Основні визначні пам’ятки Хмельницька.

8-30-2018

Основні визначні пам’ятки Хмельницька.

У тому ж році на кошти Мар’яни Грабьянчинои була заснована школа і лікарня. Кошти для закінчення будівництва надали Онуфрій Морський і Тереса Грабьянчина. Важкими для приходу були роки радянської влади, коли проти священиків і віруючих відбувалися жорстокі репресії. Під час Другої світової війни за часів німецької окупації служби в костелі поновилися – віруючим повернули частину храму для богослужінь. Також Ви можете знайти все необхідне на ресурсі khmelnytsky.com.ua.
Через мінеральних добрив, які зберігалися в костелі, значному руйнуванню піддалися стіни храму. Віруючим вдалося зберегти лише ікону Божої Матері і хрест. Кам’яна церква розташована на краю села на пагорбі, що височіє над долиною р. На протилежному пагорбі, на іншій стороні річки, розташовані руїни замку. Сутковецкая церква досі є предметом гострих дискусій між фахівцями з її датування. Сучасна версія про те, що в основі церкви лежить оборонна вежа – донжон кінця XIII ст.
Поява в Сутківцях оборонної церкви обумовлено тим, що село стояло на шляху, яких татари зазвичай вривалися в Південно – Західну Русь. Укрепленая церква разом з замком мали перешкоджати татарським нападам. Церква належить до типу хрещатих, з центральним об’ємом і чотирма прилеглими до нього напівциліндричними вежами, увінчаними наметовими дахами. Збереглися замкові камені з геральдичними щитами. Сходи на другий поверх внутристенной, кам’яна.