Підвищуємо довіру до сайту. Збільшуємо рейтинг сайту через нарощування посилальної маси. Частина 2

257

Від автора: Після більш тривалої перерви ніж планувалося, я продовжу серію статей на тему «Монетизація сайтів з допомогою посилальних бірж». Цього часу я думаю цілком вистачило, щоб зробити всі рекомендації з минулої статті «Збільшуємо рейтинг сайту через нарощування посилальної маси». Насамперед хотів поцікавитися результатами, яких ви досягли, виникли труднощі або якісь питання? Як завжди ви можете їх задати у коментарях.

У даній статті ми продовжимо розглядати способи підвищення довіри до сайту і збільшення його трасту. Одразу хочу повідомити — кількість практичних рекомендацій і допоміжного матеріалу сьогодні буде на порядок більше. Тому знову вам раджу додати цю статтю в закладки, скачати допоміжні файли і методично виконувати рекомендації. Таку найбільш повну інформацію про підвищення довіри до сайту, предоставленною у стислій формі в одній статті ви навряд чи знайдете в інтернеті. Тому не дивуйтеся, якщо у вас піде досить значний час (до місяця) для виконання всіх завдань.

Скептикам хочу повідомити, що під час останнього АП тіц (13.04.2012) параметри сайту, який просувався ТІЛЬКИ способами, описаними в моїх статтях, виріс на тіц +20. Це цілком непогані результати для просування сайту без матеріальних витрат. Буду радий, якщо у вас будуть такі ж або ще краще результати — повідомляйте про це!

А тепер без зайвих слів продовжимо розглядати методи підвищення доверя до сайту і нарощування посилальної маси.

4. Реєстрація в каталогах

В даний час ефективність реєстрації сайту в каталогах (прогін по каталогам сайтів) істотно знизилася, щодо тих результатів, яких можна було домогтися кілька років тому. Але все ж не варто скидати з рахунків цей метод. До того ж результат багато в чому залежить від якості бази каталогів, які ви вносили ваш сайт. Найбільш ефективними в цьому плані природно є каталоги самих пошукових систем (Яндекс.каталог, Каталог@Mail.ru, DMOZ та ін).

Спроба додати посилання (url) на свій сайт в каталоги пошукачів не гарантує того, що ваш проект обов’язково в них візьмуть. Орієнтовно, після подачі заявки на реєстрацію в DMOZ (вміст цього DMOZ дублюється в пошуковику Гугл) потрібно чекати від 2 до 10 місяців, а може вийде, що і до півтора років. При реєстрації в ЯндексКаталога — від 1 місяця до року. Багато що залежить не тільки від якості вашого ресурсу, але й від того, наскільки правильно ви вводите інформацію при реєстрації. Так що рекомендую ретельно вивчити правила додавання в різні каталоги пошукових систем.

Із-за складнощів при додаванні в каталоги пошукових систем слід не забувати про інших, в яких більш м’які умови для додавання. Список популярних каталогів можна знайти у відповідному розділі Яндекс.Каталогу тут, або використовуючи пошук, задавши запит «каталог сайтів».

Для реєстрації у великій кількості каталогів (кілька тисяч каталогів) можна використовувати спеціалізовані інтернет-сервіси, які дозволяють автоматизувати процес реєстрації в каталогах, а також надають велику базу каталогів сайтів різної тематики. Один з перших і найбільш популярних таких сервісів є 1PS.ru.

Реєстрація 1PS.ru

Після реєстрації вам буде запропоновано додати нову заявку на реєстрацію в каталоги. Цілком підійде тарифний план «Профі», який дозволить усього за 100 рублів додати сайт з більш ніж 5 тисячам каталогів (в демо режимі безкоштовно ваш сайт можна додати до 50 каталогів). Вам знадобиться лише заповнити форму для каталогів (назва вашого сайту, опис, ключові слова, рубрики і т. п.) і приступити до поступової відсилання даних по каталогах. Нижче наводжу скріншот, як на 1 сторінці ми простим кліком можемо додати за 1 раз на 5-7-10 каталогів одночасно.

1PS.ru

Важливий моменти при додаванні вашого сайту в каталоги:

1. Не слід прагнути додати ваш сайт в усі 5 000 каталогів. Підберіть або загальні каталоги, або тільки ті, які підходять під вашу категорію. Наприклад: не варто додавати сайт про автомобілі в каталог, присвячений медичної тематики.

2. Не має особливого сенсу реєструватися в каталогах, які розміщують посилання на ваш сайт через редирект (не прямий), в цьому випадку ефекту збільшення тіц і PR не слід очікувати. Плюсом може бути те, що по цьому посиланню можуть переходити реальні користувачі, збільшуючи аудиторію вашого сайту.

3. Реєструйтеся в каталогах з нульовими параметрами тіц і PR. Я зазвичай застосовую мінімальну планку вимог до каталогів тИЦ 10 PR 2.

4. Не додавайте ваш сайт більш ніж ~300 каталогів в тиждень. Пов’язано це з тим, що пошукові системи можуть накласти на ваш сайт санкції за те, що він може прийняти різко увеличивавшуюся посилальну масу за пошуковий спам.

