Основні елементи веб-дизайну. Завдяки їм створити ефективний сайт?

33

Від автора: здрастуйте, дорогі друзі! Початківці веб-дизайнери помилково вважають, що для створення ефективних і красивих сайтів необхідні особливі секретні знання і скидають свій непрофесіоналізм на відсутність таких у себе. Проте будь-який професіонал підтвердить, що куди важливіше дотримання певної бази. У цьому матеріалі я торкнуся основні елементи веб-дизайну, завдяки яким можна побудувати ідеальний сайт для розв’язання конкретного завдання, поставленої замовником.

Для зведення будь-якої будівлі потрібні певні будівельні матеріали. Як правило, для кожного типу споруди вони постійно залишаються тими ж самими, змінюється лише форма і загальний дизайн будівель. Так само і у випадку з розробкою сайтів.

Якщо ви хочете стати професійним майстром веб-дизайну і стабільно виконувати якісні проекти, що дозволяють замовникам вирішувати певні проблеми (збільшення продажу, підвищення зручності функціоналу і т. д.), то повинні знати про всі «будівельних матеріалах» даного напрямку. Якщо що-то пропустіть, то загальна конструкція неодмінно впаде, і місцеві жителі (замовник з клієнтами) явно залишаться незадоволені.

Нижче ми докладно зупинимося на кожному з елементів дизайну для сайту, тому беріть ручки, конспекти і записуйте 8 пунктів, які потім можете роздрукувати, повісити на стіну і перечитувати, як молитву перед вечерею.

1. Простір.

Простір — це своєрідний фундамент композиції. На ньому ґрунтується вся структура елементів web-дизайну сайту. Простір являє собою місце дій, на якому розгортається весь наш багатосерійний трилер. Воно може бути двомірним, у вигляді плоскої картинки, або тривимірним, у форматі об’ємного зображення.

Раз вже ми торкнулися теми фільмів, то розглянемо даний пункт на прикладі кінотеатру. Сьогодні особливу популярність стали набувати 3D-картини, які відрізняються від стандартних 2D-шних глибиною і обсягом. Не можна сказати, який з наведених варіантів краще, так як одному глядачеві подобається одне, іншим інше. Це справа смаку.

Та ж історія і з сайтами. Можна використовувати тривимірний простір або класичне, у вигляді плоскої картинки. Варто відштовхуватися від вимог і переваг цільової аудиторії або замовника.

2. Лінії.

Першою цеглинкою, які беруть участь у побудові цілісної картини після фундаменту (простору), можна назвати лінії. Вони являють собою найважливіший елемент для веб-дизайну, без якого складно було б уявити повноцінний сучасний сайт.

Будуються лінії на поверхні за допомогою послідовно сполучених точок. Завдяки їм визначається загальний обрис і контури веб-дизайну, які допомагають людському оку більш комфортно і структуровано сприймати інформацію.
Лінії можуть бути прямого, кривого, хвилястого, горизонтального, вертикального, або паралельного пунктирного виду. Накидати приблизну картину майбутнього проекту з допомогою ліній можна не тільки в графічних редакторах, але й на листку папері, як часто і роблять багато веб-дизайнери.

3. Фігури.

Наступним елементом веб-дизайну є фігура. Вона утворюється шляхом перетину декількох ліній між собою. Фігури прийнято розділяти на два види:

органічні. До подібних фігур можна віднести обриси машин, сонця, будинків, меблів та інших предметів, істот і явищ, які зустрічаються в житті;

геометричні. До даного виду фігур належать: прямокутник, ромб, коло, трикутник, квадрат і т. д.

4. Колір.

Також одним з найважливіших елементів веб-дизайну сайту є колір. Про його правильному підборі згадується в різних покрокових відеокурси по веб-дизайну, так що, якщо хочете глибше зануритися в цю справу, то обов’язково вивчайте уроки від фахівців. Зайвими ці знання не будуть вже точно, адже кольорове сприйняття безпосередньо впливає на психіку людини.

Спробуйте уявити на мить, що всі сайти в інтернеті стали чорно-білими. Це було б справжньою мукою для людей, яка незабаром просто відкинула їх з веб-павутини. Завдяки кольору можна передати емоції і задати для користувача певний ритм думки.

Правильна добірка відтінків вплине навіть на настрій відвідувача. Наприклад, перебуваючи на сайті з переважаючим темно-синім або чорним кольором, людина мимоволі стає серйозніше і сосредоточенней, а світло-зелений, оранжевий або жовтий забезпечать посмішку і спокій.

Завдяки яскравим відтінкам можна також привернути увагу відвідувача або побудувати смислове дорогу на сайті, за якої користувач буде слідувати, щоб знайти інформацію, що цікавить його, товари і т. д.

5. Текстура.

При оформленні веб-сайту завдяки текстурі задається вид і поверхню об’єкта. Вона може мати гладку, шорстку, м’яку або жорстку форму. Напевно ви зустрічали на сайтах фон та інші елементи у вигляді дерева, шкіри, заліза і т. д. Це досить корисний інструмент, однак, тут головне не переборщувати і використовувати його з розумом.

6. Форма.

Форма відрізняється від фігури тим, що являє собою тривимірний об’єкт. До її складу входять такі параметри, як ширина, глибина і висота. Створюється форма завдяки з’єднанню декількох фігур воєдино і додавання тіней.

7. Світлотінь.

Світлотінь відповідає за темні і світлі області, що належать до певного об’єкта. Цей елемент представляється у вигляді зовнішнього джерела світла, за рахунок якого накладаються відблиски і різні тіні на певний об’єкт. Світлотінь допомагає надати картинці візуальну глибину.

8. Розмір.

Даний параметр стосується кожного окремого елемента. Розмір блоків та інших об’єктів визначається замовником під час складання технічного завдання або ж самим виконавцем ще до безпосереднього старту проектування веб-дизайну.

Розмір продумується в першу чергу, щоб мати хоч якесь уявлення про майбутню картинці. Визначається він в залежності від інших елементів на сайті або щодо всього веб-дизайну в цілому.

На сьогодні у мене все, сподіваюся, матеріал був корисний, і ви зробили ще один маленький крок вгору по сходинках в кар’єрі веб-дизайнера. Підписуйтесь на мій блог, адже я постійно викладаю цікаву інформацію, яку важко в структурованому вигляді знайти в інтернеті, та ще й безкоштовно.

Діліться посиланням на корисні матеріали з друзями, раптом вони захочуть розвиватися в цьому напрямку разом з вами. Головне — не забувайте про основні елементи для web-дизайну, адже саме дотримання бази допоможе домогтися високих результатів. Всім пока!