазин — це місце, де покупець може ознайомитися з асортиментом наявних товарів, відкласти і оплатити товар, замовити його доставку, отримати знижки і бонуси, проконсультуватися з консультантом. Якщо ви, будучи власником торгової інтернет-майданчика, не збираєтеся позбавити своїх покупців всіх цих можливостей, то загляньте до мене на вогник — я розповім, що має бути на сайті інтернет-магазину.

Покупки в радость, а не в тягость, или что должно быть на сайте интернет-магазина?

Існує кілька простих правил:

на сайті повинен бути зрозумілий, працює фільтр і пошук товарів;

магазин потрібно обов’язково просувати в мережі. Побачивши рекламу, потенційні покупці повинні потрапляти на ваш інтернет-магазин, який працює 7 днів на тиждень, без перерви та вихідних, що не зависає і дає потрібну інформацію про товар;

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення

ходові товари бажано виділити із загальної маси;

на сайті інтернет-магазину повинна бути форма оплати, захищена і зручна;

також потрібно організувати доставку сплачених продуктів, яка проходила б за потрібними адресами і без затримок.

Ось основні вимоги, що повинно бути в інтернет-магазині — якщо хоч один елемент перестане працювати, все полетить до біса, і лавка буде закрита. Зараз розповім по кожному пункту окремо.

Товар

В наш час перейти з одного магазину до іншого можна в два кліка, а це значить, що потрібно стежити, в першу чергу, за:

якістю товару. Якщо ви просто продавець, то не треба вводити в оману клієнта високою якістю». Покупець має право знати, що він купує, і на що йому розраховувати;

описом товару — в звичайному магазині все можна помацати і поміряти, або ж покликати консультанта, і він вам розповість від А до Я особливості конкретного продукту і його відмінність від іншої марки. В інтернеті все інакше, текстовий опис потрібно зробити максимально інформативним, додати якісні фотографії продукту, ну і непогано, якщо будуть відгуки та оцінки інших покупців. Не забувайте перевіряти актуальність інформації, її унікальність і якість;

наявність товару — стежте за тим, щоб ходовий товар завжди в наявності. Особливо якщо це акційний продукт, або ви на нього оголосили знижку.

Багато інтернет-магазини розміщують товар, якого немає на складі, в надії, що покупець перейде на інший продукт — чинити так чи ні, вирішувати вам. Але, однозначно, користувач повинен про це знати відразу, а не після оформлення замовлення. Перевіряйте наявність того чи іншого товару хоча б раз в тиждень, регулярно аналізуйте залишки і систему логістики.

І не забудьте реалізувати на сайті зручну систему фільтрації і пошуку товарів. Який сенс у величезному асортименті і низьких цінах, якщо на сайті нічогісінько не можна знайти?

Покупки в радость, а не в тягость, или что должно быть на сайте интернет-магазина?

Ціна

Повинна бути адекватна! Не варто занижувати вартість до рівня нижче середнього — покупець може задуматися: за рахунок чого економить магазин? З доставкою проблеми? Чи, може, якість погана, попадається шлюб?

Але і захмарні ціни не ставте. Повірте, покупець не полінується і порівняє їх з цінами в інших інтернет-магазинах. А на ваш повісить вічний ярлик: «Дорого!»

Просування

Неважливо, якими способами ви будете просувати свій бізнес — це може бути блог, стаття, контекст, соціальні мережі і т. д. Але ви повинні розуміти, на що будете робити наголос — на товар, бренд або на сам магазин. Просування магазину — це довгостроковий процес, в якому і криється небезпека.

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення

Часто буває, що, скорочуючи рекламні бюджети, власники інтернет-магазинів не помічають, як падають продажі, але, зі спливом двох місяців, ситуація змінюється, оборот знижується, відвідуваність падає. І тоді починають знову запускати рекламу — а це час і упущені можливості.

Запам’ятайте, ефект від реклами приходить не відразу! Неважливо, чи займається просуванням рекламне агентство, або у вас є власний відділ — цей процес не можна залишити без уваги. Раз на місяць робіть перевірку рекламної кампанії, при цьому, кожен інструмент бажано перевіряти окремо.

Виділення товарів

Це підштовхування покупця до купівлі. Дану функцію можуть виконувати такі категорії, як: «Новинки», «Лідери продажів», «Знижка», «Рекомендуємо», «Показ випадкового товару» або «З цим товаром також купують».

