Pagekit. Нова і швидка CMS

313

Від автора: в даний час для розробки сайтів активно використовуються системи управління контентом, так це зручно, безпечно і швидко. При цьому вер-розробники, як правило, використовують найбільш відомі у всьому світі продукти, такі як Joomla, Wordress, Drupal тощо, які з плином часу відмінно себе зарекомендували і підходять для вирішення практично будь-яких завдань. Але в теж час веб-розробка активно розвивається, з’являються нові CMS, які мало кому відомі, з досить хорошим функціоналом і можливостями. Тому в даному уроці я хотів би зробити невеликий огляд нової CMS Pagekit, функціонал якої хоч поки і не зрівняється з флагманами, але для вирішення певного кола завдань цілком підійде.

скачать исходникискачать урок

Отже, досить не давно, на одній з конференцій я познайомився з цікавою системою управління контентом під назвою Pagekit, від німецької компанії – виробника шаблонів YOOTheme.

Її функціонал на той час був досить вузький, але структура логіки мене зацікавила, бо дана CMS сформована окремими компонентами популярного фреймворку Symfony. Протестувавши її можливості я був задоволений, але використовувати її в своїх проектах так і не став, бо на той час ще не було повноцінної стабільної версії.

Але днями все змінилося, так як розробники випустили повноцінну стабільну версію, що і підштовхнуло мене до запису даного уроку.

Pagekit – це дуже швидка CMS, в якій активно використовуються сучасні технології веб-розробки, такі як Vue.js, Webpack, Doctrine і т. д. Структура логіки розширювана і як було сказано вище, заснована на компонентах Symfony, які активно використовуються в сучасних фреймворках і різних бібліотеках. Так само для установки розширень задіяний інструмент Composer, який в даний час дуже популярний.

Звичайно, Pagekit все ще активно розвивається і її функціонал не настільки широкий і універсальний як у популярних CMS, але для вирішення невеликих завдань, де потрібна висока швидкість та простота роботи – цей продукт відмінно підійде. CMS легковесна, швидко встановлюється і, що не мало важливо, має гарний набір різних локалізацій.

Але досить слів, давайте переходити безпосередньо до практичного знайомства з системою. А отже, переходимо на офіційний сайт Pagekit, за посиланням наведеної вище, і відразу ж на головній сторінці ми бачимо посилання для скачування останньої актуальної версії.

На локальному комп’ютері, я використовую OpenServer, а значить для тестування CMS, в каталозі “domains” я створив папку “pagekit.loc”, в яку і розпакував вміст скачаного архіву.

При цьому “pagekit.loc” – це ніби віртуальний домен, який я буду використовувати для доступу до сайту. Перед встановленням необхідно створити базу даних, а значить переходимо в інструмент “phpMyAdmin” і створимо базу даних “pagekit”. Після цього переходимо до установки CMS.

Перше, що ми бачимо – це головна сторінка майстра установки Pagekit, який, як би, закликає нас клікнути по кнопці у вигляді стрілки для переходу до наступного кроку, що власне ми і зробимо.

Наступний етап – це вибір цікавить локилизации, в нашому випадку – це російська мова, а отже, вибираємо його і переходимо далі.

Цей крок, за великим рахунком стандартний, при встановленні будь-якої CMS, тобто необхідно додати налаштування підключення до бази даних, для подальшого створення таблиць і заповнення їх контентом. З коробки Pagekit підтримує роботу з СУБД Mysql, SQLite.

Далі вказуємо назву сайту, дані облікового запису для доступу до панелі адміністратора і натискаємо кнопку “Далі”, щоб перейти до завершального етапу, на якому CMS все зробить за нас, а саме, створить головний конфігураційний файл, на основі доданих даних, а так само сформує певні таблиці в базі даних.

Після завершення всіх маніпуляцій Ви будете перенаправлені на сторінку авторизації для доступу до закритої частини сайту.

Вводимо дані, які тільки що вказували під час установки і переходимо в адмінку нової CMS.

