Основи створення сайту

257

Від автора: вітаю вас на webformyself. У цій статті я хотів би обговорити основи створення сайту в сучасних реаліях і що потрібно знати та вміти, якщо ви хочете навчитися створювати веб-ресурси.

Способи створення сайту

Для початку варто сказати, що сьогодні створити свій інтернет-проект можна по-різному. Можна взагалі замовити фахівцям під ключ, можна робити самому. Сьогодні ми розглянемо саме те, якими способами ви можете зробити все самостійно. Я б виділив три:

Найскладніший варіант. Спочатку майбутній сайт проектується, потім малюється його макет в графічному редакторі, після цього все це переноситься з допомогою html і css код і виходить в принципі вже готовий сайт, але після цього його ще зазвичай натягують на якийсь движок, щоб їм можна було зручно керувати.

Плюси цього способу в тому, що на виході можна отримати дуже якісний унікальний ресурс.

Інший спосіб полягає в тому, що ви спочатку ставите будь-яку популярну cms (найчастіше wordpress) і там вже є тисячі готових безкоштовних шаблонів. Так ось, вам залишається тільки знайти, встановити і вибрати потрібний шаблон. Мінус тільки в тому, що оскільки шаблон беплатно поширюється, у кого-то він теж може стояти, і тоді ваше оформлення неуникально.

Щоб уникнути цього, я рекомендую обов’язково переробити код шаблону під свої потреби. Ви можете зробити це самостійно, якщо маєте знання html, css і php, особливо вам знадобиться другий.

Або ж ви можете замовити редізайн шаблону у фрілансерів, але ми домовлялися обговорювати тільки те, що ви можете зробити самостійно.

Третій спосіб – створення сайту в конструкторі. Його особливість в тому, що ви можете зовсім не розбиратися в технологіях, але все одно зможете запустити свій проект. Як правило, конструктори – це ті ж двигуни, тільки вони пропонують різні додаткові можливості, часто за гроші.

Ви можете користуватися їх послугами безкоштовно, але тоді отримуєте некрасивий домен і мало можливостей в управлінні. Якщо говорити про таких конструкторах, як Wix або Ucoz, то там ви можете вибрати один з тисяч шаблонів, встановити додаткові розширення і т. д.

Все-таки варто сказати, що конструктор пов’язує ваші можливості, не дає вийти за рамки того, що можна робити. Тому створювати в них сайт раджу тільки для проби, або тим, хто зовсім не хоче ні в чому розбиратися, але я все-таки рекомендую движок. Справа в тому, що у конструкторів є одна погана риса – ви повністю залежите від цієї платформи.

Власне, можна говорити про це довго. У конструкторів є свої плюси (простота використання, захист) і недоліки (вартість платних тарифів, широкі, але обмежені можливості).

Основи створення web-сайту

Сьогодні я розповім саме про засади створення першим способом, тобто самим правильним і стандартним. Він розділений як мінімум на 3 етапи. На першому етапі малюється макет, цю роботу виконує веб-дизайнер. Вірніше, перед цим виконується низка інших дій. Наприклад, створення прототипу макета та узгодження деталей з замовників. Якщо ви малюєте макет самі собі, то узгоджувати нічого ні з ким не потрібно.

Щоб намалювати макет потрібно вміти користуватися PhotoShop на середньому рівні і мати середньо-початкові знання в області веб-дизайну. Насправді прості макети ви можете навчитися робити буквально за пару днів, і я не жартую зараз. Якщо ви пройдете докладний покроковий відеокурс, то зможете дуже швидко втягнутися в цю професію.

Насправді досить навчатися буквально 1-2 тижні і ви вже можете вийти на початковий рівень у веб-дизайні і заробляти гроші.

Наступний етап – це перенесення всього намальованого на картинці в web за допомогою двох технологій html і css. В залежності від дизайну, також може знадобитися знання того, як робити адаптивну верстку, щоб пристосувати ваш сайт до мобільних пристроїв.

На тему верстки у нас є актуальний відеокурс, в якому ви зможете з повного нуля самостійно зверстати 4 макета, причому кожен буде складніше попереднього.

Фінальний етап – вибір движка, на якому буде працювати сайт та інтеграція верстки в нього. Це означає, що зовнішній вигляд сайту ніяк не зміниться, але керувати ним ви зможете за допомогою зручної адмін-панелі cms: додавати записи та сторінки, редагувати сам шаблон, додавати віджети і меню і т. д. Це робиться для зручності і розширення функціональності.

Движок вибирається в залежності від того, який тип сайту. Наприклад, багато хто знають, що для блогу найкраще підходить WordPress, а для інтернет-магазину – OpenCart або Magento.

Варто сказати, що можна обійтися і без малювання макета. Насправді це можливо, адже він потрібен тільки для того, щоб перенести намальоване в верстку. Можна зробити простіше. Якщо вам сподобався дизайн якогось сайту, ви можете відразу на html і css спробувати його реалізувати, трохи переробивши під себе. Або переробити все, коли встановіть движок і скачаєте шаблон.

Найпростіший варіант – придбати преміум-шаблон, де всі зміни ви можете робити з допомогою візуальних параметрів.

Чому корисно знати технології сайтобудування?

У будь-якому випадку, розбиратися у веб-технологіях корисно. Чому? Сьогодні ми розглянули кілька способів, які не вимагають від вас знань, але вони обмежують вас і не дають найкращого результату.

По-справжньому класні сайти ви зможете робити тільки в тому випадку, якщо вивчіть потрібні технології. По-перше, це html і css. По-друге, javascript, щоб додавати сторінці веб-сценарії. По-третє, php та основи роботи з якимось конкретним движком. Мало того, що після цього ви зможете собі зробити класний сайт, так і іншим зможете на замовлення це робити, а це коштує немало.

Тільки розуміючи основні веб-технології і розбираючись в коді ви можете розробляти самостійно з нуля, що дає вам просто величезні можливості в плані побудови кар’єри та професійного зростання.

Відповідно, якщо ви вирішили не просто прочитати про засади створення сайту, але і вивчити їх, то я раджу вам починати прямо зараз. Навіть не завтра, а прямо ось зараз. З чого починати? А починайте з перегляду цього відео, воно дасть вам відмінне розуміння того, як створюється інтернет-ресурс за етапами. На цьому Я буду з вами прощатися.