Коли в магазині великий асортимент, людині складно вибрати кращий товар, і ось тоді на допомогу прийде цей прийом з підштовхуванням відвідувача сайту до купівлі. Іноді люди не можуть у виборі — їм легше знайти орієнтир і купити собі щось нове, щоб бути в тренді, або ж те, що подешевше.

Покупки в радость, а не в тягость, или что должно быть на сайте интернет-магазина?

Робота сайту

Щоб домогтися успіху в торгівлі на інтернет-просторах, потрібно уважно стежити за працездатністю сайту і його функціональністю. У цьому вам допоможе будь-яка система стеження або перевірки юзабіліті. Також раз на два тижні стежте за швидкістю завантаження сторінок сайту і швидкість відгуку.

Одна з умов хороших продажів — швидке відкриття сторінок сайту. Цей показник повинен становити мінімум 2 секунди, а в ідеалі, одну — але якщо швидкість знизиться до 3 секунд, то продажі впадуть! Сайт повинен бути якісним і добре продуманим; він не повинен «падати» або гальмувати при великому напливі покупців.

Ще на швидкість впливає кількість товарів на сторінку: чим воно більше, тим довше відкривається сайт. Раджу заздалегідь повідомити виробника про кількість продуктів — їх повинно бути на сайті інтернет-магазину не більше 30 штук (три прокрутки екрана).

Дам пораду: після будь-якої зміни в коді, перевіряйте працездатність сайту, і не як адміністратор, а як звичайний користувач: від замовлення товару до оплати. Через тиждень бажано повторити, тому що є такі помилки, які проявляються не відразу.

До запуску інтернет-магазину повинні бути спроектовані такі речі, як: приємний дизайн, зручний інтерфейс, робочі формули. Іноді потрібно робити аудит юзабіліті і оцінювати веб-дизайн.

Оплата товару

Пильну увагу слід приділити питанню захисту системи від хакерських атак. Ще слідкуйте за популярними системами оплати і підтримуйте найпоширеніші. Ну і урегулируйте, як це все показувати по бухгалтерії.

Доставка

Вона повинна бути максимально зручна покупцеві. Клієнт, швидше за все, захоче контролювати місцезнаходження товару на проміжних вузлах, а також терміни доставки. Весь цей контроль можна зробити з особистого кабінету покупця, при цьому ви можете «зобов’язати» його зареєструватися на сайті, ось вам і додаткова реклама — через розсилку по електронній пошті.

Мабуть, остання і єдина точка дотику клієнта з магазином — це доставка товару. По ній можна судити про всієї компанії. Якщо кур’єр прийде до замовника розпатланий, ще плюс до всього буде грубити, можна сміливо ставити хрест на всіх попередніх етапах роботи.

Щоб оцінювати якість роботи кур’єрів, можна час від часу опитувати клієнтів. До речі, зв’язуватися з покупцями варто не тільки для того, щоб дізнатися, як їм кур’єрська робота, але і, щоб з’ясувати, чи сподобався інтерфейс, якість товару і т. д. Опитуваних може бути трохи, достатньо 10% покупців.

Оцінюйте доставку кожного товару, незалежно від того, великий це покупець телевізора, або дрібний, який придбав батарейку. Будь-хто може написати негативний відгук, а потенційному покупцеві наплювати, що купив незадоволений клієнт, навряд чи він буде розбиратися.

Покупки в радость, а не в тягость, или что должно быть на сайте интернет-магазина?

Пораджу ще зробити доставку безкоштовною. З досвіду повідомлю, це збільшить обсяг продажів. «Накладно», скажете ви, але це тільки на перший погляд. В результаті, ви отримаєте вдвічі більше нових та повторних замовлень. Спробуйте і подивіться, як це позначиться на продажах. Результат вас приємно здивує :)

Наостанок скажу: забезпечте своєму магазину зручність, сучасність, відсутність помилок, а також актуальність і коректність подаваної інформації. Цим ви викличте довіру у покупців, і продажу підуть в гору!

Підписуйтесь на наш блог, і ми розповімо вам ще багато цікавої та корисної інформації по запуску і ведення інтернет-бізнесу. До швидкої зустрічі!

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення