PHP скрипти магазину, навіяні бабою-сусідкою

227

Від автора: бабуся-сусідка, довідавшись, що я програмують потихеньку, попросила розробити для її смартфона (подарували онуки) додаток, яке вміло б торгуватися за неї на базарі. Взимку вона частенько продає різні солоності з овочів, вирощених на власній дачі. Загалом, загнала мене бабуся в глухий кут. Поетом я культурно «з’їхав», сказавши, що розробляю PHP скрипти магазину.

Обманювати недобре!

Знаю, що не можна обманювати людей похилого віку. Але від цієї просунутої бабусі краще триматися подалі. Її навіть в «Жеку» бояться, а там ще ті «шахраї». Загалом, краще я розповім вам, як створити який-небудь корисний функціонал для торгового ресурсу. Як кажуть, щоб брехня була «в тему» :) .

Сьогодні я покажу, як створити модуль для збирання та виведення відкликання покупців про товари, розставлених на полицях інтернет-магазину. Всі думки користувачів будуть записуватися в одну таблицю. Для ідентифікації конкретного продукту використовуємо окреме поле.

Розроблюваний модуль розрахований на традиційну структуру побудови магазинів. У ній під кожен товар з асортименту відводиться окрема веб-сторінка. Це важливо, оскільки інші PHP скрипти для інтернет магазину також будуть дотримуватися даної структури.

Форма

Створіть новий файл і назвіть його index.php. У реальних проектах ім’я файлу буде інше. Але нам важливо, щоб спочатку відображалася форма коментування. Вставити в файл наступний код HTML:

Вкажіть ваше ім’я:

Поділіться своєю думкою про товар:

Як завжди, стильові рішення я не наводжу – оформіть за своїм смаком. Ось як форма виглядає у браузері:

Створюємо таблицю і зберігаємо відгук

Для зберігання введених через форму коментарів покупців створимо таблицю, що складається з 4 стовпчиків. Один з них буде зберігати в собі ідентифікатор товару, який прописаний в прихованому поле id_tovar. Значення ідентифікатора задано атрибута value.

Ось структура таблиці, яку я створив в phpMyAdmin і куди будуть записуватися всі коментарі:

Тепер займемося PHP скриптом для обробки відгуків про магазин. Ось його код:

query(“INSERT INTO `tovar_otziv` (`user_name`,`otziv_text`,`id_tovar`) VALUES (‘$user’,’$otziv’,’$stuff’)”);
?>

Виводимо думки покупців

Для виведення відгуків можна створити окрему сторінку, але краще всі дані про товар відображати в одному розділі. Так як при реалізації даного модуля ми спираємося на певну структуру. Про це сказано вище. Після додавання коментарів нам потрібно повернутися на сторінку з формою. У попередньому файлі додайте рядок редіректу:

Тепер повертаємося в index.php і під розміткою форми вставляємо наступний код. З його допомогою ми здійснюємо вибірку даних і виводимо всі думки покупців про товар:

query(“SELECT user_name,otziv_text FROM `tovar_otziv` WHERE `id_tovar`=’$stuff'”);
while ($r = $res->fetch_assoc()) {
echo ““.$r[‘user_name’].”
“;
echo $r[‘otziv_text’].”
“;
}
?>

До речі, з допомогою коду прикладів цього матеріалу легко створити скрипт кошика для інтернет – магазину на PHP. Але це вже тема одній з наступних статей. А поки подивимося, як працює розроблений нами модуль.

Після додавання відкликання через форму в таблицю відбувається редирект (пересилання) на основну сторінку. Після чого справах вибірку і виводимо всі думки про товар з вказаним ідентифікатором.

P. S. Як старенька поживає? Кажуть, на курси програмування записалася! Тепер мені точно «курдюк-хана». Чи треба переїжджати, або все життя ховатися від неї доведеться :) .