Планування і проектування скриптів. Написання коду. Тестування та налагодження

246

Від автора: підходи до розробки скриптів і програм, планування і проектування скриптів, написання коду й етап тестування і налагодження скриптів — про це даний урок.

скачать урок

Почнемо з першого питання – планування і проектування. Тут ви дізнаєтеся, в чому ж полягає важливість даного етапу, а також зрозумієте, чому ігнорування цього етапу розробки є однією з головних помилок початківців розробників.

Також ви дізнаєтеся, що етап планування включає в себе не тільки постановку і формулювання завдань, але і алгоритм написання. Розробка алгоритму – це ключовий момент при написанні програми, особливо якщо ми пишемо складний скрипт з безліччю розгалужень і варіантів.

Зрозуміло, що якщо ми працюємо з простим скриптом, де все очевидно, цей етап можна пропустити. Але якщо ми пишемо складний скрипт, тоді не рекомендується нехтувати питаннями проектування. Також, крім перерахованого вище, цей етап може включати в себе інші моменти, наприклад, проектування архітектури бази даних, що також є важливим моментом перед написанням програмної частини проекту. Все це вкрай важливо, особливо на початкових етапах розробки, і про це ви дізнаєтеся з першого питання уроку.

Написання коду

Після того, як ми все спланували та зрозуміли завдання, наступає другий етап – етап написання програми, етап власне програмування. Тут ви дізнаєтеся про культуру написання коду. Це не менш важливе питання, причому не тільки для початківців, але, часом, і для досвідчених програмістів.

Тут ви отримаєте декілька рекомендацій правильного написання коду. Наприклад: коментування коду, правила іменування функцій і змінних і т. д. Дотримуючись цих рекомендацій, ви отримаєте на виході гарний і зрозумілий код, за яким буде приємно працювати не тільки вам, але й іншим програмістам.

Етап тестування і налагодження

Після етапу розробки настає етап тестування і налагодження. Власне, з цим етапом ми постійно стикаємося і на етапі розробки коду, особливо якщо це великий скрипт або додаток. Адже ми пишемо не якийсь монолітний цілісний код, функцію. Ні, ми пишемо цілий ряд функцій, які взаємодіють один з одним. Тому логічно, що ми постійно тестуємо певні частини програми, певні функції.

І останнє питання першої частини уроку буде присвячений тому, як швидко знайти помилки в коді і провести налагодження коду, щоб у підсумку код працював так, як задумано.