Платний хостинг. Плюси і мінуси

334

Від автора: всі, хто бажає обзавестися власним сайтом, стикаються з вибором майданчика для його зберігання. У цій статті я детально розгляну один варіант – платний хостинг, плюси і мінуси його використання і варто їм користуватися.

Мова піде саме про платний віртуальному хостингу, який зазвичай ще називають shared-хостинг. Як ви повинні розуміти, немає ніякого сенсу в тому, щоб розглядати плюси і мінуси безкоштовного хостингу, адже там практично єдина гідність – це і є безкоштовність, хоча в кінці статті пару рядків про нього я все-таки наведу.

Плюси платного хостингу

Хостинг-провайдерів сьогодні величезна кількість. Безумовно, в цій статті не буде розказано про якоїсь конкретної компанії, а тільки положення загалом. Які переваги у вас є на платному хостингу?

Можливість розміщувати кілька сайтів, в залежності від тарифу. За регульованим тарифом у вас може бути можливість на розміщення від 2 до 20 сайтів (цифри приблизні). Цього достатньо, щоб задовольнити потреби будь-якого середньостатистичного людини.

Зручна CPanel. На віртуальному хостингу все максимально просто. Після оплати ви отримуєте логін і пароль для доступу в панель управління сервером. Це красива, зручна і проста панель. У ній ви можете робити бекапи, створювати бази даних, додавати на сервер файли, домени, налаштовувати і т. д. А для того, щоб все це навчитися робити, достатньо переглянути хоча б пару толкових відео, та почитати статейку-другу.

Вартість. У більшості випадків вам не доведеться платити надзвичайно багато за можливість зберігати сайти та керувати ними на віртуальному хостингу. Вартість тарифів в середньому складає 50-500 рублів на місяць, що зовсім небагато за ті можливості, які вам дають.

Рис. 2. Як бачите, у топових провайдерів ціни не такі вже й дорогі.

Можливість купити хостинг відразу з установленим двигуном. Так, у багатьох хостерів є така можливість і вам відразу на ваш ресурс ставлять вибраний движок. Для вас у такому випадку завдання спрощується.

Тестовий період. Чим він більше, тим краще. І майже будь-який нормальний хостер вам її надасть. Хтось на тиждень, хтось-на місяць, а може навіть на три місяці. І це, безсумнівно, гідність платних хостингів. І чим більше тестовий період, тим більша ймовірність, що вам попався порядна і надійний постачальник. За місяць можна оцінити якість розміщення і якби послуги виявилися не самими якісними, ви б це помітили і пішли в інше місце.

Мінуси shared-хостингу

10-50 сайтів на одному комп’ютері. От як би собі уявляєте ваше місце на shared-хостингу? Ви думаєте, що за 200 рублів на місяць хостер виділить вам окремий комп’ютер для ваших проектів? Звичайно ж, це не так. За скромні гроші ви отримуєте скромні місця. А саме, всього лише невелику частину ресурсів віддаленої машини. Все інше йде на потреби інших людей, які оплатили послугу. І все це на одному Ip-адресі.

Виходить, що на одному ip працюють десятки сайтів. Гаразд би, якщо це були всі ваші проекти, але це не так. Зрештою, вашим сосєдов може виявитися ресурс, який порушує закон і обов’язково буде заблокований. А якщо так, то і репутація IP-адреси буде зіпсована.

Хоча я відніс це в мінус, все ж вихід є. На будь-якому хостингу ви можете за додаткову плату попросити виділити вам окремий IP. Як правило, це додаткові 100-150 рублів на місяць.

Обмеження по навантаженню. Все ж таки сайт на shared-хостингу може іноді лягати, тобто тимчасово припиняти працювати. Як правило, на простих тарифах вам не гарантовано, що сайт витримає великий потік відвідувачів.

Хоча більшість хостерів і пишуть в описах тарифів, що трафік необмежений, це не зовсім так. Ресурсів, які виділяють на таких тарифах замало буде для сайту, у якого відвідуваність перевалила за тисячу.

З іншого боку, як варіант можна просто взяти більш дорогий тариф або так званий vip-хостинг. Можливо, у вас великий форум, інтернет-магазин або просто дуже відвідуваний блог. У такому випадку вам може знадобиться vip-хостинг.

Відсутність гнучкої настройки як такої. Швидше за все, ви навіть не будете знати, скільки саме вам буде виділено ресурсів, яка поточна завантаженість. Також у вас буде можливість докупити додаткової потужності.

В цьому плані VDS, тобто віртуальний виділений сервер, набагато краще. По-перше, це окрема віртуальна машина зі своєю OC, причому цю OC (операційну систему) ви можете вибирати самі.

На такому сервері ви чітко бачите, скільки у вас ресурсів, скільки частота процесора, яка його завантаженість, яка завантаженість у пам’яті і т. д. А ще у багатьох хостерів ви можете докупити ресурси, не замовляючи інший тариф. Тобто просто будете платити на 100 рублів більше за посилення процесора або за додаткові гігабайти пам’яті. Але при покупці VDS вам потрібно набагато більше знань, тому що хостер не бере на себе всі роботи з обслуговування вашої віртуальної машини, у чому ви сам собі господар.

Ну а що можна сказати про таку послугу, як безкоштовний хостинг? Мінуси його очевидні. По-перше, це мінімум можливостей для вас. Наприклад, на вашому сайті, розміщеному в такому безкоштовному місці, швидше за все будуть показувати рекламу, причому дохід від неї буде йти не вам, а провайдеру. По-друге, можуть бути різні обмеження, як по ресурсів для сервера, так і по налаштуванню.

Загалом, проект, на який у вас серйозні надії, не варто тримати на безкоштовному хостингу. Що ж, в цій статті ми з вами розібрали, які переваги і недоліки у платного хостингу, а також зовсім трохи торкнулися безкоштовні тарифи. До речі, якщо ви грамотно налаштуєте свій сайт, то зможете підвищити швидкість його роботи і знизити навантаження на сервер. Це можливо за допомогою різних розширень для cms. Наприклад, які корисні плагіни для wordpress, ви можете подивитися тут. Ну а я на цьому закінчую цю статтю.