Основні принципи веб-дизайну

1160

Від автора: здрастуйте, дорогі новачки у сфері веб-дизайну і полум’яний привіт досвідченим старожилам. Ті, хто давно в цій справі, напевно, вже знають, що для створення успішних проектів високого рівня треба дотримуватися певних стандартів. У сьогоднішній статті я хочу торкнутися ключові принципи веб-дизайну і детально зупинитися на кожному з них.

Часто недосвідчені розробники не дотримуються загальноприйнятих стандартів, то через незнання, чи то з-за думок, що вони розумніше інших, а тому отримують на виході жахливий результат. Сучасний веб-дизайн можна розділити на 6 основних складових: акцент, контраст, баланс, точність, стиль і зручність сприйняття.

Прокручуючи в голові кожен з цих параметрів, під час створення графічного макету ви сконцентруєтеся на найбільш важливі деталі майбутнього проекту. Основні принципи web-дизайну — це не чарівна формула, яка сприяє вирішенню завдання за лічені секунди, це фундамент, на якому можна побудувати серйозний проект.

Акцент

Кожен досвідчений майстер веб-дизайну знає про важливість акцентування уваги на ключових елементах сайту. Якщо графічне виділення буде розкидано по всім частинам сторінки, то можна навіть не сподіватися на успішний результат (в особливості, якщо мова йде про комерційний проект).

В першу чергу, необхідно визначити ключові елементи на сайті і розставити їх пріоритетність. Менш важливі деталі залиште в тіні, а елементи з високим пріоритетом постарайтеся ненав’язливо виділити на загальному тлі.

Щоб грамотно виконати подібний процес, проведіть глибокий аналіз свого проекту і його цільової аудиторії. Знайшовши однозначну відповідь на питання щодо того, навіщо відвідувачі заходять на ваш сайт, можна буде акцентувати увагу на певній зоні (наприклад, каталозі товарів або блоці новин).

Здійснюється це не тільки за допомогою яскравих графічних заманух, але і, наприклад, шляхом розробки зручного та нестандартного навігаційного блоку, на який хотілося б натиснути.

Думайте в першу чергу про користувача і дотримуйтесь базові принципи веб-дизайну, і тоді тролейбус клієнтів і безбідна старість вам забезпечені.

Контраст

При розробці веб-дизайну важливо дотримуватися загальний контраст — візуальну диференціацію декількох елементів. Фірмовий стиль, звичайно ж, має велике значення, проте не перетворіть сторінку у суцільну монотонну кашу. Якщо хочете, щоб відвідувачі затримувалися довше, то картинка не повинна зливатися. Основні елементи на сайті потрібно чітко виділити, щоб виднілося візуальне розмаїття.

Існує велика кількість способів для виконання контрастування. Зробити це можна з допомогою зміни розміру шрифту, додавання незвичайних квітів, заміни розташування елементів і т. д.

Баланс

Одним з ключових принципів web-дизайну є балансування. Намагайтеся ніколи не впадати в крайнощі. Візуальна навантаження повинно бути рівномірно розподілена по всій сторінці. Веб-сайт не повинен виглядати порожньою, однак, перевантаження графікою ще більше посилить ситуацію.

Не варто використовувати при створенні web-дизайну занадто багато квітів, проте, оформлення в двох тонах — теж не саме вдале рішення. Один шрифт це добре, але ви не боїтеся, що у вашому випадку все зіллється воєдино? Як бачите, під час розробки веб-дизайну з’являється безліч спірних моментів. Якщо не хочете помилитися, то в будь незрозумілої ситуації вибирайте золоту середину.

Точність

Намагайтеся не допускати при розробці нового веб-дизайну будь-якого роду неточності. Розмір ідентичних блоків повинен збігатися піксель в піксель, всі елементи зобов’язані якомога ближче підганятися під межі сторінки і максимально ефективно використовувати вільний простір. Не пошкодуйте трохи часу на додаткову перевірку та доопрацювання дрібних деталей, щоб ваш професіоналізм ніколи не піддавався сумніву з боку замовників.

У новачків, в більшості випадків, самим проблемним місцем, в якому виникає безліч неточностей, є розробка фонового зображення для сайту. Не забувайте, що ідеальне відображення на вашому екрані ще не означає, що картинка буде виглядати і у всіх. Враховуйте різні дозволи, браузери, формати моніторів і т. д.

Стиль

Фірмовий візуальний стиль дизайну передбачає використання на всіх елементах сайту однакового графічного почерку. Повинна проглядатися чітка колірна палітра, відмінні лінії, обриси і збалансований набір шрифтів. В ідеалі варто розробити єдину стилізацію і для зображень на сайті.

Ясно прорисовывающаяся логічний зв’язок елементів полегшить процес пошуку необхідної інформації для користувача. Заходячи на новий розділ, він буде концентруватися виключно на блоці контенту, а не на тому, що єдинороги перетворилися у фламінго.

Деякі люди на куражі креативу намагаються зробити кожну веб-сторінку унікальною, не схожою на інші, заплутуючи відвідувачам мізки. Подібний підхід однозначно можна назвати неправильним. Повинна проглядатися чітка структура сайту і приємна для очей стилізація. Це невід’ємна частина будь-якого проекту високого рівня.

Зручність сприйняття

Сприйняття являє собою своєрідну стежку, по якій користувач пересувається по сайту, вивчаючи його візуальну складову. Людина буде слідувати по тому маршруту, який для нього тут протоптан.

Якщо веб-дизайнер не розставив певних акцентів і не спромігся налагодити візуальний контраст, то відвідувач просто покине сайт, не бажаючи довго розбиратися в тому, що тут і як працює. Уникайте зайвої замудренности, все повинно бути максимально просто і зрозуміло. За частку секунди людині потрібно зрозуміти, як отримати те, навіщо він прийшов.

Сподіваюся, вам сподобалася сьогоднішня стаття про основні принципи веб-дизайну, адже я постарався зробити її максимально ємною, але при цьому просочити великою кількістю цінної інформації. Це лише одна сота частина того, що можна було розповісти на цю тему, тому підписуйтесь на мій блог і першими дізнавайтеся про вихід нових цікавих матеріалів.

Якщо хочете дізнатися про те, з чого краще почати кар’єру веб-дизайнера, або у вас є ще якісь питання, звертайтесь, чим зможу допоможу. Діліться посиланням на блог з друзями, та й самі заходьте частіше, всім пока!