Оператори JavaScript. Оператор додавання

318

Від автора: вітаю вас, друзі. У цій статті ми торкнемося теми операторів JavaScript. Мова йде, насамперед, про знайомих усім нам зі шкільної лави математичних діях або дії, які дозволяють не тільки забрати і поділити, але ще й додати і помножити :) В даній статті ми поговоримо про оператора складання та конкатенації рядків.

У всіх мовах програмування є основний набір операторів, які, як ви вже здогадалися, присутні і в JavaScript. З їх допомогою ми можемо виробляти над змінними і даними як математичні, так і інші операції. Давайте почнемо з найпростіших математичних операцій.

Перший оператор — плюс ” ( + ) або, точніше, оператор додавання. Цей оператор дозволяє складати числа і рядки… так-так, ви не помилилися, оператор додавання може складати і рядки. Правда, називати правильно таку операцію не додавання рядків, а конкатенація рядків. Давайте подивимося на практиці. Я, мабуть, не буду в цій статті використовувати редактор, замість цього скористаюся консоллю браузера. Якщо ви забули, що таке консоль, перегляньте цю статтю.

Отже, відкрию консоль клавішею F12 і спробую скласти два числа:

В редакторі замість консолі я міг би написати щось на кшталт:

alert(2+3);

У будь-якому випадку, JavaScript відмінно впорався з роллю калькулятора і видав результат: 5. Крім чисел ми можемо складати і значення змінних, ось так:

Ну з числами все ясно. А давайте спробуємо конкатенувати (складати) рядка. Спробуємо склеїти рядок «Hello,» і «world»:

var a = ‘Hello,’ b = ‘world’;
a+b;

В результаті ми отримали одну рядок. Не вистачає пробілу, правда, давайте приклеїмо і його:

Який нюанс слід враховувати при використанні оператора складання. Якщо ми хочемо скласти два числа і при цьому одне з чисел є число рядком (число, взяте в лапки), в цьому випадку обидва числа будуть приведені до типу рядка (тут ми трохи торкнулися теми приведення типів) і в результаті ми отримаємо не операцію додавання, а операцію конкатенації рядків:

Щоб уникнути несподіваного результату, при складанні змінних ми можемо привести числову рядок до числового типу даних. Зробити це можна кількома способами, найпростіший — це використати т. н. унарний плюс. Унарний плюс — це той же оператор додавання, застосований тільки до одного значення. На відміну від плюс плюса, бінарний плюс, який ми використовували до цього, застосовувався відразу до двох значень. Порівняйте:

var a = ‘2’,
b = ‘3’;
a + b; // бінарний плюс, оскільки застосовується до значення ліворуч і праворуч
+a + +b; // а тут йдуть унарний, бінарний і знову унарний плюс

Перевіримо, як відпрацюють на практиці обидва приклади:

Як бачите, у першому випадку числові рядки конкатенируются, у другому вони приводяться до числа і складаються.

На цьому ми, мабуть, зупинимося. У наступній статті ми продовжимо тему операторів JavaScript. Якщо ви хочете більше дізнатися про JavaScript, тоді рекомендую звернути свою увагу на уроки по JavaScript і окремий курс по мові JavaScript. Удачі!