Перейти на протокол HTTPS російським сайтам все-таки доведеться

277

Від автора: Google «рекомендує» вітчизняним вебмайстрам в найкоротші терміни перевести всі сторінки з веб-формами для введення реквізитів платіжних карт або паролів на протокол HTTPS. Інакше вони будуть позначатися в Chrome як небезпечні.

У вересні минулого року закордонні вебмастера почали отримувати у Search Console повідомлення від пошуковика про те, що всі сторінки з формами, що мають поля для введення паролів, слід перевести на HTTPS. В іншому випадку вони будуть позначатися в адресному рядку Chrome як небезпечні, починаючи з 56 версії програми.

Власники вітчизняних ресурсів були впевнені, що ця зміна торкнеться тільки ті ресурси, на яких використовуються елементи для введення атрибутів платіжних карт. Але як виявилося, «нововведення» також поширюється на будь-які форми з полем для введення пароля. Тобто, це всі форми реєстрації і навіть кнопки соціальних мереж.

У розісланому повідомленні представники Google повідомляють, що в майбутньому таким чином в Chrome позначатимуться всі сторінки, розгорнуті на основі незахищеною версії протоколу (HTTP). При цьому терміни введення цього обмеження не називаються.