Основи створення правильної рекламної кампанії в Яндекс.Директе

330

Від автора: Отже, ми розглянули з вами деякий обсяг дуже важливою теорії, без якої приступати до практики немає сенсу. Ви повинні розуміти, що створення і налаштування рекламної кампанії в Директе — це тема, на яку можна говорити дуже довго і про яку можна писати дуже довго. Зараз же я зупинюся на засадах налаштування Діректа, хоча б щоб ви розуміли, як зробити поведінкову (ПФ) і безповеденческую (ШПФ) рекламні кампанії, а також як розділити контекстну рекламу на пошуку і в мережах.

Вступ

Отже, для створення своєї першої рекламної кампанії зайдіть за адресою direct.yandex.ru. Щоб приступити безпосередньо до створення, вам потрібно буде спочатку залогінитись, або пройти реєстрацію, створивши новий акаунт у Яндексі. Тільки після цього вам дозволять почати роботу в Директе.

Далі натискаємо Створити кампанію — Текстово-графічні оголошення. Це основний формат реклами, саме про нього ми і будемо говорити.

Власне, я опишу всі поля максимально докладно, тому що знаю, що для повних новачків інтерфейс Діректа може здаватися складним. Перші рази дійсно здається, що налаштувати все це самостійно буде вкрай важко.

Втім, якщо розібратися, то нічого понад складного немає. Почнемо створення рекламної кампанії!

Старт

Назву рекламної кампанії/клієнта. З цими полями ви можете розібратися і самостійно. Назва кампанії потрібно давати так, щоб ви могли розуміти, для чого ви її створювали. Приклад гарної назви: “реклама пластикових вікон в РМЯ”.

Основы создания правильной рекламной кампании в Яндекс.Директе

Початок. За допомогою цього параметра ви можете вибрати, в який день стартує рекламна кампанія. Якщо залишити все як є (початок), то відразу після проходження модерації розпочнеться показ оголошень.

Основы создания правильной рекламной кампании в Яндекс.Директе

Але ви можете поставити будь-який інший день і тоді після модерації якийсь час кампанія буде зупинена, а старт буде тільки в той день, який ви вкажете. Точно так само можна вибрати і кінець — дату, коли РК автоматично зупиниться.

Повідомлення на пошту і телефонний номер. Якщо вам важливо стежити за подіями у ваших рекламних кампаніях, рекомендується налаштувати сповіщення на пошту, і на телефон. При цьому SMS будуть приходити вам безкоштовно. У налаштуваннях ви можете вказати, про що саме вас повідомляти. Наприклад:

Коли оголошення пройшли модерацію

Закінчилися кошти на балансі

Був досягнутий денний ліміт по кампанії

Основы создания правильной рекламной кампании в Яндекс.Директе

Стратегія показів. Один з найважливіших параметрів. Нещодавно Директ трохи змінив свій інтерфейс і тепер там налаштовується все трохи по-іншому. По-перше, тут ви можете вибрати, де саме будуть показуватися оголошення: тільки на пошуку, в мережах або і там, і там.

Основы создания правильной рекламной кампании в Яндекс.Директе

І тут я хочу вам дати перша порада — вкажіть конкретно, де збираєтеся показувати рекламу. Якщо ви хочете показувати рекламу на пошуку і в мережах, то просто створіть 2 різних рекламних кампанії для цього.

Чому я не рекомендую змішувати майданчики? Все просто: реклама на пошуку і в мережах сильно відрізняється один від одного. Її потрібно налаштувати по-різному, щоб домогтися гарних результатів.

Основы создания правильной рекламной кампании в Яндекс.Директе

Отже, вибирайте конкретно, де буде показана реклама. Нижче ви можете обрати ручну стратегію управління ставками, або одну з автоматичних. Описувати всі їх немає сенсу, Директ підкаже вам, у чому їх суть, а більш докладний опис можна буде подивитися в офіційній довідці.

Основы создания правильной рекламной кампании в Яндекс.Директе

Запам’ятайте, що всі автоматичні стратегії потрібно ретельно тестувати. У більшості ж випадків краще самостійно управляти ставками. При ручній стратегії у вас також з’являється можливість налаштувати деякі параметри:

Денний бюджет. Наприклад, у вас є 3000 на рекламу, і вам треба ці кошти розподілити на 10 днів. Ставите обмеження в 300 рублів в день і Директ не буде витрачати більше.

