Особистий досвід як доказ: мова програмування PHP – головний в Мережі

262

Від автора: необхідно знати мову програмування PHP? Якщо збираєтеся пов’язати свою долю з сайтобудування, то доведеться. Навіть якщо дуже не хочеться! Чому так? На всі поширені «чому», пов’язані з цією мовою, ми спробуємо відповісти у нашому матеріалі.

Розчин, який «скріплює» інтернет

Саме так охарактеризував PHP один мій знайомий, який займається створенням інтернет-ресурсів вже більше десятка років. І він правий, напевно, відсотків на 200% (а може і більше).

Сама історія виникнення цієї мови свідчить про те, що він був народжений, щоб «зліпити» нинішню версію Мережі, до якої ми так звикли. Напевно, тому деякі так і не можуть усвідомити його міць, навіть після вивчення основ програмування PHP.

Доводити роль PHP в створенні інтернет – річ невдячна. Тут, як кажуть, можуть почати виступати прихильники інших серверних мов. Мовляв, «препроцесор гіпертексту» (так розшифровується абревіатура PHP) вже віджив своє. Багато з його функцій реалізовані навіть в HTML5…

Ну, кричати і розмахувати руками, звеличуючи свою мову програмування, на якому специализируешься, справа нехитра. Але найкращою «доказом», що вказує на затребуваність PHP, є його поширеність.

Наступний рейтинг програмних мов, складений фахівцями TIOBE влітку минулого року, говорить нам про те, що PHP вже протягом декількох років постійно входить в топ. Ви ще не побігли шукати по мові програмування PHP самовчитель? Скоро побіжите :) .

Личный опыт как доказательство: язык программирования PHP – главный в Сети

Якщо вас цікавить, чому так скаканул Java, то відповім: завдяки мобільного операційці Android, додатки під яку розробляються на цій мові.

Власні граблі

Ще на початку двотисячних я займався «дослідженнями» у сфері програмування. Все намагався з’ясувати, до якої партії «розробників варто приєднатися, вивчення якої дисципліни присвятити своє життя.

Як мова програмування PHP для початківців я не розглядав в принципі. Він здавався занадто заплутаним. Ось інша справа ASP.NET: комерційний мову, заснований на C#. Ох, які повітряні замки я тоді будував! І для цього були всі передумови:

Технологія розроблена таким «гігантом думки», як Microsoft.

Наявність спеціалізованого ПО – потужного редактора Visual Studio.

Личный опыт как доказательство: язык программирования PHP – главный в Сети

Велика і добре описана документація.

Надія на «здорове» майбутнє.

ASP.NET на відміну від PHP давався мені набагато легше. Visual Studio автоматизувала велику кількість операцій з написання серверних скриптів. Наприклад, завдяки відмінному візуальному редакторові на створення веб-сторінки йшло всього кілька хвилин. Шляхом перетягування елементів управління і пропискою в редакторі їх стилів можна було зробити сайт менше ніж за годину!

А ось мова програмування PHP з нуля мені відразу не дався. Чесно, я намагався з ним подружитися (треба ж було, як-то здавати іспит). Але при вивченні її основ він здався мені черствим і навіть холодним.

Загалом, я зайнявся ASP.NET. Зготував перший свій сайтик. Ну, в середовищі розробки ніби все функціонує. Кросбраузерність перевірив в декількох популярних браузерах. Думаю, прийшов час і «повоювати». Так би мовити, показати своє «дітище» всій країні (як мінімум). Ось тут і виявилися» граблі».

Мої спроби знайти в Рунеті хостинг з підтримкою ASP.NET так і не увінчалися успіхом. Було, звичайно, кілька платних майданчиків, але ціни за розміщення на них сайту були явно не «студентські».

Дещо нарив я в «Буржунете» безкоштовний варіант хостингу (до речі, спонсорованого Microsoft). Ну «поклацав», насолодився широтою своєї думки, а далі справа не пішла. І все з-за того, що велика частина сайтів вже тоді робилася на PHP.

Як вчити – декілька порад

Після того, як визначитеся і точно зрозумієте, що готові вивчати PHP мова програмування, пошукайте самовчитель для початківців «під себе». Головне, щоб ви розуміли, що автор видання хоче донести своїм читачам. Відразу приготуйтеся «відвалити» гарну суму за якісну літературу.

Але краще застосовувати комплексний підхід – додати ще і тлумачний онлайн-курс. Це дозволить відточувати своє вміння відразу на практичних прикладах. І моя вам порада – менше займайтеся копіпастом коду! Чому, зараз поясню.

Коли ви будете набирати приклади скриптів самостійно, то швидше звикнете і запам’ятайте особливості синтаксису PHP. Що стосується літератури, то вибирайте самовчитель з основами програмування на PHP. І бажано, щоб автор викладав код всіх наведених прикладів на своєму ресурсі в Мережі.

Також відразу перед початком навчання скачайте і встановіть Open Server. Цей програмний пакет включає в себе всі середовища, які знадобляться вам для написання і тестування коду.

Ну, на сьогодні дозвольте відкланятися. Вибачте (якщо що) за зайву оглядовість змісту статті, але це потрібно для розуміння особливостей цієї мови (все-таки серверна). Бажаю вам швидше осягнути основи мови програмування PHP і приступити до теперішнього кодуванню!