Паркування домену

592

Від автора: сьогодні я вам розповім, що таке паркування домену і для чого їх взагалі потрібно паркувати, ніби це не автомобілі і на дорозі не заважають. Але ви зрозумієте, що парковка домена – в деяких випадках дуже потрібну справу.

Реєстрація доменного імені

Я не хотів би сьогодні починати відразу з визначення. Давайте краще включимо уяву і уявимо, що у вашій голові з’явилася ідея. Ідея створити якийсь інтернет-проект. Так часто буває, що місяцями ходиш і подібних ідей не виникає, але ось настав той чудовий день, коли вас відвідала, на вашу думку геніальна ідея.

У мене так буває. Але коли ідея пов’язана з інтернет-проектом, то практично перше, про що думаєш, це домен. Не про те, на якому движку буде працювати сайт, не про те, де знайти співробітників для реалізації функціоналу, а саме про доменне ім’я. Тому що від цього імені залежить дуже багато.

коли я навчався у початковій школі, то постійно чув від своєї вчительки: “Щоденник – обличчя учня”. Так от, домен теж можна назвати обличчям сайту в якійсь мірі, хоча тут свою більшу роль відіграє дизайн і логотип. Але ж логотип створюється на підставі імені сайту, правильно? А раз так, то ми знову повертаємося до того, наскільки важливим є домен сайту.

Як ви дізнаєтеся сайт? Ось той синій, а он той зелений. Звичайно, ми запам’ятовуємо і колірну гамму, але у такому разі дуже скоро у вашій голові з’явиться дуже багато синіх і зелених сайтів, тому що в мережі їх тьма тьмуща. Погодьтеся, запам’ятовуємо в основному по доменному імені, по логотипу.

Так от, я вже трохи відволікаюся. Реєстрація потрібна для того, щоб зарезервувати його під свої потреби. При такій реєстрації ви вказуєте dns-сервера реєстратора і ваш домен спокійно собі лежить, чекає свого часу. У чому ви виграєте? Ви можете спати спокійно і не боятися, що завтра сподобалося вам доменне ім’я забере інша людина, якщо ви барилися. А ще ви можете припаркувати його, поки він чекає своєї години і отримувати від нього більше переваг.

Що значить паркування домену?

Так ось, поки ви не зареєстрували домен, в будь-яку секунду це може зробити інший. І не важливо, що багато років до цього назва було вільним. З кожним роком, з кожним днем в рунеті буде реєструватися все більше і більше доменів. Цю машину вже не зупинити, друзі. Тому без реєстрації ви ризикуєте не стати власником того імені, яке вам сподобалося.

Але що робити, якщо поле реєстрації домен потрібен вам не відразу, але ви все-таки хотіли б отримувати хоча б трохи користі від його існування. Його можна припаркувати. Це означає, що в якості dns-серверів домену потрібна вказати сервера сервісу паркінгу. Які найвідоміші?

Наприклад, parking.nic.ru або parked.ru. Ну і звичайно, вам потрібна обліковий запис в цих сервісах. Що це дає? При заході на ваш домен люди будуть бачити різні рекламні оголошення, які ставить сам сервіс. А ще ви можете явно зазначити, що домен продається, вказати ціну і т. д. тобто при переході з цього доменного імені буде реклама та оповіщення про продаж. Прибуток від кліків по рекламі можна буде спокійно зняти.

На який період можна припаркувати домен?

Та на який завгодно, хоч на 5 років. Реєстратору, по суті, все одно, чи використовуєте ви домен за призначенням, або він просто без діла закріплений за вами. Головне, щоб ви щорічно сплачували його. А гроші на оплату можуть з’явитися від прибутку на парковці.

Може статися так, що ви зареєстрували доменне ім’я, але швидко реалізувати ідею з сайтом не вийшло. Може пройти 1-2 роки, поки ви не знайдете для нього нового застосування. Якщо все це час він був припаркований, то ви можете отримувати з нього якийсь прибуток.

Варто все-таки відзначити, що більше користі від припаркованого домену буде, якщо на ньому раніше був сайт, а тепер його немає, але люди досі іноді заходять на домен. В такому випадку буде хоч якийсь трафік. Ще мінімальний трафік можна збирати, якщо вибрати гарне доменне ім’я або спеціально зареєструвати ім’я відомого бренду з однією помилкою.

Ну і як варіант припаркувати домен для того, щоб в майбутньому його продати. Все ж, хоча паркінг успішно розвивається, варто згадати про деякі мінуси:

Особливого толку паркувати зовсім новий домен немає, тому що на нього все одно ніхто не зайде і відповідно прибутку не буде. Краще вже тоді нехай він просто лежить собі і припадає пилом. Єдина можливість – це якщо ви придбали назву сайту, схоже з якимось відомим брендом, але з однією помилкою в назві. Але це теж дуже спірне рішення.

Навіть якщо буде трафік, то для доходу потрібно, щоб користувач клікнув по рекламі, а якщо кліків не буде, то і доходу теж.

Відповідно, в парковці я бачу сенс тільки в тому випадку, якщо планується не використовувати домен протягом довгого часу, або домен раніше використовувався, але потім став не потрібен, щоб отримувати з нього хоча б мінімальну користь.

Крім цього, послуга паркування доменів доступна у багатьох партнерських програмах і є одним з інструментів для залучення клієнтів на різноманітні послуги. Наприклад, ви хочете просувати якусь партнерку і у вас є доменне ім’я, яке можна співвіднести з рекламованими послугами. Паркуєте домен і на ньому будуть розміщені ваші партнерські посилання і банери. Якщо хтось буде заходити, клікати і купувати якісь послуги, ви будете заробляти.

Пам’ятайте про те, що парковка доменів виробляється в основному в тих випадках, коли їх просто нікуди подіти і їм потрібно знайти хоч якесь застосування. Я думаю, набагато більше буде толку, якщо ви все-таки знайдете яке-небудь застосування доменному імені і створите на ньому повноцінний сайт, на якому і будете в майбутньому заробляти.

Ну а якщо вам цікаво, як розкрутити і заробити на своєму особистому блозі, то можу порекомендувати до ознайомлення цей курс.