Ще дуже важливий момент по роботі з 1PS.ru і подібних сервісів: оскільки багато каталоги вимагають за розміщення вашого сайту посилання — вам буде потрібно у себе на сайті розмістити досить велика кількість зовнішніх посилань, що може негативно позначитися на параметрах вашого сайту. Вирішити цю проблему можна помістивши сторінку з зворотними посиланнями в яку-небудь директорію на вашому сайті ( наприклад, /linkz/index.php) і закрити цей розділ для індексацією пошукових систем через файл robots.txt (який потрібно розмістити в корені вашого сайту). у файлі robots.txt потрібно прописати в один рядок наступне Disallow: /linkz/

Звичайно, з одного боку це дещо негарний вчинок до власників каталогів, з іншого боку ви не «забруднюєте» ваш сайт зайвими зовнішніми посиланнями :)

5. Реєстрація на трастових сайтах.

Це непоганий спосіб наростити посилальну масу. Реєстрація на трастових сайтах дозволяє залишати посилання на ваш сайт на розкручених ресурсах, які завжди будуть ранжируватися у видачі набагато вище молодих сайтів.

Існує достатня кількість авторитетних в очах пошукових систем сайтів, реєструючись на яких дається можливість залишити посилання на сайт в своєму профілі. До них відносяться:

— Соціальні мережі

— Системи інтернет-блогів

— Інтернет-ЗМІ

— Форуми і т. п.

Перевагами цього методу є: прямі посилання з високим тИЦ і PR, вони вічні і безкоштовні. Для початку нарощування посилальної маси посиланнями з профілів скачайте список трастових сайтів і почніть реєструватися на цих сайту, залишаючи посилання в профілях.

Загальні рекомендації для розміщення посилань з профілів сайтів:

1. Оцініть параметри тИЦ і PR сайту, а чи треба воно вам? Якщо ви боретеся не за трафік, то навряд чи варто витрачати дорогоцінних 5 хвилин і нерви на реєстрації заради Тиц10 PR1, хоча якщо тематичний форум , то буде не зайвим.

2. Заповнюйте так само наступні поля: Про себе, Підпис, Хобі, Захоплення, усі поля де текст може бути многострочным. Навіщо? Це шанс зробити ваш профіль рівним Тіц=1, якщо ви напишіть тематичний текст, то сторінка буде виглядати як тематична стаття. Так, тут треба попрацювати. Але зате ефект від профілю буде відчутнішою, і навіть не важливо що форум про Собак, а ваш сайт про рецепти страв. Постарайтеся в описах зв’язати ці 2 теми. На зразок того, що я дуже люблю готувати і дізнаватися нові рецепти, і у мене є собака, яка також небайдуже ставиться до того, щоб смачно поїсти )). Додаткові поля якщо є можливість також вставляйте посилання на інші сторінки. Є шанс, що вони перетворяться у посилання.

3. Заповнивши профіль, зайдіть на форум і залиште кілька хороших повідомлень в гарячих темах, і подивіться як виглядають посилання на ваші профілі, всі dofollow, де світяться підпису, працюють в них посилання.

4. На форумах дається можливість вказати підпис до наших повідомленнями. Цим слід обов’язково скористаємося, оскільки в підписі можна проставити посилання з анкором. В основному це BB-код.

5. Чекайте, коли посилання з профілю проіндексує пошукова система. Цей процес можна прискорити, використовуючи аддурілкі Яндекса (лінк) і Google (лінк).

6. Соціальні закладки та соцмережі, як спосіб підвищення довіри до сайту

Сьогодні створювати закладки сторінок можна не тільки в браузері на комп’ютері, але і в інтернеті на спеціальних сервісах зберігання закладок. Їх популярність зараз досить висока. Саме тому сервіси соцзакладок слід використовувати для просування сайтів, особливо низько-конкурентним запитам. І головна перевага такого просування для початківців вебмайстрів – це можливість отримати посилання безкоштовно.

Для початку в сервісі необхідно завантажити список найбільш популярних соцзакладок і зареєструватися в них. Реєстрація аккаунта в одному сервісі соціальних закладок займає від 3 до 15 хвилин. Після цього ви зможете розмістити посилання на свій сайт. На реєстрацію за всіх сервісів соцзакладок у вас піде один неповний робочий день.

Для того щоб використовувати посилання з соціальних закладок для просування за ключовими словами, необхідно дотримуватися кількох правил:

1. Прописати ключові слова в заголовку закладки

2. Повторити ключові слова в описі 1-3 рази

3. Прописати ключові слова в тегах (теги)

Щоб отримати реальний трафік необхідно проявити трохи фантазії та кмітливості:

1. Заголовок повинен привертати увагу і викликати інтерес.

2. Опис повинен переконати тих, хто не перейшов на ваш сайт по заголовку. Опишіть найбільш цікаві, корисні або вигідні аспекти вашого сайту для відвідувачів.

