Переїзд WordPress сайту з допомогою переміщення бази даних і файлів

260

Від автора: найбільше нерозуміння з боку користувачів WP я отримував, коли вони хотіли перенести свій сайт (перенести на інший хостинг). У цій статті я розповім вам про 4 простих кроки по перенесенню WP сайту на новий хостинг.

Передбачається, що у вас вже є старий і новий сервер. Авторизуватися можна через FTP або SSH.

Крок 1) бекап бази даних

WP зберігає дані в базі даних MySQL. Для перенесення сайту вам доведеться захопити і базу даних, що, швидше за все, найскладніше. Першим ділом вам необхідно зробити бекап бази даних зі старого сайту.

Спосіб 1) з допомогою плагіна

Зробити бекап бази даних можна за допомогою плагіна. Якщо база даних велика (більше 50 мб), краще перейти до другого способу.

Для WP написано безліч плагінів для бекапу бази даних. Мій улюблений — wp-db-backup. Після установки і активації перейдіть в Tools > Backup в панелі адміністратора.

Плагін почнемо шукати таблиці в базі даних. Позакореневі таблиці можуть з’явитися з-за плагінів, які ви використовували. В них зберігаються дані про цих плагінах.

Виберіть спосіб бекапа файлів: відправлення на електронну пошту або пряме завантаження. Клікніть на кнопку Backup Now!

Спосіб 2) командний рядок

Можна зробити бекап на рівні заліза з допомогою SSH. SSH – мережевий протокол, за допомогою якого можна безпечно підключатися до сервера за шифроване з’єднання.

Насамперед необхідно під’єднатися до сервера. Вам знадобляться IP-адресу сервера, ім’я користувача та пароль. Також вам знадобиться клієнт командного рядка, як Terminal для Mac або Putty для Windows.

$ ssh [email protected][server-ip]

Якщо ви підключаєтесь перший раз, ви побачите повідомлення «Are you sure you want to continue connecting?». Вводимо Yes і натискаємо на клавішу return/enter. Далі вас попросять ввести SSH пароль, після чого ви підключіться до сервера. Експортувати файли можна такою командою.

$ mysqldump -u [username] -p [database_name] > [name_your_backup_file].sql

Текст у квадратних дужках необхідно замінити на свій. Поле username тут – це не ваш SSH логін, це логін від MySQL. Назва бази даних можна знайти у файлі `wp_config.php`. Дана команда вимагає пароля. Необхідно ввести пароль від бази даних, який також лежить у файлі `wp_config.php`.

Дана операція створить файл, в якому буде зберігатися вся база даних. Ім’я файлу ви вказуєте в кінці команди. Можна зайти в зручну для вас папку, файл створиться в ній. Або ж можна вказати шлях прямо в команді.

Тепер необхідно скопіювати database.sql на локальний носій. Зробити це можна з допомогою FTP, зайти в потрібну папку на сервері і завантажити файл бекапа. Якщо ви в командному рядку, можна закрити SSH з’єднання і завантажити файл за допомогою команди scp. Ось так:

$ scp [username]@[server-ip]:[backup_file].sql .

Крок 2) бекап файлів

Тепер необхідно скопіювати самі файли зі старого сервера на новий. Файли теми, плагінів, завантаження…все. Навіть ядро WP, хоча можна і завантажити нову збірку на новий сервер.

Щоб завантажити файли з сервера, скористайтесь FTP клієнтом типу Filezilla. Вам необхідно авторизуватися на старому сервері. Скачайте або всю папку root, або тільки папку `wp-content`, якщо ви будете ставити на новий сервер нову збірку WP.

Процес може зайняти деякий час! Швидше за все, буде багато файлів і зображень.

Крок 3) переміщуємо файли на новий сервер

Тепер вам необхідно авторизуватися на сервер через FTP і завантажити всі файли в папку root. Цей процес також займе досить багато часу. Завантаження найчастіше трохи довше, ніж скачування.

Крок 4) імпорт бази даних на новий сервер

На даному етапі нам необхідно імпортувати базу даних на новий сервер. Зробити це можна двома способами: через phpMyAdmin або SSH.

Спосіб 1) через панель управління

У більшості хостингів є панель управління, за допомогою якої можна отримати доступ до баз даних. Це може бути cPanel, Plesk або щось своє.

Для створення нової бази даних на новому сервері вам знадобиться скористатися такою панеллю. Швидше за все, через панель управління ви потрапите в phpMyAdmin – інструмент для управління MySQL базами даних.

Відкрийте нову базу даних для нового сайту. Настав момент істини: нам необхідно імпортувати бекап файл «.sql» зі старого сайту! У верхньому меню натисніть на вкладку import.

Виберіть «.sql» файл з комп’ютера і натисніть Go.

Спосіб 2) через SSH

Якщо файл бази даних дуже великий, можна підключитися по SSH до нового сервера і імпортувати базу даних. Спершу необхідно завантажити базу даних на новий сервер. Потім встановіть SSH з’єднання і запустіть команду імпорту (інструкція по підключенню до попередньої секції):

$ mysql -p -u [username] [database_name] < [database_name].sql

І знову, поле username – це логін від MySQL бази даних, а не SSH логін.

Можливо, знадобиться внести кілька змін

Якщо під час переїзду сайту ви змінюєте URL, вам знадобиться внести кілька змін в MySQL. Наприклад, якщо ви переїхали з domain-one.com на domain-two.com вам потрібно змінити siteurl і home в таблиці wp_options table.

Однак це не змінить ручні посилання на domain-one.com в постах (посилання на зображення, наприклад). Там є пара корисних SQL команд. Сподіваюся, ця стаття допомогла вам перенести ваш WP сайт на новий хостинг!