Зверніть увагу на максимально простий інтерфейс панелі адміністратора, як говоритися нічого зайвого, але в теж виникає питання, а як керувати сайтом якщо в панелі адміністратора практично порожньо? Відповідь проста, панель управління прихована, і доступ до неї здійснюється по натисненню на спеціальну кнопку (відзначена на крине). Погодьтеся це незвично.

Власне почнемо з розділу “Система”.

В даному розділі зосереджено все, що стосується функціоналу CMS. На вкладці “Налаштування”, наведені глобальні налаштування Pagekit.

Вкладка “Розширення” відображає список додатково встановлених розширень. При цьому встановлено єдине розширення “Blog”, завдяки якому ми можемо створити блозі на власному сайті. Так само даний розділ дозволяє завантажувати і встановлювати розширення, для цього необхідно використовувати кнопку “Завантажити”.

Вкладка теми, дозволяє працювати з шаблонами Вашого проекту. Традиційно встановлений один єдиний шаблон “One”. Кнопка “Customize”, може бути використана для доступу до налаштувань шаблону.

Вкладку “Оновлення” та “Інформація” використовуються для оновлення движка і перегляду різної інформації (про CMS, про сервер, про PHP і т. д), відповідно. Розділ “Магазин” призначений для пошуку та автоматичної установки доступних розширень.

Розділ панелі управління “Site” – власне центральний розділ щодо створення і управління контентом Вашого сайту.

Тут Ви можете створити статичні сторінки, різні додаткові меню, а так само створити віджети.

У розумінні CMS, сторінка – це статичний елемент на якому відображається певний текст, тобто якийсь контент. При цьому кожну з них Ви можете, при необхідності прив’язати до певної ссылке меню. На вкладці “Сторінка”, Ви бачите дві сторінки, які створені за замовчуванням, при цьому їх можна відредагувати або видалити.

Для створення нової сторінки, необхідно використовувати кнопку “Додати сторінку”.

При цьому, зазначаємо заголовок майбутньої сторінки та її вміст в текстовій області. Додаючи контент Ви можете використовувати простий візуальний редактор для форматування тексту. Трохи правіше, у полі меню вказуємо заголовок посилання меню для цього посилання. Поле адреса необхідно для вказівки, псевдоніма сторінки, який буде використаний для формування адреси. На вкладках “Тема” і “Мета”, додаються налаштування вигляду сторінки. Після закінчення всіх правок, клікаємо по кнопці “Зберегти”, а потім “Закрити”, для повернення до попереднього розділу.

Вкладка “Віджети” відображає додані віджети і доступні позиції шаблону, для їх відображення. Віджет – це невеликий за розміром блок, в якому відображається певний контент. При цьому віджет, може відображатися тільки в певній позиції шаблону.

Для створення віджета, необхідно вибрати потрібну позицію і натиснути по кнопці “Додати віджет”, вибираючи один з трьох доступних типів (за замовчуванням):

Menu – віджет відображення створеного в CMS меню.

Text – віджет відображення простої текстової інформації.

Login – віджет відображення форма авторизації.

Вибравши зацікавив тип віджета, Ви будете перенаправлені на сторінку його створення. Власне, на цьому зараз я зупинятися не буду, так як, Ви цілком впораєтеся з цим самостійно. Тепер давайте подивимося, як виглядає користувацька частина і на цьому даний урок будемо завершувати. Для переходу до настроюваної частина, використовуємо кнопку в правому верхньому куті панелі адміністратора.

Клікаючи по даному посиланню ми перейдемо на головну сторінку сайту.

Отже, ми з Вами дуже коротко розглянули нову CMS Pagekit, сподіваюся вона Вас зацікавила і Ви будете використовувати її у своїх напрацюваннях. У відео версії уроку CMS розглянута більш детально, а саме я показав, як створити віджет, як додати нову позицію в шаблон, як змінити вигляд шаблону виведення постів блогу. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!