Особливості професії і ключові обовязку веб-дизайнера

220

Від автора: здрастуйте, дорогі друзі! Ви належите до числа людей, які в найближчому майбутньому планують розвиватися в кар’єрі веб-дизайнера? В першу чергу, необхідно вивчити всі ази цієї професії. Адже вона полягає не тільки в тому, щоб створити гарні кнопочки для сайту. Давайте детально розберемо обов’язку веб-дизайнера і виділимо найбільш важливі знання і навички, якими він повинен володіти.

Щоб було легше зрозуміти основні завдання представника даного ремесла, для початку варто розглянути його базове визначення. Професія «web-дизайнер» має на увазі справа, пов’язана з розробкою зовнішнього вигляду сайтів, створенням макетів, а також версткою (залежить від вимог замовника або роботодавця).

Представник цієї справи повинен володіти художнім смаком і, звичайно ж, освітою на відповідному рівні, щоб чітко розуміти, яким шляхом вирішувати поставлені перед ним завдання.

Якщо говорити загалом про те, що робить веб-дизайнер, слід зазначити, що до його ключової компетенції відноситься робота над зовнішнім виглядом сайту і універсальне відображення створеної веб-сторінки на різних пристроях (телефоні, планшеті, стандартному або широкоформатному моніторі).

Веб-дизайнер повинен вміти знайти золоту середину між «зручно», «красиво» і «те, як бачить це замовник». А це досить непросте завдання.

Сьогодні ця професія популярна не тільки завдяки великій кількості веб-сторінок в інтернеті, але і за рахунок можливості працювати віддалено. Уявіть, що ви попиваєте каву в якому-небудь лондонському ресторані, одночасно реалізуючи проект для Валерія Леонідовича з Красноярська, а завтра вже чекає на вас замовлення з якої-небудь Алмати, який можна виконати на відпочинку в Берліні. Круто, чи не правда?

Саме таким чином і працюють деякі професійні веб-дизайнери, які об’єднують своє ремесло з подорожами. Завдяки такій перевазі престиж професії за останні роки істотно зріс, зробивши її на порядок привабливіше інших альтернативних варіантів для молодих студентів, що бажають максимальної свободи та фінансової незалежності.

Правда, в певний момент веб-дизайнерів на ринку стало занадто багато, при цьому, хороших з них — одиниці. Незважаючи на швидкий розвиток інтернет-технологій, в галузі криза, тому ні в якому разі не можна завчасно надягати на голову корону.

Будьте завжди напоготові. Розвивайтеся. Тільки ті, хто наполегливо працюють і удосконалюють свої навички, добиваються реальних успіхів у веб-дизайні.

Що входить до обов’язку веб-дизайнера?

Основні принципи того, чим займається веб-дизайнер, ми розібрали, тепер давайте перейдемо до вивчення його обов’язків. Знову ж таки, їх загальна кількість залежить від вашого формату роботи в цьому напрямку, вибору стратегії, по якій хочете працювати, і інших чинників. З “базового” набору обов’язків веб-дизайнера варто виділити наступні:

розробка дизайну сайтів і окремих веб-сторінок, які вирішують конкретні завдання клієнтів;

проектування макетів майбутніх веб-сайтів або окремих веб-сторінок;

створення всіляких іконок і інших графічних зображень для сайтів.

Серед інших обов’язків веб-дизайнера, які збільшують його затребуваність і рівень оплати, можна відзначити такі:

розробка дизайну для продукції поліграфічного характеру (візитки, каталоги тощо);

створення логотипів, фірмового стилю брендів і компаній;

розробка flash-анімації;

виконання верстки сайтів;

налаштування і персоналізація CMS.

Верстка та програмування, звичайно, не мають безпосереднього зв’язку з веб-дизайном, проте, більшість замовників і роботодавців вітають такий універсалізм в навичках виконавців і співробітників, тому зайвими вони точно не будуть. Плюс, оплата праці в цьому випадку на порядок зростає, адже людям простіше замовити у вас відразу всі комплексом, якщо рівень довіри вже високий, ніж витрачати час на пошук додаткових фахівців.

Які існують вимоги до веб-дизайнера?

Вимоги до представника цієї професії можуть бути різні. Все залежить від того, чи буде людина займатися нею, працюючи на себе (власна студія, фріланс), або ж це наймана діяльність в компанії.

Але існують і базові навички, без наявності яких вашої кваліфікації в цій сфері вистачить лише на те, щоб уточнювати, скільки цукру покласти в каву колегам по цеху. Професійний веб-дизайнер повинен вміти розробляти різноманітні графічні елементи, розбиратися в створенні різних варіацій, пов’язаних з навігацією, продумувати оптимальне розташування інформаційних блоків на веб-сторінці і т. д.

Займатися всім цим потрібно з урахуванням того, що кожне ваше дію позначається на швидкості завантаження сайту, яку потрібно звести до мінімально можливим показниками.

Безумовно, в цій сфері велику роль грають знання — чим ширше спектр інформації, якою володіє фахівець, тим вище рівень його можливостей. Однак важливо пам’ятати, що суперсекретні знання, пройдені навчальні курси, дипломи та інша инфодискотека не мають ніякої ваги, якщо ви не можете застосувати їх на практиці.

Величезну роль в цьому питанні відіграє портфоліо. З його допомогою можна оцінити практичну діяльність фахівця, а не красиві слова. Завдяки портфоліо замовник сам приблизно зрозуміє, скільки років виконавець працює на відповідному напрямку, і який рівень його навичок.

Отже, можна зробити висновок про те, що самий короткий шлях до майстер веб-дизайну складається в постійній практиці і вивченні нової інформації, необхідної для виконання конкретних завдань, а не для «загальної обізнаності».

Що повинен знати веб-дизайнер?

Наостанок розглянемо інформацію про те, що потрібно знати веб-дизайнеру для виконання успішних, ефективних проектів. У базовий список входять:

високий рівень знань графічних редакторів Photoshop, CorelDraw, Illustrator (чим ширше спектр, тим більше можливостей);

вміння працювати з Flash-анімацією;

володіння програмами для верстання, а також HTML і CSS на базовому рівні.

Також поділюся з вами тим, що повинен знати веб-дизайнер і що вміти, щоб його проекти продавалися дорожче:

знати основні принципи юзабіліті сайтів;

вміти розробляти і візуалізувати різні інтерфейси;

розуміти особливості функціонування Android і iOS;

мати навички роботи з інфографікою.

Тепер ви більш широко обізнані про те, в чому полягає робота веб-дизайнера, і дізналися ключові напрямки, в яких необхідно розвиватися далі. У наступному випуску ми розглянемо не менш цікаву тему, що відноситься до цієї професії, тому раджу підписатися на блог, щоб не пропустити вихід нової статті.

Рекомендуйте блог друзів, можливо, хтось із них знайде себе в цьому найцікавіший напрямку. Бажаю всім нинішнім і майбутнім представникам професії веб-дизайнер удачі в реалізації своїх проектів. До нових зустрічей!