Підписано, упаковано, доставлено: як використовувати тег address у HTML 5.2

245

Від автора: знають розробники дуже часто оточують контактну інформацію на своїх бізнес або особистих сайтах в тег address. До недавнього часу це було некоректно з технічної точки зору: тег address був створений для розмітки контактної інформації про людину, відповідального за сайт.

Вчора Стів Фолкнер розповів мені, що W3C змінили специфікацію HTML 5.2, щоб вона відображала загальне розуміння елемента. Тим не менш, щоб правильно використовувати елемент, потрібно знати про нього пару речей:

Основні адреси

Базове застосування тега address:

15 Central Park West,
New York, NY 10023,
USA

Тег address — один з випадків, за винятком віршів, коли я раджу використовувати тег br для форматування тексту. В інших випадках його краще уникати.

Тег address робить текст читабельним для людини і браузера, однак Google не зовсім ясно, який саме адресу ви використовуєте: адреса організації або чогось ще? Де в адресі вулиця, а де країна чи область?

У деяких випадках пошуковики можуть вгадати правильну інформацію на веб-сторінці, але я також додатково роблю дві речі, щоб пошуковику стало ясно:

Якщо ви маєте на увазі фізичний адресу організації, зареєструйте її на Google My Business.

Якщо мова йде про інших адресах, комбінуйте микроданные і tel посилання в розмітці:

Підписано, упаковано, доставлено: як використовувати тег address у HTML 5.2
Моку Hawaii Surf Shop and Surf Board Rentals
2446 Koa Ave,
Honolulu,
HI
96815,
USA
+1 808-926-6658

Також можна для ще більшої сумісності додати мікроформати.

Зверніть увагу на те, що дані, введені на Google My Business, канонічні. Вони не зміняться, якщо на вашому сайті зміниться розмітка або дані. Це означає, що якщо ви використовуєте обидва варіанти, вам потрібно не забувати оновлювати дані в обох місцях, якщо змінився адресу або контактна інформація.

CSS також допомагає спростити відображення контенту: більше ніяких тегів br!

Висновок

Нове визначення тега address у специфікації вирівнює його з повсякденним використанням. Однак, щоб отримати максимальну користь, необхідно додати навколо адресних даних додаткову розмітку.