Почому в Інтернеті хліб насущний: як і скільки можна заробити веб-майстром?

229

Від автора: привіт, друзі! Тема заробітку сучасного веб-майстри оповита безліччю легенд. Хтось розповідає про нечувані прибутки з сайтів, демонструючи скріншоти з кругленькими сумами, а хто-то говорить, що все це брехня. Смію припустити, справа все в тому, що в нашій країні інтернет вважається джерелом халяви. Хочу відразу розчарувати вас, друзі. Ті нечувані суми, які отримують деякі веб-майстри, є результатом довгої, копіткої роботи і часто істотних грошових вливань. Давайте спробуємо розібратися, як і скільки можна заробити веб-майстром у великому і могутньому WWW.

Суть професії веб-майстер

Ця професія з’явилася відносно недавно. Термін «веб-майстер», що означає «керуючий сайтом», вперше ввів в обіг Тім Бернерс-Лі, який написав у 1992 році «Керівництво по стилю гіпертексту в онлайні».

На початку еволюції загальнодоступного інтернету обов’язки веб-майстри були дуже різноплановими. Він поєднував у собі функції творця і модератора сайту, веб-дизайнера, сеошника, контент-менеджера, сисадміна і програміста.

Таку ситуацію можна і по сей день спостерігати на невеликих інтернет-ресурсах, які вебмастер сам створює і розвиває. А от на великих сайтах з серйозними технологіями найчастіше працює декілька фахівців вузького профілю.

До того ж, інтернет-портали можуть дозволити собі можливість розподілити всі функції по створенню, підтримці і просуванню на декількох фахівців, а не зав’язувати їх на одній людині, ризикуючи в один прекрасний момент залишитися за бортом через занадто повільного розвитку.

Чи вигідно бути веб-майстром?

В інтернеті зараз можна піднімати хороші гроші, треба тільки знати, як. Щоб почати заробляти веб-майстром, можна «штампувати» сайти, а потім продавати або розвивати їх, отримуючи від таких активів непогані доходи.

Скільки можна заробити веб-майстром? Єдиного рецепту успіху тут немає. Хтось отримує зі своїх дітищ по 30 тисяч баксів на рік, а хто-то й сотню заробити не може.

Основним шматком хліба насущного для веб-майстра є створення сайтів: як на замовлення, так і за власною ініціативою. Вартість сайту оцінюється в залежності від рівня кваліфікації спеціаліста або веб-студії, на яку він працює.

Але зазвичай ціна створення сайту не опускається нижче $300. За таку вартість замовник вправі очікувати добротний ресурс з 10 сторінок без будь-яких інтерактивних фішок, начебто чату, форуму або анімованої заставки.

Плюсом в скарбничку вебмастера будуть його додаткові навички та вміння: знання фреймворків, мови програмування JavaScript, баз даних SQL, верстки і веб-дизайну. Взагалі, веб-дизайн та програмування, які є досить прибутковою статтею прибутку. Простенький шаблон веб-сторінок обходиться замовнику близько $100, а ексклюзив оцінюють не менш ніж в $500.

Як заробити на сайтах?

На тематичних інтернет-ресурсах веб-майстер може заробити кількома способами. Найпопулярніші з них:

контекстна реклама Яндекс Директ і Google Adsense. Тут вам заплатять за кліки — в залежності від тематики сайту ціна варіюється від центів до декількох доларів;

прямі рекламодавці. Для того щоб їм було цікаво розмістити у вас банер, вам для початку потрібно домогтися гарної відвідуваності сайту;

партнерки. Ставши учасником партнерської програми, ви зможете залучати клієнтів в певну компанію, яка буде платити вам відсоток. Для цього достатньо повісити банер цієї компанії собі на сайт. В банер вшита певна посилання, завдяки якій компанія-партнер зрозуміє, які клієнти прийшли саме з вашого сайту.

Продажем трафіку і посилань я не рекомендую вам займатися. У всякому разі, поки не розберетеся, що до чого. Ви ж не хочете, щоб ваш сайт забанили ще до того, як він почне приносити вам прибуток?

Якщо ви вирішили створити свій сайт і добре заробляти на ньому, раджу не надягати відразу рожеві окуляри. Справа в тому, що до того моменту, як сайт почне приносити вам прибуток, можуть пройти місяці. Розмір заробітку буде залежати від двох факторів: тематики і відвідуваності ресурсу.

Що стосується відвідуваності: якщо будете розміщувати на своєму сайті за 2 унікальні статті в день, то через півроку ваш добовий трафік буде складати близько 300 відвідувачів — але знову ж таки, ця цифра залежить від тематики. Не рекомендую брати розважальну тематику (фільми, музика, кулінарні рецепти тощо). Краще вибирати грошові теми (будівництво, автомобілі, нерухомість і т. д.). Через рік при щоденному поповнення контенту ви будете мати 1000-2000 уніків на добу.

З віком ваш сайт буде ставати все краще і краще, як в очах відвідувачів, так і пошукових систем. Веб-ресурс почне приносити вам пасивний дохід (зазвичай не раніше, ніж через півроку-рік наполегливої праці).

І наостанок…

Не забудьте відзначити День Вебмастера! А ви не знали? Тепер 4 квітня ми відзначаємо неофіційне свято — День Веб-майстра. Зверніть увагу на дату цієї події — 4.04. Нічого не нагадує? Звичайно, ці цифри нагадують знамениту помилку 404 («Сторінка не знайдена»). Айтішники зрозуміють!

Так, і ще одне свято відзначається в цю дату, Міжнародний день інтернету. Загалом, тим, хто так чи інакше пов’язаний з комп’ютерними технологіями, працювати 4 квітня не рекомендується. Занадто багато професійних свят в один день :)

Висновок

Сподіваюся, з моєї статті ви зрозуміли, що заробити веб-майстром реально, особливо тим, хто добре розбирається у веб-технологіях та інтернет-маркетингу, наполегливий і готовий постійно розвиватися. Адже інтернет — середовище високо конкурентна.
Якщо ви хороший маркетолог, то зможете далеко піти навіть без глибоких знань програмування, а лише з умінням «штампувати» шаблонні сайти.

А якщо поєднуєте в собі майстерність веб-програміста, дизайнера, верстальника, сисадміна, контентщика та інтернет-маркетолога, то, як веб-майстер, зможете заробляти круглі суми, жити в будь-якій країні світу і чудово себе почувати. Надалі у вас з’явиться можливість делегувати деякі зі своїх функцій вузькоспеціалізованим фахівцям і відкрити власну веб-студію.

Підписуйтесь прямо зараз на корисні відеокурси по веб-розробці. З безкоштовних можу порадити цей і цей. Серед платних курсів вибір побільше:

Створення інтернет-магазину під ключ;

Створення корпоративного сайту під ключ;

Швидка розробка сайтів з фреймворком Laravel;

Фреймворк YII2 з нуля до профі;

Фреймворк CakePHP з нуля до гуру.

Загалом, справа веб-майстра боїться! На цій позитивній ноті завершу свою розповідь :) Оформляйте передплату на наш блог, і кожен день отримуйте корисні, актуальні і цікаві статті по розробці і просуванню сайтів. Це просто джерело потрібної інформації! До нових зустрічей, друзі!