Основні цілі створення сайту

229

Від автора: вітаю тебе, дорогий читачу. Сьогодні пропоную розглянути цілі створення сайту, тому що якщо у вас немає мети, немає ніякого сенсу в створенні інтернет-проекту.

Які можуть бути основні цілі створення сайту?

Всі створюється з якоюсь метою. Такий же принцип діє і при реалізації веб-ресурсів. Отже, найбільш часті мети, на мою думку, такі:

Залучити клієнтів на свої послуги. Це особливо актуально, якщо ви фрілансер илди працюєте в команді з іншими. Створюючи собі сайт, ви автоматично виділяєте себе на тлі конкурентів, у яких його немає. Такий інтернет-ресурс стає містком між і вашими клієнтами.

Звичайно, в такому разі ваш сайт повинен бути якісним. Наприклад, ви надаєте послуги зі створення дизайну сайтів або їх розробці під ключ. Що подумає чоловік, якщо ваш особистий ресурс залишає бажати кращого? Швидше за все, у нього не буде до вас довіри.

Ще краще, якщо крім гарного зовнішнього вигляду ви будете вести блог на своєму проекті. Блог створюється багатьма компаніями для того, щоб завоювати довіру клієнтів. Люди прочитають ваші статті, зрозуміють, що ви дійсно профі в своїй справі, і замовлять послуги у вас.

Також блог дозволяє дуже швидко підняти відвідуваність сайту в рази і отримати більше потенційних клієнтів. Сайти, у яких немає блогу, будуть змушені постійно рекламуватися і вкладати в це гроші, тому що не отримують істотного трафіку з пошукових систем.

Зібрати постійну аудиторію або передплатну базу. Такі завдання здебільшого переслідують инфобизнесмены. Ви заводите собі блог, починаєте туди писати. З часом з’являться люди, яким подобаються ваші матеріали, вони підпишуться на оновлення і стануть вашими постійними читачами.

Багато для збору передплатників пропонують якийсь корисний безкоштовний продукт або послуги, в обмін на електронну адресу людини. Тут важливо, щоб цей продукт був якісним і унікальним, інакше, знову ж, до вас не буде ніякого довіри.

Продавати електронну або фізичну продукцію. Це відноситься в першу чергу до інтернет-магазинів. Якщо ви вже створюєте такий проект, то зрозуміло, що ваша основна мета – продавати. Для цього доведеться створити якісний ресурс, підключити систему прийому платежів і провести інші налаштування, в кожному конкретному випадку по-різному.

Можна сказати, що сьогодні купити товар можна в інтернет-магазині. Під товаром можна розуміти навіть інформаційний курс в електронній версії, тому сюди ж можна приписати блоги інфобізнесменов і різні освітні проекти, де ви можете придбати корисні навчальні курси.

Продавати якісь послуги чи віртуальні товари. Наприклад, ви є господарем якогось порталу та за певну плату можете відкривати користувачам вашого ресурсу доступ до різних фішок. Сюди можна приписати дуже багато.

Наприклад, у соціальній мережі Вконтакті є багато додатків, де за голоси можна зробити різні дії. Голоси, в свою чергу, найпростіше купити за гроші. Ось така монетизація виходить.

В онлайн-іграх ви часто повинні купувати різні речі, щоб швидше розвиватися. Зрештою, на освітньому порталі ви можете оплатити навчання якійсь професії та пройти його, отримавши цінні знання та сертифікат.

Просто заробити грошей. Ви помітили щось спільне у попередніх пунктів? Всі вони так чи інакше пов’язані з заробітком. Сьогодні багато сайтів створюються саме з цією метою. При цьому там можуть нічого не продавати, там може і не бути передплатників, але гроші власники таких майданчиків справно отримують. За рахунок чого? В основному за рахунок контекстної реклами, також є інші способи монетизації.

При цьому в інтернеті діє правило – якщо ти просто прийшов за грошима, але нічого корисного людям дати не хочеш, то тебе чекає провал. Так, навіть не думайте про якийсь легкий заробіток.

Інші цілі створення web сайту

Звичайно, в рамках однієї статті важко охопити все, але ось які цілі можна виділити ще:

Поділитися своєю думкою і поспілкуватися. Багато людей ведуть свої блоги просто так, не заробляючи на них нічого, просто це є їхнє хобі. Там вони можуть писати про все, що заманеться: про себе, особистих планах, історії з життя, висловлювати свою думку з якихось питань. Це просто цікаво – мати свій куточок в мережі.

Прорекламувати якусь подію. Зазвичай такі проекти називають промо-сайтами. Вони створюються, щоб розповісти максимально великій кількості людей про якусь важливу подію або про новий товар. Відповідно, з часом такі сайти зникають.

Зібрати людей за інтересами. Наприклад, багато створюють так звані тематичні форуми, на яких спілкуються лише ті, кому подобається головна тема обговорень. Наприклад, форум автомобілістів або форум про футбол. На такий сайті ви можете поділитися своїм досвідом і самому почерпнути щось корисне від своїх однодумців.

Створити корисний сервіс, яким будуть користуватися інші. Нехай він навіть буде безкоштовним, хоча якщо це щось по-справжньому гарне, можна зробити платним. Які тут можуть бути варіанти? Наприклад, у сфері сайтобудування сьогодні існує маса корисних сайтів-інструментів: генератор колірної гами сайту, генератор градієнта, тіней, стиснення коду і картинок і т. д. будь-якої тематики можна придумати цікавий сервіс, правда реалізувати його технічно може бути не завжди легко.

Уявити себе або компанію. Сайти-візитки або сайти-портфоліо, на яких ви можете дізнатися все про одну людину або якійсь компанії. Зазвичай такі сторінки створюються з однією метою – представити себе. А вже на самому сайті може бути посилання на блог, інтернет-магазин або інший основний ресурс компанії.

Підсумок

У будь-якому разі, які б цілі ви не ставили перед собою, найчастіше є мета саме заробити грошей на своєму проекті. Якщо це так і вам потрібно детальне керівництво, як вивести свій сайт з нуля на стабільний дохід, раджу вам ознайомитися з курсом по розкрутці та монетизації блогу.

Природно, сайт може створюватися з кількома цілями відразу. Наприклад, і заробити, і зібрати передплатників, і завоювати довіру читачів… Як бачите, цілі цілком собі стоять, тому може і вам варто задуматися над питанням : “А чи не створити мені сайт?”