Показ на пошуку тільки під оголошеннями. Якщо ви відзначите цю галочку, то ваші оголошення будуть показані тільки в блоці “Гарантія”.

Показувати на мінімально можливої позиції (вкажіть місця). Якщо вам не принципово, на якій позиції в спецрозміщенні ви хочете бачити своє оголошення (першої, другої, третьої) то обов’язково відзначте цю галочку. Буває так, що за перше місце доводиться платити за клік 20 рублів, а на третьому можна знаходитися всього за 4 рубля. І при цьому отримувати стільки ж кліків, а то й більше, якщо оголошення складено набагато цікавіше.

Основы создания правильной рекламной кампании в Яндекс.Директе

Якщо ви вибрали рекламу на пошуку, перевірте, щоб покази в мережах були заборонені.

Основы создания правильной рекламной кампании в Яндекс.Директе

Коригування ставок. Дуже потужний інструмент, яким новачки практично ніколи не використовують. Але все ж він дозволяє вам більш тонко налаштувати рекламу, підвищуючи ціну для тієї категорії людей, яку ви вважаєте найбільш потенційними покупцями.

Наприклад, подивіться на цей скріншот:

Основы создания правильной рекламной кампании в Яндекс.Директе

Ця команда встановлює, що для чоловіків у віці 18-24 роки ставка буде підвищена на 20%. Таким чином, якщо стандартно ви готові платити 10 рублів за клік, коли кликати буде молодий чоловік, з вас спишеться 12. Максимум можна збільшити ставку на 1200%, тобто в 12 разів. Також її можна зменшити.

Коригування ставок за статтю і віком — не єдине, що можна зробити. Також ви можете налаштувати так, щоб на мобільних пристроях ціна кліка теж була вище або нижче. Наприклад, ви провели дослідження і припустили, що користувачі мобільних не є цільовою аудиторією для вас. Тоді ви можете сильно знизити ставку для цієї групи.

Основы создания правильной рекламной кампании в Яндекс.Директе

Коригування ставок для цільової аудиторії — це ще одна чудова можливість. Наприклад, я можу зробити так: подвоїти ціну кліка для тих людей, які до перегляду оголошення заходили на мій сайт. Звичайно, такі можливості варто вивчати вже глибше і обов’язково пробувати на практиці.

Основы создания правильной рекламной кампании в Яндекс.Директе

Часовий таргетинг. Це ще одна чудова можливість. За допомогою неї ви можете налаштувати, коли повинні відображатися ваші оголошення, аж до дня і години. Наприклад, ви вирішили, що ваша реклама найкращим чином діє вечерные години вихідних днів. Що ви можете зробити, щоб ваша РК була максимально ефективною? Вимкнути всі інші дні, залишити тільки суботу і неділю. У ці ж дні відключити показ оголошень з 00:00 до 17:00 (до прикладу).

Основы создания правильной рекламной кампании в Яндекс.Директе

Що в такому випадку буде робити Директ? Він покаже вашу рекламу тільки в суботу та неділю з п’яти годин вечора і до півночі.

Також в цьому вікні можна включити режим керування ставками. Що це дасть вам? Ви зможете встановлювати ціну за клік конкретно для кожного дня і години!!! Уявляєте, які це дає вам можливості? Наприклад, ви встановите ціну — 20 рублів за клік. За допомогою режиму керування ставками ви можете виставити, що в понеділок вранці ставка повинна зменшуватися на 50%, а в п’ятницю ввечері — збільшуватися на 30%.

І Директ буде розраховувати ставку для ваших оголошень так: якщо хтось клацне по ним у понеділок вранці, з вас спишеться 10 рублів, а якщо в п’ятницю ввечері — 26.

Підсумок. Коригування ставок і часовий таргетинг дають вам величезні можливості — з їх допомогою можна скоригувати ставки для окремої групи людей, їх пристроїв і навіть для окремого години в окремий день!

Подальші налаштування

Власне, це далеко не все, що можна налаштувати в Директе. Ми торкнулися лише ставок і роботи з ними. Розглянемо наступні налаштування.

