Перший монітор від corsair за $ 799 продемонстрував великий час відгуку і погану передачу кольору

15

Кілька днів тому компанія corsair представила новинку – свій перший монітор, який отримав назву xeneon 32qhd165. Монітор ще не встиг дістатися до полиць російських магазинів, проте його вже встигли протестувати ентузіасти з ютуб-каналу hardware unboxed.

Новинка отримала 32-дюймову ips матрицю без вигину з роздільною здатністю 1440p і частотою оновлення 165 гц. Цінник в $800 може здатися завищеним, адже за меншу ціну можна взяти samsung odyssey g7, який може похвалитися частотою в 240 гц, а також вигином матриці в 1000r.

На частоті 165 гц xeneon зміг продемонструвати досить низький час відгуку, проте “ghosting” на рівні 40% означає, що “шлейфи” за швидко рухаються об’єктами будуть візуально сильно помітні. За цим показником монітор істотно поступається конкурентам:

Слід розуміти, що навіть топові сучасні відеокарти не в змозі запускати все нові ігри з роздільною здатністю 1440p на такій високій частоті. А ось на більш низьких частотах оновлення екрану новинка від corsair показує результати на рівні бюджетних торішніх ігрових моніторів:

І хоча монітор здатний “перетравлювати” сигнал в дозволі 4k 60fps від консолей sony ps4 pro і ps5, але через високий час відгуку на низьких частотах xeneon точно буде не кращим вибором для гри на консолях.

Іншою проблемою corsair xeneon стала дуже низька точність передачі кольору. Відхилення кольорів від еталонних – найбільші в класі. Це означає, що без проведення попереднього калібрування монітор не підходить для роботи з графікою:

Звичайно, точність передачі кольору може трохи відрізнятися від екземпляра до екземпляра, проте розраховувати на хороший результат “з коробки” явно не доводиться.

Таким чином, при ціні в $800 corsair xeneon не може скласти серйозної конкуренції моніторам від інших виробників в цьому ціновому сегменті. Залишається сподіватися, що corsair з часом знизить ціну і/або виправить недоробки в наступних своїх моделях.