Ощадбанк розробить всеросійську систему кібербезпеки

308

Від автора: ФСБ і Ощадбанк розроблять систему кібербезпеки, яка зможе захистити кошти клієнтів банків від крадіжок. Про це розповів представник фінансової компанії в своєму інтерв’ю.

Як зазначив заступник директора Ощадбанку, який курирує питання кібербезпеки, Станіслав Кузнєцов, IT-фахівці банку спільно з ФСБ займуться створенням системи, яка зможе запобігти крадіжки коштів фінансової компанії. Планується, що інструмент буде готовий до запуску вже в наступному році.

Кузнєцов відзначив, що Ощадбанк має потужною командою фахівців з кібербезпеки, що складається з тисячі професіоналів. Вони працюють 5 спеціалізованих центрах, розташованих в різних містах Росії. Тільки за перші 6 місяців поточного року фахівцям банку вдалося запобігти крадіжки коштів на загальну суму 8 млрд. руб.

Часто за допомогою до фахівців відділу звертаються інші фінансові установи. Станіслав підкреслив, що зараз така допомога виявляється безкоштовно. Але доступ до розроблюваної системі безпеки інших банків, швидше за все, буде платним.

Нова платформа буде створена на основі напрацювань дочірньої компанії Ощадбанку. «Бізон» спеціалізується на тестуванні і розгортання електронних банківських систем безпеки.

Експерти галузі відповідають, що розроблюваний програмний продукт буде користуватися попитом. Але не всі банки готові надати конкурентної компанії доступ до даних своїх клієнтів. Тому потрібен третій учасник процесу, який виступає гарантом їх «недоторканності». Ним може стати Центробанк.

Також експерти відзначають, що в разі успішного запуску нова платформа зможе потіснити на ринку «Лабораторію Касперського». Ця компанія єдина в Росії, що спеціалізується на розробках у сфері кібербезпеки.