Розширений ГЕО таргетинг. Включивши цю галочку ваше оголошення буде показуватися деяким людям, які насправді не знаходяться в потрібному вам регіоні. Наприклад, ви встановили потрібні налаштування ГЕО — місто Волгоград. Всі жителі міста, вводячи в пошуковик відібрані вами запити, будуть бачити ваше оголошення. Але деякі люди, не проживаючи безпосередньо у волгограді, можу ввести в пошуковик: “оренда квартири львів”

Основы создания правильной рекламной кампании в Яндекс.Директе

Тобто може бути, вони живуть поруч або планують переїхати у це місто, тому і вводять такий запит. Ключовий момент:

Якщо у вас активований пункт розширеного гео націлювання оголошення буде показано такій людині (хто шукає оренду квартири у Волгограді, але сам в даний момент не живе в цьому місті)

Якщо не активувати розширений ГЕО таргетинг, оголошення не буде показано такій групі людей.

Ось така важлива відмінність. Сподіваюся, ви зрозуміли, як воно працює.

ГЕО

Наступна налаштування є досить важливою та дозволяє визначити єдиний регіон показу оголошень. Це може бути як ціла країна (або навіть континент), так і одна область або місто.

Наприклад, якщо всі ваші оголошення ви хочете показувати в єдиному регіоні, цей регіон варто вибрати в цьому пункті. Тоді вам не доведеться при створенні кожної нової групи оголошень встановлювати регіон — він буде підставлений автоматично.

Наприклад, якщо вам потрібен конкретний місто (нехай це буде той же Волгоград) — вибираємо — Росія — Південь — Волгоградська область, Волгоград. Відмінно. Ви можете вибрати декілька міст, не обов’язково лише один.

Основы создания правильной рекламной кампании в Яндекс.Директе

Єдиний адресу та телефон

При показі на пошуку вкрай важливо вказати контактну інформацію про вашу компанію, якщо така є. Якщо ні, цей пункт можна взагалі не чіпати. Також не варто його заповнювати, якщо для кожної групи оголошень ви плануєте використовувати різні адреси і телефони.

Основы создания правильной рекламной кампании в Яндекс.Директе

Ну а якщо ви все ж плануєте скрізь використовувати один адреса та телефон, відкриваємо цей пункт і заповнюємо максимально детально. У чому плюс вказівки того ж номера телефону? Плюсів я бачу як мінімум 2:

Якщо люди бачать номер телефону, то вони можуть зателефонувати і розпитати детальніше. Це підвищує довіру

Найголовніше: людина бачить цей номер прямо у видачі, в самому оголошенні, не натискаючи на нього. Що ж виходить? Людина може навіть не клацати, а просто набрати номер і подзвонити вам. Таким чином Директ не зніме з вас грошей (кліка-то не було), а дзвінок від потенційного клієнта ви отримали безкоштовно.

Налаштування в мережах

Ці налаштування вам будуть доступні, якщо ви показуєте свої оголошення у мережах. Зараз же ми відключили там показ, тому вони недоступні.

Показ по додатковим релевантним фразам

При рекламі на пошуку на другому етапі створення кампанії (ми до нього не дійшли) вам потрібно буде вписати в спеціальне поле ключові слова, за якими і буде показуватися ваше оголошення.

Основы создания правильной рекламной кампании в Яндекс.Директе

Так от, якщо активувати показ за дод. фразам, Яндекс.Директ буде сам автоматично підставляти запити (ключі), які він вважає близькими до тих, що написали ви. У ручного заповнення ключових слів є хороший плюс — ви самі продумуєте і підбираєте ці слова. Успіх у даному випадку залежить від вас.

Якщо ж активувати показ по релевантними фразами, то вони будуть визначаться автоматично. І не факт, що ці фрази будуть вдалі у випадку з конкретної РК. Але тут же цілком можливо і таке, що ці фрази виявляться навіть краще тих, які ви підібрали.

Підсумок по релевантним фразам. Ніколи не можна точно сказати, як вони спрацюють. Почитайте детальніше про принцип роботи в довідці Яндекса. Але для новачків можу дати таку пораду: Вимкніть цей пункт. Справа в тому, що все, пов’язане з автоматизацією, напевно погіршить результат кампанії, якщо не підходити до настроке дуже педантично.

