PHP визначення масиву і чому не потрібно дзвонити тещі

291

Від автора: синтаксис завжди важливий. Часом від його правильності залежить не тільки працездатність коду, але і ваш настрій. Ось я минулої п’ятниці не дотримувався синтаксису набору номера, і замість одного ненавмисно зателефонував тещі, запросив її на суботнє пиво. А вона (спеціально, напевно) прийняла запрошення. Так що мені сьогодні колись, тому швиденько розглядаємо PHP визначення масиву і по домівках!

Правильний синтаксис

Щодо тещі я серйозно, так що прошу вас бути уважнішими. Суботнє пиво з тещею – це те ж саме, як рибалка з дружиною, або навіть гірше. Але повернемося до правильного синтаксису масивів.

Щоб оголосити масив PHP, використовується мовна конструкція array(). У версіях мов 5.4 і більш пізніх з’явився спрощений варіант із квадратними дужками. Давайте розглянемо обидва варіанти синтаксису на прикладах:

PHP определение массива

Як визначити масив PHP, починаючи з версії мови 5.4:

Але в більш ранніх версіях цей синтаксис призведе до виведення повідомлення про помилку:

PHP определение массива

Тому перед ініціалізацією масиву потрібно перевірити поточну версію використовуваного примірника мови. Наприклад, за допомогою функції phpinfo():

PHP определение массива

Простий синтаксис оголошення масиву

Крім цього визначення масиву PHP може відбуватися без конструкції array() та скороченого синтаксису. При цьому PHP автоматично присвоює кожному елементу масиву значення порядкового індексу (ключа). Наприклад:

PHP определение массива

Але іноді потрібно отримати в PHP значення певного елемента масиву. Для цього можна явно звернутися до цього елемента, вказавши в дужках значення індексу. При цьому не забуваємо, що індексація починається з 0, а не з одиниці.

PHP определение массива

Також в мові існує цілий ряд вбудованих функцій, що дозволяють вивести значення елементів, що відповідають певним умовам. Наприклад, перший або останній елемент:

“;
echo “Останній елемент масиву: “.array_pop($arr1).”
“;
?>

PHP определение массива

Але як визначити довжину масиву в PHP. Для цього існує спеціальна функція count(). Вона повертає кількість елементів масиву, переданого їй в якості аргументу. Приклад реалізації:

PHP определение массива

Аналогом (псевдонімом) даної функції є sizeof(). Результат її застосування аналогічний попередньому:

PHP определение массива

Ну, а щодо своєї тещі я пожартував. Навіть радий, що вона погодилася провести вечір за пивом з рідним зятем… Нарешті пішла! А то стояла за спиною і підглядала, що я про неї пишу. Самі розумієте, ситуація делікатна, однак :) .