По своїй активності звичайні користувачі поступаються ботам

266

Від автора: у минулому році боти стали основним джерелом інтернет-трафіку. На їх частку припадає більше половини всіх обсягів, отриманих мережевими ресурсами. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Imperva Incapsula.

Під час дослідження фахівцями компанії було проаналізовано понад 16 млн. відвідувань близько 100 тис. сайтів, обраних випадковим чином. Дані для аналізу за період з серпня по листопад 2016 були взяті з бази даних клієнтів Imperva Incapsula.

Автори дослідження з’ясували, що в минулому році бот згенерували майже 52% від усього обсягу. На частку користувачів припадає лише 48%.

У позаминулому році (2015) вперше за кілька років рівень «натурального» трафіку перевищив обсяги, створені ботами. Тоді люди згенерували 53% від загального (глобального) обсягу.

Також фахівці Imperva Incapsula відзначили, що часто «очеловеченные» боти використовуються хакерами для проведення DDoS-атак. На «шкідливі» боти доводиться щорічно приблизно 30% всього трафіку.

У більшості випадків зловмисники застосовують Nitol. Цей тип бота імітує своєю поведінкою користувачів застарілих версій IE. А також Cyclone, який «прикидається» пошуковим краулером Baidu або Google.

В цьому році авторам дослідження вдалося ідентифікувати новий вид «поганого» бота. Своїми звичками Mirai копіює користувачів Safari і Chrome.