Основы создания правильной рекламной кампании в Яндекс.Директе

Коли ж ви захочете протестувати цю опцію, ставте витрата 100% від витрати кампанії, а 20-30%. Потім, якщо підібрані релевантні фрази виявляться вдалими, ви можете поступово підвищувати цей відсоток.

Моніторинг сайту. Ця функція дозволить зупинити показ оголошень в той момент, коли сайт недоступний. Опція буде працювати лише в тому випадку, якщо ви встановіть лічильник метрики на сайті, а також в налаштуваннях кампанії (трохи далі про це).

Основы создания правильной рекламной кампании в Яндекс.Директе

Відповідно, якщо ви рекламуєте чужий сайт, то моніторинг включити не вдасться, тому що ви не знаєте номер лічильника.

Якщо ж ви рекламуєте сайт, до якого маєте доступ, обов’язково потрібно включити моніторинг і поставити Яндекс.Метрику — це відкриє перед вами набагато більше можливостей в плані управління кампанією.

Можна навіть зробити повідомлення по СМС. Тоді Директ надішле на вказаний вами номер телефону SMS, коли виявить, що сайт недоступний. При цьому показ оголошень теж зупиниться.

А ви можете одразу вжити необхідні заходи, щоб відновити роботу сайту. Наприклад, перезавантажити сервер або написати свого хостинг-провайдера і попросити допомоги у відновленні роботи.

Підключення лічильників Метрики

Знову ж, якщо ви працюєте з сайтом, до якого маєте доступ, обов’язково необхідно встановити на нього Яндекс.Метрику, а номер лічильника скопіювати в це поле. Номер ви можете дізнатися практично на будь-якій сторінці в Метриці.

Основы создания правильной рекламной кампании в Яндекс.Директе

Розмітка посилань. Дана опція дозволяє відстежити кожен конкретний клік, так як до ссылке додається унікальний параметр yclid. Почитайте докладно про цю можливість у довідці. Якщо вам не потрібно відстежувати кожен конкретний клік, не ставте галочку.

Розширені налаштування

За замовчуванням Директ приховує від вас розширені налаштування, але ви можете розкрити їх. Обов’язково зробіть це, тому що там теж можна знайти корисні для вас налаштування.

Тут ви можете заборонити покази на деяких сайтах і майданчиках. Це можна зробити за допомогою введення доменного імені потрібного сайту, або імені майданчики. Така ж заборона можна зробити і по IP-адресою, дізнатися його ви можете за допомогою різних онлайн сервісів безкоштовно.

Основы создания правильной рекламной кампании в Яндекс.Директе

Також можна встановити кількість груп оголошень на сторінці. Ця настройка стосується лише зовнішнього представлення даних, не більше.

Набагато більш важливими є опції Авторасширение і Автофокус. Докладно пояснювати, для чого вони потрібні, я не буду, тому що на це піде багато часу. У довідці Яндекса все добре розтлумачено, почитайте.

В цілому, для реклами на пошуку рекомендується відключити авторасширение (так як він діє приблизно також, як і релевантні фрази), але залишити активним автофокус. Втім, ви повинні провести своє власне дослідження і розібратися в цих опціях.

Тепер коротко розглянемо, що залишилися налаштування. Про інших опціях, які присутні на цій сторінці, можете почитати самі. Я їх майже ніколи не включаю.

Закінчуємо з налаштуванням

Що ж, приблизно так виглядає настройка контекстної реклами Яндекс Директ на пошуку на першому кроці. Безсумнівно, це дуже важливий крок, але не єдиний. Крім цього, є ще 2 важливих кроки: створення групи оголошень (першої, пізніше ви зможете додати інші) і призначення ставок.

Всі 3 кроки є дуже важливими, але найбільш важливим я б вибрав другий, бо саме на нього вам необхідно створити рекламні оголошення і підібрати ключові слова, за якими ці оголошення будуть показані.

Власне, на цьому я буду закінчувати цю статтю, вона вийшла дуже великий, але, я сподіваюся, вам було цікаво. Достатньо один раз прочитати, щоб хоча б приблизно зрозуміти основні налаштування, а прийти до хорошого розуміння ви зможете вже коли запустіть й попрацюєте з кількома десятками кампаній.

Хотів би зазначити, що для реклами в РМЯ налаштування будуть трохи відрізнятися, але розглядати їх я сьогодні вже не буду. Рекламі в РМЯ я приділю окрему статтю.