3. Не полінуйтеся в підборі міток. Для того щоб вас було легко знайти необхідно додати, як мінімум, 5 міток (тегів).

Крім соцзакладок важливим джерелом зворотних посилань (правда у більшій частині для залучення трафіку, а не нарощування тіц і PR) відіграють соціальні мережі. Найменш простим способом взаємодії з соціальними мережами є розміщення кнопок «Share», завдяки яким користувачі можуть поділитися посиланням із друзями по соцмережі. Розмістити блок «Share» (поділитися) можна досить просто, налаштувавши і розмістивши код кнопок найбільш популярних соцмереж можна за допомогою сервісу від Яндекса. Налаштувати зовнішній вигляд блоку можна на спеціальній сторінці http://api.yandex.ru/share/.

7. Обмін/купівля статей (прес-релізів).

Цей метод вважається одним з найбільш ефективних. Пов’язано це з тим, що посилання можна розмістити в оточенні тексту, який за змістом та відповідає тематиці вашого сайту. Такі посилання сприймаються більш природно (з точки зору пошукових систем) і не тільки передають «вага» вашого сайту, але і сприяють тому, що ваш сайт буде виводиться на більш високих позиціях в пошуковій видачі. В той же час це і найбільш трудомісткий і вимагає значного часу метод збільшення посилальної маси, оскільки:

1. Потрібен час для пошуку сайтів, які погодяться на розміщення ваших статей. (далі буде посилання на файл з базою сайтів, на яких можна безкоштовно розмістити статті)

2. Дуже важливим чинником для досягнення позитивних результатів є якість тексту. Якщо у вас не виходить грамотно скласти статтю, то краще зверніться до своїх знайомих (звичайно якщо серед них є журналісти, філологи або інші гуманітарії, нехай навіть і студенти), або можна звернутися до професійних копірайтерів. Ймовірність того, що неграмотний і логічно заплутаний прес-реліз або стаття буде опублікована мізерно мала.

3. Не використовуйте один і той же текст статті/прес-релізу для розміщення на багатьох сайтах. Змінюйте його, перефразуйте речення: ваша мета — щоб кожна стаття була з унікальним текстом. Якщо ви розмістіть одну і ту ж статтю на різних сайтах, пошукові системи вважають оригіналом тільки одну статтю, а інші не будуть враховувати, оскільки вважатимуть їх просто непотрібними дублікатами інформації.

Отже, де можна безкоштовно розміщувати статті з посиланнями?

1. Можна спробувати розіслати прес-релізи в редакції новинних сайтів і агрегаторів прес-релізів. Цілком можливо, що якщо вашу новину/прес-реліз вважатимуть цікавою для аудиторії сайту його розмістять на безкоштовній основі. Завантажити список сайтів, які приймають для публікації прес-релізи.

2. Вступайте в листування зі знайомими веб-майстрами, або з сайтами схожої тематики з пропозицією обмінятися статтями — ви пишіть яку-небудь статтю для їх сайту, а у відповідь вони повинні надати вам свою статтю. Звичайно ж ці статті повинні містити посилання на сайти, які беруть участь в обміні статтями.

3. Скористайтеся біржами щодо розміщення статей. Цей метод вимагає деяких фінансових вкладень. Але по перше ці гроші ви можете заробити розміщуючи посилання та статті через ці ж біржі, по-друге, завдяки біржам ви заощадите багато часу для пошуку відповідних сайтів.

Нижче наведу список найбільш популярних біржі статей, з якими у мене є досвід позитивної роботи, тому якщо ви їх не використовували для просування свого сайту — сміливо реєструйтеся і користуйтеся.

— Sape.ru — біржа посилань, статей.

— Miralinks.ru — біржа статей.

— Liex.ru — біржа статей.

— Mainlink.ru — біржа посилань і оголошень (лаконічний аналог статті).

Більш детальну інформацію по роботі з біржами статей, а також про те що використовуючи їх можна ефективно монетезивати сайт чекайте в наступній статті «Монетизація сайту за допомогою бірж статей та оголошень«.

Закінчення статті «Як підвищити довіру до сайту?»

У даній статті про підвищення довіри до сайту, ми завершили розглядати основні методи нарощування посилальної маси і збільшення трастовості сайту. Звичайно, тематика цієї статті кілька зрушилася у бік пошукової оптимізації/розкрутці сайту. Але слід не забувати, що тематика серії даних статей була «Монетизація сайту» через продаж посилань, ціна яких (а відповідно і ваш заробіток) багато в чому визначається параметрами тіц і PR вашого сайту. Роботи звичайно треба чимало, щоб прогнати ваш сайт по каталогах сайтів, зареєструватися на трастових сайтах, розмістити посилання на сервісах соцзакладок і обмінятися статтями. Сподіваюся, що стимулу в роботі вам зрадить той факт, що вам не довелося витратити багато часу, читаючи уривчасті статті і самим вручну збирати бази трастових сайтів, інтернет-ЗМІ прес-релізів, а також списки соцзакладок.

І наостанок, з рубрики «гумор» :)